Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
niedziela, 21 marca 2021 00:00

21 marca - niektórym ta data kojarzy się tylko z jednym -z rozpoczynająca się koleją porą roku - wiosną. Światło słońca, otaczająca nas zieleń, śpiew ptaków czy też chęć wyjścia z domu i zrzucenia z siebie całej warstwy szalików, kurtek i czapek...- na to się czeka. W głębi duszy zaczynamy czuć, że świat budzi się z zimowego snu. Wraz z nadejściem ciepłych dni czujemy większą chęć do działania i radość.
My chcielibyśmy Wam przypomnieć, że wraz z obchodzeniem pierwszego dnia wiosny obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To właśnie dziś zakładamy 2 kolorowe skarpetki na znak tego, że wspieramy i jesteśmy z osobami dotkniętymi tą chorobą. Data obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21parze świadczy o wyjątkowości tych osób. Wspieramy i pamiętamy!
Zachęcamy do obejrzenia filmiku, którzy przygotowali uczniowie naszej szkoły.
Podkład muzyczny użyty w filmiku to Zespół Downa Jesteśmy tu (muz. Michael Jackson).
Urszula Twardowska

Dim lights

Film został zmontowany przez Urszulę Twardowską, uczennicę klasy 2a SLO, zaangażowani w produkcję byli również uczniowie klas 2a, 2c, 3a, 2b SLO oraz klasy 1a T.

Twój IP: 3.235.174.99
Lip 26, 2021