ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ – LOTNICTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
środa, 02 czerwca 2021 10:43

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy oraz  wzmacniając zaplecze zawodowe uczniów,  nasza szkoła podjęła współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,  organizującą specjalistyczne warsztaty lotnicze w ramach projektu: „Uczelnia otwarta dla nastolatków”,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w  ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1. Kompetencje  w szkolnictwie wyższym.

 

Uczniowie klas pierwszych Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Logistycznego, wykazując się niezwykłą determinacją i chęcią podnoszenia swoim kompetencji, na przełomie kwietnia i maja, realizowali warsztaty online z zakresu tematyki lotniczej, w wymiarze 18 h dydaktycznych, przekonując się jak pasjonujący jest świat lotnictwa!

 

Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z organizacją codziennej pracy w liniach lotniczych i na lotnisku, a w szczególności: Wprowadzenie do rynku przewozów lotniczych; Zarządzanie portami lotniczymi; Określanie i analiza strefy nacisku lotniska; Praca menedżera linii lotniczych aspekty organizacji i finansowania; Koszty i przychody linii lotniczych; Zarządzanie sieciami linii lotniczych; Przeglądy i utrzymanie floty lotniczej; Bezpieczeństwo i Ochrona w Portach Lotniczych.

Dynamiczny rozwój przemysłu lotniczego sprawił, że zawody związane z lotnictwem stają się coraz bardziej popularne. Zwiększająca się liczba statków powietrznych, rozwój przemysłu lotniczego w naszym rejonie oraz  wprowadzone w 2009 roku przepisy wymagające zarządzania ciągłą zdatnością do lotu każdego statku powietrznego spowodowały gwałtowny wzrost zapotrzebowania na personel obsługi technicznej.

Biorąc pod uwagę umiejscowienie naszej szkoły blisko Portu Lotniczego „Rzeszów Jasionka” i  Doliny Lotniczej, stanowiących potencjalne miejsca pracy, udział w warsztatach był atrakcyjną formą przygotowania uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

W ramach realizowanego w szkole doradztwa zawodowego współpracujemy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Zawodowego S.A oraz przedsiębiorstwami wchodzącymi w skład Podkarpackiego Parku Naukowo –Technologicznego AEROPOLIS: firmami klastra lotniczego jak MTU A.E i Collins Aerospace zlokalizowanymi w strefie S1 w Tajęcinie oraz wysoce wyspecjalizowaną spółką technologiczną, oferującą innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne - ML System z Zaczernia umiejscowioną w strefie S1-3.

Program warsztatów

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj458
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu458
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13797
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114407

Online: 8
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021