Lekcje z biologii i chemii w Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa
czwartek, 31 października 2019 16:12

W naszej szkole nauka nie ogranicza się tylko do tradycyjnych lekcji w ławkach. Przykładem takiego podejścia był wyjazd do Krakowa w dniu 29 października na zajęcia z biologii i chemii. W wyjazdowych lekcjach udział brało 43 uczniów z klas od I do III, pod opieką Pani Marty Cisło, Pani Mileny Proboli oraz Pana Piotr Kawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie pod kierownictwem przewodników Muzeum Przyrodniczego Polskiej Akademii Nauk. Mogliśmy obejrzeć wiele okazów i eksponatów z całego świata poszerzając swą wiedzą z zakresu biologii. W tym wystawy: motyli, skorupiaków i mięczaków, minerałów, a także żywych zwierząt. Szczególne wrażenie zrobiła na nas ekspozycja nosorożca włochatego pochodzącego sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat. Jest to jedyny na świecie tak dobrze zachowany okaz tego wymarłego gatunku. Następnie udaliśmy się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby uczestniczyć w pokazach „Chemia i światło”. Podczas fascynującej prezentacji widzieliśmy między innymi: wybuchy i chemiczne świetliki, a wszystko to z fachowym komentarzem eksperta. Dzięki temu wyjazdowi, uczniowie mogli poszerzyć wiedzę, zobaczyć okazy biologiczne i eksperymenty, których nie możemy pokazać w szkole. Mamy nadzieje, że będzie to początek nowej pasji dla niektórych uczniów. Kto wie, może to właśnie ktoś z Was, drodzy uczniowie pójdzie w ślady Skłodowskiej – Curie lub Darwina?

Lekcje z biologii i chemii w KrakowieLekcje z biologii i chemii w KrakowieLekcje z biologii i chemii w Krakowie

Twój IP: 34.204.173.36
Lis 19, 2019