Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Bober
wtorek, 11 grudnia 2018 19:07

Co składa się na naszą emeryturę? Na jakie świadczenia możemy liczyć płacąc składki do ZUS? Jakie obowiązki ma przedsiębiorca? – na te i inne pytania uczniowie klasy pierwszej liceum uzyskali odpowiedź na lekcjach podstaw przedsiębiorczości podczas realizacji projektu „ Lekcje z ZUS”, objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pani Anna Bober w Naszej Szkole realizuje ten projekt już po raz piąty.

Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" składa się z czterech tematów zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz  i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli  praw  i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.

Zakończeniem projektu był szkolny etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się 27 listopada. Zwyciężyły uczennice: Marcelina Kozak, Monika Olszowy i Małgorzata Chuchro.

Gratulujemy wysokich wyników!!! Trzymamy kciuki, aby nasze uczennice mogły reprezentować szkołę w grupie 20 najlepszych podkarpackich szkół.  Zespoły szkolne zakwalifikowane do następnego etapu zostaną ogłoszone 25 stycznia 2019r.  Etap wojewódzki odbędzie się  15 marca 2019r. w Rzeszowie.

Warto wiedzieć więcej

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19124