Orszak Trzech Króli 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
sobota, 12 stycznia 2019 16:31

Tegoroczny (już szósty!) Orszak Trzech Króli, którego współorganizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących, odbywał się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Zgodnie z kilkuletnią tradycją ulicami miasta przeszedł barwny korowód złożony nie tylko z aktorów biorących udział w scenkach, ale i licznie zgromadzonych mieszkańców Głogowa i okolic.  Do czynnego zaangażowania się w tę uroczystość oraz śpiewania kolęd niezwykle skutecznie zachęcał zebranych ks. Michał Polański, który poprowadził tegoroczny Orszak. Śpiewaniu kolęd przewodził chór „Stella Matutina” z Zaczernia. Jak zwykle organizatorzy mogli liczyć na Rycerzy Kolumba, którzy nieśli chorągwie i wcielili się w role dwóch Królów (rolę Baltazara zagrał uczeń naszej szkoły – Mateusz Bajek). Uczennice ZSO – Alicja Bełza i Daria Guźda – odegrały role aniołów, które prowadziły Orszak do Świętej Rodziny. Spora grupa wolontariuszy zajmowała się rozdawaniem koron, naklejek i śpiewników. W trakcie pochodu zorganizowane zostały cztery sceny przygotowane przez: młodzież z grupy teatralnej Hrabia von Trupki,  panie z grupy teatralnej Antynuda, uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego (Z. Bąk, M. Rębisz i N. Stanisz) oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. Finał Orszaku miał miejsce w kościele parafialnym, gdzie nie tylko Trzej Królowie wraz z pasterzami – przedszkolakami z Przedszkola Parafialnego, ale i wszyscy uczestnicy oddali pokłon Świętej Rodzinie. W rolach Maryi i Józefa ujrzeliśmy naszych uczniów: Alicję Piwońską i Kamila Kotulę. Całe przedsięwzięcie odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli naszej szkoły. Po Orszaku panie z obsługi zadbały o poczęstunek dla zmarzniętych uczestników. Koordynatorem i autorką scenariusza tegorocznego Orszaku była p. Anna Białek, wspierana przez panią Annę Depę i ks. Bogusława Jaworskiego. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku, składamy serdeczne podziękowania!

Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019

Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019

Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019

Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019 Orszak Trzech Króli 2019

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterWczoraj813
mod_vvisit_counterW tym tygodniu981
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4256
mod_vvisit_counterW tym miesiącu981
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19701
mod_vvisit_counterRazem872572

Online: 29
Twój IP: 34.231.21.83
,
Cze 02, 2020