Dzień kremówki papieskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun
niedziela, 28 października 2018 18:57

Ulubione ciastko papieża Polaka - słynna kremówka - stała się symbolem otwartości Jana Pawła II w kontaktach z wiernymi. Wspomnienia młodości, które papież opowiadał wiernym podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach, zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek.

W związku z obchodami 18-ego Dnia Papieskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. miała miejsce sprzedaż kremówek, rozprowadzanych przez Szkolne Koło Caritas. Akcja została zorganizowana dzięki opiekunom SKC: ks. Bogusławowi Jaworskiemu, p. Renacie Płodzień i p. Joannie Baran - Sabik. Uczniowie Liceum w dniu 25 października podczas każdej przerwy mogli poczęstować się słodkim przysmakiem i jednocześnie wesprzeć budowę hospicjum dla dzieci w Zaleszanach w powiecie stalowowolskim. Młodzież i nauczyciele chętnie korzystali z możliwości spróbowania papieskiego smakołyku - 90 kremówek zostało sprzedanych w bardzo krótkim czasie. Dzięki hojności społeczności szkolnej udało się zebrać ponad 200 złotych, które zostaną przekazane fundacji Z Serca dla Serca.

Twój IP: 54.226.64.30
Sty 21, 2019