Wykład w ramach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
czwartek, 14 marca 2019 10:03

Dnia 4 marca 2019 r. w ZSO w Głogowie Młp. odbył się wykład w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wykład przeprowadziła dr Dorota Walczewska, historyk i dyrektor Zespołu Szkół w Przewrotnem oraz autorka monografii wsi Przewrotne. Pani D. Walczewska opowiadała o losach żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia, także z naszych okolic. Przybliżyła uczniom ich życiorysy i dokonania, przygotowała prezentację i kilka utworów muzycznych. Autorka także opowiedziała o represjach wojennych i powojennych, które dotykały zwykłych mieszkańcach wsi Przewrotne, a które również zebrała w swojej książce pt. "Od Przewrotnej do Przewrotnego". Spotkanie pozwoliło uczniom SLO pogłębić wiedzę o Polakach, którzy nieustępliwie dążyli do odzyskania wolności. Dziękujemy p. Dorocie Walczewskiej za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie wykładu, a organizatorom spotkania: p. Joannie Baran - Sabik i p. Renacie Płodzień za realizację pomysłu obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole.

Monika Marut

Twój IP: 34.204.0.181