Odpowiedzialność prawna i karna dla osób nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
poniedziałek, 05 listopada 2018 18:07

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę, dnia 31 października 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. młodzież z klas GD, 1a i 2a SLO uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez funkcjonariusza policji z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusz policji opowiedział zebranym uczniom o przepisach karnych dla nieletnich oraz przemocy w różnych jej odsłonach. Uświadomił nas również o zagrożeniach dotyczących poznawania ludzi w Internecie, cyberprzemocy, używania e-papierosów, papierosów, narkotyków i dopalaczy różnego rodzaju. Mimo iż wiele informacji już znaliśmy, dowiedzieliśmy się wielu nowych, bardzo ważnych dla nas rzeczy. Policjant przypomniał nam, jakie mamy nakazy i obowiązki w świetle prawa oraz mówił o konsekwencjach nieprzestrzegania ich. Opowiadał stanowczo i wykazał się rzetelną wiedzą, przez co wzbudził nasze zainteresowanie i ciekawość.

Wizyta stróża prawa w naszej szkole z pewnością przyczyniła się do wzrostu świadomości o niebezpieczeństwach na jakie narażeni jesteśmy w rzeczywistym i wirtualnym świecie oraz konsekwencji prawnych stosowania różnych form przemocy.

Dziękujemy funkcjonariuszowi policji za przeprowadzenie prelekcji oraz organizatorom za umożliwienie spotkania.

Magdalena Ożóg

Twój IP: 34.235.143.190