Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:08

22 maja 2019 r. w godz. 8:30- 12:30 przeżywaliśmy kolejny Dzień Otwarty Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Na gości - przybyłych uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej ze szkół na terenie gminy i spoza jej granic czekało wiele atrakcji.
W dziedzinie matematyki goście mieli możliwość rozwiązywania łamigłówek, wykazania się myśleniem w zabawach logicznych oraz spotkali się robotem LEGO. Na historii przenieśli się w czas PRL-u, ujrzeli jego blaski, cienie i absurdy codzienności. Język polski zachęcał warsztatami tworzenia zakładek do książek, możliwością obejrzenia sztuki pt. Motywacja w butelce i sprawdzeniem stopnia swojej motywacji przy robieniu rzeczy pozornie niemożliwych, a geografia zaskoczyła wystawą dymiących wulkanów i możliwością wywołania trzęsienia ziemi. Na pokazach z chemii chętni uczniowie próbowali swoich sił w eksperymentach, np.: otrzymywanie srebra, spalanie magnezu, złoty deszcz. W sali biologicznej mieli możliwość podziwiać wystawę fotografii ptaków, a na hali sportowej - spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Dodatkowo pyszne przekąski przygotowane przez uczniów SLO czekały na wielbicieli słodkości. Mogli oni spróbować kuchni brytyjskiej, francuskiej i niemieckiej, a odrobinę magii dodała wróżbitka Marta, odczytująca typy osobowości uczniów, którzy skorzystali z jej umiejętności w tym zakresie.
W przygotowaniu Dnia Otwartego pomogli uczniowie klas I i II SLO pod kierunkiem nauczycieli: p. Piotr Kawa- biologia, p. Marta Cisło- chemia, p. Anna Bober- geografia, p. Anna Białek i p. Joanna Baran-Sabik- j.polski, p. Renata Płodzień- historia, p. Konrad Surowiec- WF, p. Anna Depa i p. Piotr Marek - matematyka, p. Monika Rękosiewicz- Tokarz- j.angielski, p. Brygida Pastuła-Szeląg - j.francuski, p. Magdalena Prawda - j.niemiecki, p. Marta Rusin- pedagog szkolny -wróżka. Dziękujemy również Dyrekcji za zorganizowanie Dnia Otwartego.
Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem, a SLO w Głogowie Młp. w tym dniu odwiedzili uczniowie m.in. ze szkół: w Trzęsówce, Cmolasie, Raniżowie, Kolbuszowej Górnej oraz Woli Raniżowskiej.
Jesteśmy wdzięczni za odwiedzenie SLO oraz wszystkie miłe słowa na jego temat. Drzwi naszej szkoły stoją dla wszystkich otworem, a już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do powiększenia naszego grona. Do zobaczenia!
Dominika Kamler

Pokazy chemiczne 1 - obejrzyj!

Pokazy chemiczne 2 - obejrzyj!

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu20005

Twój IP: 34.204.189.171