Lekcje otwarte z chemii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Cisło
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 00:00

W roku szkolnym 2018/2019 klasa II SLO o profilu biologiczno- chemicznym uczestniczy w programie innowacyjnym z chemii. Uczniowie mają wprowadzony eksperyment chemiczny wykraczający poza podstawę programową. Pracując tą metodą i rozszerzając wybrane zagadnienia, młodzież poznaje fantastyczny świat nauki poprzez rolę badacza, naukowca. Zdobytą wiedzą i wypracowanymi umiejętnościami dzielą się z młodszymi koleżankami i kolegami z innych szkół. Pod kierunkiem nauczycielki z chemii  p. Marty Cisło grupa młodych chemików prowadzi lekcje otwarte, podczas których prezentują eksponujące doświadczenia chemiczne pt. „ogniowo, kolorowo i inne czary mary”. Krótki zarys zaprezentowanych  już 17 pokazów możemy podziwiać na krótkim filmie. Całość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających nas grup uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Głogowa Młp., Pogwizdowa Nowego, Przewrotnego, Bud Głogowskich, Rudnej Małej i Stykowa. Umiejętność pracy eksperymentalnej a także dzielenie się tą wiedzą w postaci prezentacji pokazu swoich zdolności z pewnością zaowocuje na studiach wyższych chemicznych i pokrewnych.

Marta Cisło

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19701