Gminne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek
piątek, 25 stycznia 2019 00:00

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Uroczystość, która miała miejsce 25 stycznia 2019r.,  została przygotowana przez  Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną oraz  Szkołę Podstawową w Głogowie Młp. W programie obchodów znalazły się m.in. spacer po rynku, podczas którego młodzież z SP opowiedziała o materialnych i niematerialnych śladach żyjącej tu niegdyś społeczności żydowskiej, złożenie zniczy pod bramą kirkutu, marsz pamięci do lasu Bór – miejsca, gdzie znajdują się mogiły pomordowanych w czasie wojny Żydów. Podczas drugiej części konferencji zebrani mogli wysłuchać  wystąpienia pani Barbara Grzybowskiej, wnuczki Marii Ożóg, głogowianki zamordowanej podczas wojny za pomoc udzielaną Żydom.  Prelekcję na temat religii i kultury społeczności żydowskiej wygłosił pan Andrzej Potocki.

Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

Twój IP: 34.204.0.181