ZSO ZDALNIE NA NIEBIESKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin
piątek, 02 kwietnia 2021 08:18

ZSO ZDALNIE NA NIEBIESKO

Co roku włączamy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, solidaryzując się w ten sposób z osobami ze spektrum autyzmu i ich najbliższymi. Wspólnie organizowane akcje pozwalają podnosić świadomość społeczną i przeciwdziałać dyskryminacji.

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Tego dnia realizowane są liczne inicjatywy w ramach akcji  „Light in up blue”.  Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim.

W tym roku ze względu na stan epidemii koronawirusa, nie możemy niestety zamanifestować swojej solidarności niebieskimi ubraniami  i innymi projektami w szkole, dlatego uczniowie w domu – zdalnie „zaświecili się na niebiesko”.

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO Z ZSO
W akcje zaangażowali się przedstawiciele samorządów klasowych, koordynowani przez uczennice klasy II a SLO Urszule Twardowską,  prezentując kolaż:

Akcja Zaświeć Się Na Niebiesko

Z kolei Krzysztof Sala z kl. II a SLO przygotował prezentację o autyzmie -  dostępna poniżej w formacie pdf.

ZOBACZ WIĘCEJ

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ OKAZAĆ WSPARCIE!

2 KWIETNIA „ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO”

Twój IP: 3.235.174.99
Lip 26, 2021