Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator strony   
sobota, 20 lutego 2021 23:27

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to stosunkowo młode święto, które jest obchodzone na całym świecie od 2000 roku. Data 21 lutego stanowi upamiętnienie tragicznych wydarzeń z 1952 roku w Bangladeszu, kiedy to podczas demonstracji zginęło pięciu studentów, domagając się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem, tegoroczny temat to: „Wspieranie wielojęzyczności na rzecz edukacji włączającej i integracji społecznej”.

Dzień języka Ojczystego to doskonała okazja do upowszechnienia świadomości językowej oraz zwiększenia poczucia odpowiedzialności Polaków za polszczyznę. To także pretekst do upowszechniania wiedzy na temat poprawności językowej oraz znaczenia języka dla wspólnego dziedzictwa kulturowego. Taką świadomość mają uczniowie naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody święta, przygotowując plakaty i zdjęcia ukazujące rolę języka polskiego w ich życiu i edukacji.

Anna Białek

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego SLO Dzień Języka Ojczystego SLO

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj428
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu428
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13767
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114377

Online: 11
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021