Wycieczka kulturalno-edukacyjna do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek
wtorek, 26 listopada 2019 21:49

Szkolny wyjazd do Krakowa okazał się dla  uczniów wspaniałym przeżyciem zarówno edukacyjnym, jak i kulturalnym. Program wycieczki (przygotowanej przez panie: R. Płodzień, A. Białek i A. Depę), która odbyła się 22 listopada, obejmował kilka punktów. Pierwszym z nich była wizyta na Wawelu, po której młodzież udała się do Muzeum Narodowego, gdzie odbyły się lekcje muzealne: Romantyzm w kontekście literackim (Sukiennice) oraz Piekło życia i zaczarowany zamek - XIX-wieczny model  rodziny na przykładzie domu Jana i Teodory Matejków (Dom Matejki). Spacer po krakowskim Rynku obejmował także wizytę w kościele Mariackim, gdzie obejrzeliśmy ołtarz Wita Stwosza (niestety częściowo przysłonięty ze względu na prace konserwatorskie). Niezwykle interesująca okazała się wystawa Szuflada Szymborskiej, otwarta w Kamienicy Szołayskich w pierwszą rocznicę śmierci noblistki. Na ekspozycji zaprezentowano książki oraz szuflady, w których zgromadzone zostały rzeczy kolekcjonowane przez Szymborską - stare widokówki, pamiątki, przedmioty, które dostawała od przyjaciół. Ciekawostką są liczne fotografie, m.in. pod tablicami z dziwnymi lub śmiesznymi nazwami miejscowości  oraz jej warsztat do tworzenia wyklejanek. Wisienką na torcie okazał się spektakl Mayday w Teatrze Bagatela, który dostarczył wszystkim wspaniałej rozrywki na wysokim poziomie.

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19392

Twój IP: 34.229.131.116