Technikum Logistyczne w ML System PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
środa, 26 lutego 2020 16:13

Technikum Logistyczne w ML System

"Moduły fotowoltaiczne nie mają przed nami żadnych tajemnic,

bo sami je produkujemy”. ML System

Sformułowanie „przecież to jasne jak słońce”, w kontekście zdobytej wiedzy podczas wizyty uczniów Technikum Logistycznego w ML System przebiera niezwykle realne znaczenie.

W światowej energetyce jedną z kluczowych technologii jest fotowoltaika. Jej rynek rozwija się w niesamowitym tempie, nie tylko ze względu na ekologię. Chodzi również o zdrowy rozsądek, „to jasne jak słonce”, że ludzie szukają oszczędności w energetyce odnawialnej  – energia ze słońca jest tańsza niż ta zakupiona od zakładu energetycznego.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marty Rusin i pana  Piotra Marka, mieli możliwość poznania firmy ML System S.A, jednej z najbardziej innowacyjnych producentów fotowoltaiki na świecie, która mieści się w Zaczerniu, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis.  W 2016 roku firma ta została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

W trackie wizyty uczniowie poznali historię firmy, wysłuchali prezentacji dotyczącej tego, co tworzy się  w dziale badań i rozwoju, jak wytwarzane są nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne i szyby, które dają prąd. Mieli okazję zobaczyć prototypy dachówek fotowoltaicznych. Dowiedzieli się, iż firma oprócz standardowych, ciemnych modułów, proponuje kolorowe, w trzech podstawowych barwach: gold, grey i ceramic i tym samym jest jedyną firmą w Europie produkującą panele w różnych kolorach. Zaskoczeniem była informacja, iż panele fotowoltaiczne można produkować z użyciem różnych materiałów, które zamieniają tradycyjne materiały budowlane na takie, które są aktywne fotowoltaicznie, m.in. zamiana żaluzji zewnętrznych na budynkach, na takie, które wytwarzają prąd, oprócz tego mogą też ogrzewać budynek czy montowanie paneli na balustradach lub fasadach budynku. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem technologii, która jest tworzona w firmie i umiejętności przeobrażania jej do rzeczywistej technologii produkcyjnej, która nadaje się do sprzedaży.

Uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami zdobyli również  wiedzę praktyczną z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Nauczyciel matematyki i logistyki pan Piotr Marek podtrzymywał zainteresowanie uczniów łącząc wiedzę ze szkoły z realnymi warunkami w nowoczesnym przedsiębiorstwie.

Dziękujemy panu Bartoszowi Wiśniewskiemu za poświęcony czas oraz przekazanie wszechstronnej wiedzy w sposób dostępny i zrozumiały, zarówno w zakresie teorii, jak i praktycznych zastosowań. Prowadzący genialnie angażował uwagę uczniów, łącząc doświadczenie i praktykę z teorią z zakresu fotowoltaiki, logistyki, spedycji i obsługi klienta. Trzeba przyznać, że ta firma ma naprawdę bardzo miłych i kompetentnych pracowników.

Zapraszamy do zapoznania się z firmą pod adresem:

https://mlsystem.pl/

https://mlsystem.pl/media/#1510683444351-c2be9a78-ca86

 

Marta Rusin

Pedagog szkolny

ML System ML System

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj213
mod_vvisit_counterWczoraj663
mod_vvisit_counterW tym tygodniu876
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4829
mod_vvisit_counterW tym miesiącu14869
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu21280
mod_vvisit_counterRazem946896

Online: 13
Twój IP: 34.200.236.68
,
Wrz 22, 2020