SLO w Dolinie Lotniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin
piątek, 22 marca 2019 00:00

Województwo podkarpackie jest kolebką polskiego przemysłu lotniczego, słynie z najprężniej rozwijającego się klastra lotniczego w Europie. Serce Doliny Lotniczej leży w stolicy Województwa Podkarpackiego – Rzeszowie a dokładniej w Tajęcinie. Pod względem wartości inwestycji, największym projektem lotniczym dekady okazała się niemiecka firma MTU Aero Engines Polska.
W zakładzie tym pracuje się przy użyciu najnowocześniejszych technologii i maszyn. Dzięki ich wyjątkowości firma MTU A.E. jest znana na całym świecie. Warto również wspomnieć, że firma jako pierwsza na Podkarpaciu, otrzymała tytuł TOP Employer - przyznawany firmom, które tworzą doskonałe warunki pracy, dbają o talenty i rozwój swoich pracowników na wszystkich stanowiskach.
O wyjątkowości tej firmy 20 marca b.r mogli przekonać się uczniowie z rozszerzeniami ścisłymi z klasy II i III SLO. Uczestnicy wyjazdu zawodoznawczego podczas spotkania z przedstawicielem działu HR poznali historie i specyfikę zakładu, zasady funkcjonowania korporacji międzynarodowej, politykę personalną oraz  warunki pracy. Aby uzupełnić wiedzę teoretyczną, kierownik działu produkcji zaprosił uczniów do zwiedzenia hali produkcyjnej. Młodzież mogła przyglądnąć się nowoczesnym procesom technologicznym produkcji elementów silników lotniczych najnowszej generacji i poznać zarys powstawania silnika samolotowego.

Elementem kończącym był objazd po tzw. Dolinie Lotniczej podczas  którego licealiści uzyskali ogólne informacje o obecnych firmach znajdujących się w Podkarpackim Parku Naukowo - Technologicznego Aeropolis zlokalizowanych w strefie S1.

Wyjazd pozwolił uczniom zgłębić wiedzę na temat specyfiki różnych zawodów, zapoznać się z wymaganiami, kwalifikacjami i predyspozycjami potrzebnymi do wykonywania pracy na danym stanowisku. Licealiści zrozumieli również związek między wykształceniem a rozwojem zawodowym oraz wynieśli informacje, które w przyszłości mogą pomóc im przy wyborze własnej ścieżki kariery.

Wycieczka wzbogaciła realizowany w szkole Program Doradztwa Zawodowego.

Twój IP: 18.212.243.191
Cze 26, 2019