Nowa sala językowa w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
wtorek, 03 marca 2020 08:39

We współczesnym świecie pożądanymi umiejętnościami są umiejętności językowe. Pracodawcy chętnie zatrudniają ludzi, którzy potrafią porozumiewać się w więcej niż dwóch językach.
Rozpoczęcie nauki języka rosyjskiego przez uczniów ZSO nastąpiło wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020.
Język rosyjski okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ polski rynek podbijany jest przez biznesmenów i udziałowców, dla których jest on językiem ojczystym.
Pod koniec lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim został wykonany remont klasy przeznaczonej do nauki języka rosyjskiego.
Sala nr 4 powstała na potrzeby rekrutacji podwójnego rocznika. Wcześniej wspomniane pomieszczenie było zajmowane przez konserwatora. Pomysł na ten projekt wyszedł z inicjatywy uczniów klas pierwszych, którzy z chęcią uczestniczą w lekcjach nowego języka w naszej szkole. Młodzież chciała urozmaicić wygląd zwykłej sali, rysując na ścianach postacie oraz miejsca związane z Rosją. W remoncie udział brały osoby z klas I oraz technikum: Maciej Rejch, Aleksandra Kołodziej (klasa Ia), Anita Sałata, Maksymilian Marek, Wiktoria Szczupaj, Natalia Stanisz, Paulina Duda, Wiktoria Orzech, Patryk Chorzępa (klasa Ib), Weronika Mularska (klasa Ic), Aleksandra Nowak (klasa Id) i Gabriela Magda (klasa I Technikum), pod nadzorem pana konserwatora szkoły - Kazimierza Grygiela oraz Pań z obsługi szkoły. Po wejściu do klasy w oczy rzucają się rysunki na ścianach przedstawiające: Maszę i Niedźwiedzia, Matrioszki, Kreml, cyrylicę i mężczyznę, który tańczy kalinkę. Nauczycielka języka rosyjskiego - p. Natalia Łabęcka-Trzepiecińska, pani dyrektor - Agnieszka Wiglusz-Zięba oraz inni nauczyciele byli zachwyceni efektem pracy młodych artystów. Pomysłodawcy i realizatorzy projektu zebrali mnóstwo pochwał.

Magdalena Świst

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20484