V Kongres Mediatorów Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
czwartek, 29 listopada 2018 17:52

23 listopada 2018 r. uczennice klas 1a i 2a SLO w Głogowie Młp. wraz z panią pedagog Martą Rusin wzięły udział w V Kongresie Mediatorów Szkolnych, odbywającym się w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Mediacji we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Podczas wykładów uczestnicy poznali m.in. zasady i zalety mediacji. Zaproszeni goście: Pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, pani Barbara Chłędowska - Sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie, pan Jerzy Śliwa - Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów, pan Wiesław Pałka - Prezes Podkarpackiego Centrum Mediacji - opowiadali o istotnej roli mediacji w relacjach rówieśniczych i życiu codziennym oraz zachęcali do zakładania Szkolnych Klubów Mediatora. Kolejną częścią Kongresu były warsztaty dla uczniów z zakresu mediacji rówieśniczych prowadzone przez certyfikowanych mediatorów, podczas których uczestnicy stworzyli plakaty, piosenki oraz powstała tematyczna strona internetowa. Spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe. Mamy nadzieję na kontynuację zajęć z dziedziny mediacji w przyszłości.

Katarzyna Ząbczyk

Twój IP: 107.23.176.162