Sukces w konkursie literackim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
sobota, 18 maja 2019 00:00

Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich imprez poświęconych literaturze i należy do najważniejszych konkursów tego typu w naszym kraju. Biorą w nim udział młodzi twórcy z kraju i z zagranicy. Uczniowie SLO biorą w nim udział corocznie.

W XXIV edycji do Jasła napłynęło 715 utworów twórców w różnych kategoriach wiekowych, piszących teksty poetyckie i prozatorskie, z różnych miast i miejscowości, m.in.: Krakowa, Warszawy, Gdańska, Torunia, Białegostoku, Gliwic, Sieradza, Piły, Międzyrzeca Podlaskiego, Łodzi, Głogowa Małopolskiego.

ZSO w Głogowie Młp. było reprezentowane przez 2 uczennice klasy 2a SLO: Magdalenę Cebulę i Kingę Siciak oraz uczennicę klasy 3b SLO Gabrielę Kozak.

Twórczość Magdaleny najbardziej urzekła jury, w skład którego wchodzą m.in.: p. Grzegorz Kociuba – poeta, krytyk literacki i p. Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista, dramaturg,  które przyznało jej 3 miejsce w kategorii III – szkoły ponadpodstawowe wiersze.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs literacki