Kariera w zawodzie lekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
piątek, 05 kwietnia 2019 00:00

 

Motto: „Miej serce i patrzaj w serce”.

„Służę radą i pomocą jak tylko zajdzie taka potrzeba.

Najmocniejszą moją stroną jest wiara,

a największą nagrodą uśmiech i ocalone ludzkie życie”[1] .

Dr n.med.  Witold Mazur

 

 

 

W ramach działań doradztwa zawodowego 05 kwietnia b.r. uczniowie liceum mieli okazję spotkać się z reprezentantem zawodu panem Witoldem Mazurem - lekarzem z tytułem doktora nauk medycznych, specjalistą kardiochirurgiem, w trakcie kolejnej specjalizacji – kardiologii.

Celem spotkania było przekazanie uczniom informacji o ścieżce zawodowej lekarza i możliwości rozwoju zawodowego.

Pan doktor w bardzo ciekawy sposób przybliżył licealistom zawód lekarza, opisał znoje studiów medycznych, opowiedział o trudach i radościach swojej codziennej pracy. Spotkanie z specjalistą kardiochirurgiem wzbudziło ogromne zainteresowanie. Uczniowie i nauczyciele z wielką uwagą słuchali wypowiedzi pana Witolda Mazura. Zadawali pytania nie tylko dotyczące studiów, czy awansu zawodowego, ale również motywacji, czynników wyboru zawodu oraz strony praktycznej pracy lekarza.

Uczniowie dowiedzieli się, iż ścieżka zawodowa lekarza jest długa, trudna i wymagająca wyrzeczeń a praca wymaga dużej odpowiedzialności, ciągłej edukacji, wysiłku i potężnej wiedzy, ale daje ogromną satysfakcję. Licealiści zostali uświadomieni, że chcąc zostać lekarzem trzeba poczuć w pewnym sensie powołanie, ponieważ od jego decyzji będzie zależało zdrowie i życie ludzi. Ważne jest poczucie chęci pomocy innym, chęci ratowania ludzkiego życia.

Wizyta pana Witolda Mazura w liceum szczególnie cenna okazała się dla uczniów, którzy realizują biologię i chemię  w zakresie rozszerzonym, a w przyszłości planują naukę na kierunkach medycznych.

Jestem pewna, że to spotkanie pomoże licealistom w dokonaniu trafnego wyboru kierunku studiów i dalszego kształcenia, da im pozytywną motywacje i przekonanie, iż przy wyborze zawodu najlepiej kierować się pasją, zainteresowaniami i znajomością swoich predyspozycji a będą szczęśliwi bo robią to, co lubią. Albowiem od trafności wyboru zawodu zależy poczucie satysfakcji, zadowolenia i spełnienia w życiu.

 

Dr n.med. Witold Mazur swoją charyzmą i pasją z jaką wypowiadał się o swojej pracy ujawnił nam swoje zamiłowanie do wykonywanego zawodu i okazał się wspaniałym, otwartym człowiekiem z powołaniem.

 

Dziękujemy!

 


[1] https://www.kardiomazur.pl/kim-jest-doktor-m/

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj489
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2624
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4221
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12998
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19392
mod_vvisit_counterRazem792729

Online: 6
Twój IP: 35.172.195.82
,
Sty 25, 2020