Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
wtorek, 04 lutego 2020 10:56

W dniu 29 stycznia 2020 r.uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. wraz z nauczycielami wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu.
O godz. 9.00 nauczyciele z klasami: 1b i częścią 1c wyruszyli spod głogowskiego ratusza wraz z nauczycielami i uczniami SP w Głogowie Młp. w Marszu Pamięci pod głogowski kirkut. Tam uczniowie ZSO zapalili znicze.
Potem w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. uczniowie ZSO wysłuchali wspomnień świadków o Holokauście i obejrzeli film pt. Miłość w czasach Zagłady. Relacje świadków pozostawiły przejmujące wrażenie na słuchaczach, którzy podziękowali im za to świadectwo brawami.
W czwartek 30 stycznia podczas godziny wychowawczej każda klasa ZSO wysłuchała relacji świadków Holokaustu prezentowanych w mediach podczas uroczystych obchodów 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i uczestniczyli w  obchodach Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu w Głogowie Młp.
Uczestniczka

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20457