Podziękowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin
wtorek, 01 grudnia 2020 12:17

Paczki dostarczone !

„I TY ZOSTAŁEŚ MIKOŁAJEM”

„Obdarowywanie innych w każdej możliwej postaci rozpoczyna proces zmiany
i pomaga nam pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego” .

/Cami Walker/

W czym tkwi tajemnica popularności św. Mikołaja mimo upływu tylu wieków?

Znany jest on wszystkim: i dużym, i małym, starszym, i młodszym.

Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina
o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

6 grudnia obdarowujemy się nawzajem prezentami, w sensie najogólniejszym – dobrem.

Na dzień św. Mikołaja składają się więc dwie odsłony jednego aktu. Ten, kto dobro ofiarowuje, i ten, który je otrzymuje. Darczyńca i obdarowany.

Bazując na przesłaniu św. Mikołaja, które jest ponadczasowe, po raz kolejny Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowe Młp. odpowiadając na apel Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie włączył się do akcji „Mikołajki dla Hospicjum”. Podjęte działania dotyczyły zbiórki darów do paczek mikołajkowych dla podopiecznych objętych opieką hospicyjną i ich rodzeństwa.

W szkole akcja przebiegała pod hasłem: „ W TYM TRUDNYM CZASIE, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM,  I POMÓC NAJSŁABSZYM ”. W działania charytatywne zaangażowała się cała społeczność szkolna i lokalna. Liczny odzew rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz lokalnych mieszkańców przełożył się na realną pomoc. Zebraliśmy mnóstwo potrzebnych rzeczy z listy mikołajkowej przygotowanej przez pracowników hospicjum.

Każdy gest jest przejawem dobroci i solidarności z potrzebującymi. Zebrane dary świadczą, iż społeczność szkolna ma otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka.

W imieniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.  dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomaganie chorym dzieciom. W szczególności dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

„I TY ZOSTAJĄC MIKOŁAJEM” sprawiłeś dużo radości dzieciom i ich rodzinom w okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Podziękowanie za pomoc w organizacji paczek mikołajkowych

Twój IP: 3.235.41.241
Kwi 19, 2021