ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z E-PAPIEROSAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator strony   
środa, 30 października 2019 11:51

SZANOWNI RODZICE!

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z E-PAPIEROSAMI – MEN I GIS OSTRZEGAJĄ!

Poniżej przedstawiamy informacje dla rodziców przygotowaną przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, który skierował do szkół przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny o potencjalnych zagrożeniach związanymi z elektronicznymi papierosami.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości.

Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.

Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.

Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

Materiały do pobrania:

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj812
mod_vvisit_counterWczoraj797
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3311
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu5911
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4131
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu20750
mod_vvisit_counterRazem914878

Online: 7
Twój IP: 18.204.55.168
,
Sie 05, 2020