Wizyta wolontariuszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 października 2018 19:00

EVS (European Voluntary Service) to międzynarodowy program wolontariacki finansowany przez Komisję Europejską. Umożliwia wszystkim młodym ludziom przebywającym w Europie, w wieku od 18 do 30 lat, wykonywanie międzynarodowej idei wolontariatu w organizacji lub organie publicznym w Europie, Afryce, Azji lub Ameryce Południowej.

To właśnie dzięki tej organizacji i zaangażowaniu naszych nauczycieli 24 października 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie uczniów z wolontariuszami z Węgier oraz Niemiec. Uczniowie podczas ich wizyty mogli się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o kulturze oraz historii ojczyzn naszych gości.

Otwartość i poczucie humoru goszczących w szkole osób sprawiło, że wszyscy spędzili ten czas w dobrej atmosferze. Spotkanie umożliwiło także rozwinięcie swoich umiejętności językowych oraz przełamanie bariery komunikacyjnej. Wymiana międzykulturowa jest wyjątkową okazją do nawiązania kontaktu z kulturami odmiennymi od naszej, o czym świadczyło duże zainteresowanie słuchaczy, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się europejscy wolontariusze oraz jak zostać jednym z nich. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy p. Moniki Rękosiewicz-Tokarz nauczycielki języka angielskiego Akcja umożliwiła społeczności szkolnej poznanie obyczajów i tradycji panujących na Węgrzech oraz w Niemczech.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1516
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu2434
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7230
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu9522
mod_vvisit_counterRazem625760

Online: 4
Twój IP: 107.23.176.162
,
Mar 22, 2019