100 lat Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
niedziela, 11 listopada 2018 19:28

Dnia 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją nasi uczniowie z klas: 2 SLO, 3a i 3b SLO pod kierunkiem nauczycieli: p. Renaty Płodzień i p. Joanny Baran - Sabik. W uroczystości udział wzięła cała społeczność szkolna. Na początku prowadzący przypomnieli nam historię naszej drogi do niepodległości, a potem zostały przez uczniów odśpiewane pieśni: My, Pierwsza Brygada oraz Przybyli ułani pod okienko. Kontakt z żywym słowem - czyli wiersze recytowane przez naszych kolegów i koleżanki - sprawił, że słuchający nie kryli wzruszenia. Dalszą część akademii stanowiły dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza z nich, przygotowana przez uczniów 2 klasy SLO, dotyczyła naszej małej ojczyzny, czyli miasta w którym żyjemy. W tym przypadku jest to Głogów Małopolski. Drugą również przygotowali uczniowie 2 klasy SLO. Prezentacja przedstawiała w układzie chronologicznym najważniejsze wydarzenia historyczne, kulturalne, społeczne oraz osiągnięcia polskiej myśli naukowej i technicznej, wkład znanych i ważnych osób w historię naszego kraju na przestrzeni ostatnich 100 lat. Towarzyszyła temu piosenka zespołu Chłopcy z Placu Broni pt. Kocham wolność. Na zakończenie o godz. 11.11 - łącząc się z całą Polską - odśpiewaliśmy hymn, a po wysłuchaniu słów p. dyrektor ZSO Agnieszki Wiglusz - Zięby, złożyliśmy wieniec przy pomniku upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości. Należy jeszcze wspomnieć o tym, że korytarze szkolne zostały przybrane okolicznościowymi dekoracjami, wykonanymi przez uczennice klasy 2 SLO, a my mieliśmy jeszcze możliwość wypowiedzenia się do kamery na temat: Czym jest dla mnie Polska i za co ją kocham?

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie tego szczególnego dnia w życiu naszej szkoły.

Dawid Wojkowski

11 listopada11 listopada