Obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek
piątek, 11 listopada 2016 20:00

Dzień 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego narodu i w historii Polski – w tym dniu obchodzimy rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego – odzyskania niepodległości w 1918r.

W gminnych uroczystościach upamiętniających ten doniosły moment wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Poczet sztandarowy w składzie: K. Kosiorowska, K. Małodobra i D. Dudzik reprezentował naszą szkołę podczas uroczystej Mszy św. oraz pod pomnikiem bohaterów poległych w obronie Ojczyzny, gdzie złożono kwiaty i wysłuchano okolicznościowych przemówień.

Druga część uroczystości odbyła się w Gminnym Domu Kultury, gdzie miał miejsce V Koncert Niepodległościowy. Na początku widzowie obejrzeli spektakl o tematyce niepodległościowej. Pantomima, przygotowana przez panie R. Pomykałę oraz A. Białek, w której wystąpiły uczennice ZSO: Aleksandra Borkowska, Julia Kowalska, Natalia Węglarz, Michalina Zygo (kl. II GD), Sylwia Jagodzińska, Kinga Winiarska, Karolina Szeliga (kl. Ib SLO), Katarzyna Cebula, Klaudia Rogala (kl. IIa SLO) oraz Małgorzata Piwońska (kl. IIIb SLO) w metaforyczny sposób przedstawiała najbardziej dramatyczne i doniosłe wydarzenia z historii Polski. Piosenkę „Żeby Polska była Polską” zaśpiewała Anita Sałata (kl. I GD). W finale przedstawienia biało-czerwona flaga podniesiona rękoma widzów zatoczyła krąg, wędrując ponad głowami zgromadzonych na  widowni. Ostatni punkt programu stanowił koncert pieśni i piosenki patriotycznej w wykonaniu orkiestry i chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Małopolskim oraz zespołu wokalno - instrumentalnego nauczycieli tejże szkoły. Całą uroczystość pięknie poprowadzili Karolina Jamroży (kl. IIIa SLO) oraz Michał Lis (kl. IIa SLO).

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości – jak co roku – zgromadziły wielu mieszkańców naszej gminy. Wszyscy uczestnicy tej uroczystości oddali hołd bohaterom przeszłości, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Ojczyźnie.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży, która zaangażowała się w przygotowanie niezwykle poruszającego programu artystycznego.

Twój IP: 18.206.194.210
Lis 15, 2019