Z piosenką przez Europę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek
wtorek, 04 czerwca 2019 07:02

Nagrodzeni w XVII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

„Z piosenką przez Europę”

Za nami siedemnasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę". Zmagania młodych wokalistów miały miejsce 3 czerwca 2019 r. W rywalizacji wzięło udział 52 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z 25 szkół z następujących miejscowości: Rzeszów,  Cmolas, Wysoka Głogowska, Wola Raniżowska, Stara Wieś, Niechobrz, Trzebownisko, Niwiska, Kolbuszowa, Rudna Wielka, Przewrotne, Mielec oraz Głogów Młp. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Tegoroczną edycję konkursu patronatem honorowym objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego ufundowało Centrum Edukacyjne PROMAR. Sponsorem konkursu było także Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Młp. Słodki poczęstunek dla uczestników otrzymaliśmy dzięki hojności Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim. Patronat medialny nad konkursem objęli: Katolickie Radio Via, Gazeta Codzienna „Nowiny”, portal informacyjny „nowiny24”, Miesięcznik Społeczno-Kulturalny „Ziemia Głogowska”.

Występy młodych piosenkarzy oceniało jury w składzie:

- pani Krystyna Gnat – wieloletni nauczyciel  języka niemieckiego w Samorządowym  Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Młp., obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie Nowym,

- pani Lilianna Domszy – lektor języka angielskiego, przedstawiciel Centrum Edukacyjnego PROMAR,

- pani Jadwiga Hogendorf – nauczyciel języka francuskiego,

- pan Piotr Miłosz – absolwent Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp., nauczyciel muzyki, gitarzysta.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród – Centrum Edukacyjnemu PROMAR, Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Głogów Młp., pani Bogusławie Czachor – prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim za wsparcie w postaci artykułów spożywczych, dyrektorowi  i pracownikom MGDK w Głogowie Małopolskim za pomoc w organizacji imprezy, jurorom oceniającym zmagania konkursowe, uczniom ZSO, którzy poprowadzili konkurs (Magdalena Cebula i Andrzej Rejch) oraz pomagali w organizacji (Marcelina Rembisz, Kamila Sałata, Paulina Mycek, Magdalena Świst, Marcelina Kozak), a  także pracownikom obsługi z ZSO.

Lista laureatów:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Maja Zając – SP w Głogowie Młp.

Kinga Boroń – SP w Starej Wsi

Anna Świątek – SP w Trzebownisku

Pola Słomińska – SP nr 2 w Rzeszowie

III MIEJSCE

Wiktoria Jaskuła – SP w Głogowie Młp.

Wojciech Malinowski – SP nr 6 w Mielcu

Julia Kendziołka – SP w Starej Wsi

Dominika Walczewska – ZS w Wysokiej Głogowskiej

Wiktoria Rak – SP w Niechobrzu

KATEGORIA GIMNAZJUM

Marcelina Drupka – IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie

Sara Smela – Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Maksymilian Stalec – Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Joanna Sołek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rzeszowie

Daria Samolej – SP nr 18 w Rzeszowie

Anita Sałata – Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie Młp.

Szymon Kamiński – Gimnazjum Publiczne w Niwiskach

Martyna Ostrowska – SP w Rudnej Wielkiej

KATEGORIA SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

Natalia Kubas – VI LO w Rzeszowie

Oliwia Nowicka – LO im. J. Bytnara w Kolbuszowej

Karolina Bukała – LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Wojciech Stawarz – LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Marcelina Karkut – LO im. J. Bytnara w Kolbuszowej

Jakub Haptaś – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej

Małgorzata Chuchro – SLO w Głogowie Młp.

Z piosenką przez Europę

Twój IP: 54.144.75.212