Przesłanie św. Mikołaja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator strony
piątek, 04 grudnia 2020 00:00

Przesłanie św. Mikołaja!

Zapraszamy na felieton naszego szkolnego duchowego przewodnika - księdza Dariusza Mikruta

06 grudnia 2020 roku  Felieton wikarego.

Uczymy się wrażliwości od św. Mikołaja.

Dzisiejsze wspomnienie świętego Mikołaja zwraca nasze oczy i serca ku najbardziej potrzebującym - ważne jest, że nie tylko dzieciom, ale także ludziom chorym i starszym czy wszystkim dorosłym, których chcemy obdarować serdecznością i życzliwością. Współczesny marketing wyparł prawie religijny wymiar św. Mikołaja, ale to co najważniejsze - nie usunięto pragnienia pomocy i wrażliwości na drugiego człowieka. Dlatego wędrując po galeriach handlowych, patrząc na wystawy i pięknie udekorowane sklepy poczułem wielką radość z tego, że nawet w takim wymiarze małego prezentu możemy ucieszyć innych, pokazać im, że są dla nas ważni i przez prezent chcemy im to wyrazić. Istotne jest tutaj poczucie człowieczeństwa i godności każdego człowieka. Jako osoby wierzące w Chrystusa jesteśmy zobowiązani nieustannie do dawania świadectwa o prawdziwym poświeceniu dla innych - czego przykład dał św. Mikołaj, który nie tylko, że roznosił prezenty małym dzieciom, ale co najważniejsze - pomagał żeglarzom, rybakom, osobom samotnym czy młodym  dziewczętom szukającym kandydata na męża czy młodym mężczyznom kandydatki na żonę.
Św. Mikołaj nie był krasnalem czy dziadkiem mrozem, ale pasterzem - biskupem, który potrafił dzielić się tym co miał, ale i całym sobą poświęcając czas dla chorych i potrzebujących. Ja osobiście odkąd  w 2006 roku rozpocząłem posługę w parafii św. Mikołaja w Rzeszowie - mam osobiste nabożeństwo ku czci tego Świętego Patrona - co wyraża się w codziennej modlitwie zawierzenia czy litanii, czego nauczyłem się właśnie tam przez cztery lata w tamtejszej wspólnocie - gdzie ten kult był bardzo żywy.
Zachęcam was Drodzy Czytelnicy do promowania miłości braterskiej o czym tak szeroko pisze papież Franciszek w swej nowej encyklice pt. Fratelli tutti - bo teraz jest egzamin życiowy dla nas wszystkich z zauważenia innych obok nas. Nauczmy się być św. Mikołajem dla innych codziennie, a nie tylko 06 grudnia każdego roku.

Twój IP: 3.235.41.241
Kwi 19, 2021