Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami PDF Drukuj Email
czwartek, 20 września 2018 17:29

Uczniowie ZSO w Głogowie Młp. mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, na które zostały również zaproszone klasy ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. 19 września 2018r. szkołę odwiedzili stacjonujący w Polsce amerykańscy żołnierze: Joshua Harkema i John Mahoney. W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości panowie wygłosili wykład w języku angielskim na temat: „Stulecie stosunków polsko-amerykańskich”, którego najważniejszą częścią była prezentacja dotycząca wzajemnych relacji. Przygotowany przez konsulat film pokazał, jak bogate jest polsko-amerykańskie dziedzictwo. Po wykładzie odbyła się dyskusja z uczniami na temat życia w Stanach Zjednoczonych, różnic kulturowych, służby w armii amerykańskiej. Młodzież chętnie zadawała pytania, wykazując się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Wizyta wyjątkowych gości była możliwa dzięki nawiązaniu przez ZSO współpracy z konsulatem amerykańskim w Krakowie. Spotkanie tego typu odbyło się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że to dopiero początek współpracy, a w przyszłości ZSO będzie uczestniczyć w innych tego typu przedsięwzięciach (np. wyjazd naszych uczniów do konsulatu do Krakowa i spotkanie z konsulem).

Twój IP: 54.164.198.240
Gru 14, 2018