Mikołajkowy wyjazd do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek
piątek, 14 grudnia 2018 00:00

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to polsko-brytyjski dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića. Właśnie ten film zobaczyli 13 grudnia w kinie „Zorza” uczniowie z klasy IIIa GD oraz Ia LO wraz ze swoimi wychowawcami: Anną Białek i Piotrem Markiem.  Wybór repertuaru okazał się strzałem w dziesiątkę, udało się bowiem połączyć wymiar edukacyjny wycieczki z mikołajkami. Film, inspirowany szkolną lekturą - dziełem Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, spodobał się młodzieży, która chwaliła m.in. niezłe  efekty specjalne, dobrą jakość animacji czy realistyczny wygląd Hurricane'ów. Produkcja opowiada o grupie polskich lotników, którzy brali udział w bitwie o Anglię w czasie II wojny światowej, tworząc elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. Wśród asów polskiego lotnictwa był m.in. Witold Urbanowicz (w tej roli Piotr Adamczyk), który dowodził filmowym Dywizjonem 303. Z całą pewnością mikołajkowy wyjazd do kina należy uznać za udany!

Twój IP: 34.204.0.181
Maj 19, 2019