Rok szkolny 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 sierpnia 2016 07:43

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 
Warunki korzystania ze szkolnych podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 września 2016 21:34

Zarządzenie nr 29/08/2016 Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim z dnia 26 sierpnia 2016 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów klas I-III Gimnazjum Dwujęzycznego oraz klasy I Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z podręczników wypożyczanych przez szkołę.

Plik do pobrania: zarzadzenie29-2016.pdf

 
Uwaga! Zmiana planu lekcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 września 2016 07:36

Informujemy, że dokonana została korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem lekcji, który dostępny jest tutaj: PLAN LEKCJI 2016-2017

 
Uroczystość nadania skwerowi imienia Franciszka Litwina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 września 2016 22:19

Urokliwy skwer usytuowany tuż przy szkolnej hali sportowej ZSO w Głogowie Młp. ma swojego patrona! Podczas uroczystości, która odbyła się 5 września 2016r., nadano mu imię Franciszka Litwina – Żołnierza Niezłomnego. Wydarzenie to miało niezwykłą oprawę, uczestniczyło w nim wielu znakomitych gości, m. in. przedstawiciele władz gminnych, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - ppłk dr inż. Mariusz Stopa, Komendant ZS "Strzelec" Marek Matuła, mjr Józef Lis – pseudonim „Tajfun” wraz z Żołnierzami Armii Krajowej placówki Głogów Małopolski, przedstawiciele rodziny patrona, poczty sztandarowe oraz młodzież głogowskich szkół. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIIa Karolina Jamroży i Jakub Ufnal, gości zaś przywitała dyrektor ZSO Dorota Depa. Biografię bohatera przedstawił historyk Robert Borkowski - autor broszury o Franciszku Litwinie. Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi i odsłonięcia tablicy informacyjnej poświęconej patronowi skweru dokonali: Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, przedstawiciel rodziny patrona, mjr Józef Lis oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Młp.  Aleksander Jurek.  Podczas uroczystości został także odczytany list Janiny Parwicz, córki Franciszka Litwina.

GALERIA ZDJĘĆ

List Janiny Parwicz - córki Franciszka Litwina
List Ewy Leniart - Wojewody Podkarpackiego
List Mieczysława Miazgi - Posła na Sejm RP
List Wojciecha Buczaka - Posła na Sejm RP

Więcej…
 
Międzynarodowa konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hubert Haracz, kl. IIa   
wtorek, 06 września 2016 21:27

W ZSO często organizowane są wyjazdy na Uniwersytet Rzeszowski, aby uczniowie mogli nabyć trochę ponadprogramowej wiedzy. Tak też 6 września 2016 roku uczniowie klas SLO 2A, 1A oraz 2 GD brali udział w wykładzie otwartym „PHYSICS IN KITCHEN” prof. Andreya Varlamova z Instytutu Nadprzewodnictwa i Materiałów Innowacyjnych w Genui. Wykład odbył się na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Profesor mówił o rozchodzeniu się ciepła w różnych potrawach, o różnicy między pizzą przygotowaną w tradycyjnym piecu a tą w kuchence elektrycznej. Prof. Varlamov udowodnił nam jak naukowo możemy obliczyć czas gotowania jajka na miękko oraz spaghetti al dente, czy też dlaczego zawodowy barman uzależnia stopień zmielenia ziaren kawy od pogody. Odpowiedzi na te i inne pytania poznaliśmy podczas tego wykładu. Wyjazd zawdzięczamy naszym opiekunom: P. Milenie Nejfelt i P. Annie Depie, teraz bez wątpienia będziemy znać optymalne warunki przygotowywania potraw.


GALERIA ZDJĘĆ

 
Informacja o ubezpieczeniu NNW uczniów na rok szkolny 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 września 2016 13:24

WARUNKI UBEZPIECZENIA

OFERTA BEZPIECZNY.PL

MATERIAŁ INFORMACYJNY

PAKIET NNW SZKOLNE

 
Wycieczka integracyjna klas 1 liceum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 września 2016 22:02

Tradycją naszej szkoły jest, że wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczą w wyjazdach integracyjnych. Tak było również 21 września 2016 roku. Klasy 1a i 1b Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim wraz z opiekunami: p. Renatą Płodzień oraz p. Martą Cisło uczestniczyły w wyjeździe do Rzeszowa do kina Helios, gdzie obejrzeli film pod tytułem "Nerve". Kolejnym punktem wyjazdu była kręgielnia "Galaktyka". Wycieczka udała się w 100%!. Lepiej się poznaliśmy, pogłębiły się nasze znajomości z koleżankami i kolegami. Nie możemy się już doczekać następnych wyjazdów i dziękujemy za sprawną ich organizację.

 
Zdajemy maturę i co dalej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Bułaś, klasa 2B   
środa, 21 września 2016 22:18

Na naszej drodze pojawiają się pytania dotyczące wyboru kierunku studiów i wyższej uczelni. Dla nas, młodych ludzi, jest to często trudna decyzja.  Rokrocznie Nasza szkoła stara się nam ją ułatwić, organizując spotkania obecnych uczniów z absolwentami. Kolejne takie spotkanie  w ZSO w Głogowie Małopolskim odbyło się na godzinie wychowawczej 21 września 2016 r. Brali w nim udział uczniowie klas II i III SLO oraz oczywiście liczna grupa absolwentów naszej szkoły.

Więcej…
 
Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
piątek, 23 września 2016 00:00

Jak dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego nasi przyszli maturzyści dowiedzieli się podczas Salonu Maturzystów "Perspektywy 2016". Trzecioklasiści uczestniczyli w szeregu wykładów, podczas których doowiedzieli się o wymaganiach maturalnych z danego przedmiotu. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało przed potencjalnymi studentami wiele uczelni wyższych i każdy mógł znaleźć to, co go interesuje.
Salon Maturzystów już za nami... Przed nami ciężka nauka i praca, mnóstwo powtórek, sprawdzianów i matur próbnych a wszystko po to, żeby kiedyś przestąpić próg wymarzonej uczelni i móc powiedzieć "Jestem studentem!".

 
Wycieczka w Bieszczady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 24 września 2016 21:42

 
Z Patronem naszej Szkoły w nowy rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 września 2016 22:02

W dniu 27 września 2016 roku, pięcioro uczniów naszej Szkoły udało się na spotkanie Szkół, których Patronem jest Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński do Komańczy. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do Izby Pamięci czyli pokoju w którym więziony był Kard. Wyszyński. Zobaczyliśmy tam rzeczy, których na co dzień używał Prymas Tysiąclecia. O godz. 10:50 przywitano obecnych na Uroczystości przedstawicieli ze Szkół Prymasowskich i zaprezentowały się Sztandary tych Szkół. Wyrazem czci wobec Kard. Wyszyńskiego była złożona przez przedstawicieli uczniów wiązanka biało – czerwonych kwiatów przed Jego pomnikiem.

Z Patronem naszej Szkoły w nowy rok szkolny

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 września 2016 21:59

We współczesnych czasach bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Odgrywa ona bardzo dużą rolę podczas nauki w szkole a w późniejszym czasie przy rozmowie kwalifikacyjnej do pracy. Dla przełożonych jest to pożądana umiejętność, którą należy posiadać, aby dostać dobrze płatną posadę. Nasza szkoła zdaje sobie z tego sprawę i dba o rozwijanie naszych zdolności językowych. 28 września w ZSO w Głogowie Małopolskim na godzinie wychowawczej obchodziliśmy Dzień Języków Obcych.

Dzień języków obcych

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Słapiński, klasa 2b   
czwartek, 06 października 2016 00:00

W dniu 6 października 2016r.  uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. powitali klasy pierwsze na otrzęsinach,które odbyły się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. Uroczystość przyjęcia nowych uczniów do istniejącego grona  rozpoczęła się o godzinie 17.00 częścią oficjalną. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu i przemówieniu Pani Dyrektor Doroty Depy nastąpiło ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych ZSO. Część oficjalna dobiegła końca i nadszedł czas na konkurencje. które zostały przygotowane przez starszych kolegów z klas 2-ich. Na pierwszoklasistów czekał m.in. test wiedzy, budowanie zwierząt z przygotowanych wcześniej owoców i warzyw czy też przedstawienie swojej klasy w sposób ciekawy i oryginalny. Uczniowie klas pierwszych dzielnie stawili czoła wszystkim konkurencjom i zostali przyjęci w poczet uczniów ZSO, co potwierdziły zdobyte certyfikaty.

Galeria zdjęć

Należałoby jeszcze wspomnieć o zdrowym poczęstunku: warzywach, owocach,sokach, który został przygotowany w ramach pikniku przez Szkolny Zespół Promocji Zdrowia.Produkty żywnościowe oraz nagrody zostały wcześniej zakupione ze środków, jakie na realizację przedsięwzięcia otrzymała nasza szkoła. Na zakończenie otrzęsin rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. Żyję zdrowo, niebanalnie, kolorowo.

 
Warsztaty z dietetyki w klasie I gimnazjum. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 października 2016 20:30

Niekiedy zdrowe żywienie kojarzy się z dietami wymagającymi wyrzeczeń, które na dodatek nie należą do najsmaczniejszych. O tym, że nie jest to prawda przekonywały panie z wolontariatu studenckiego Projektor na zajęciach z uczniami gimnazjum. Spotkanie odbyło się w dniu 7 października 2016 r.

Klaudia i Oksana pokazały nam na co w kontekście zdrowia zwracać uwagę wybierając produkty żywieniowe. Jak analizować informacje o składzie produktów zawarte na ich etykietach.  Dowiedzieliśmy się, że niektóre popularne smakołyki powinniśmy wykluczyć ze swojej diety.

W drugiej części zajęć uczniowie wraz ze studentkami dietetyki przygotowali zdrową wersję kremu czekoladowego, którą skonsumowali z waflami ryżowymi.

Z paniami prowadzącymi spotkamy się już niebawem. Czekamy na kolejne ciekawe zajęcia.

 
Wycieczka uczniów klas pierwszych do Trójmiasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 października 2016 11:13

 
Stypendia Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyr. Dorota Depa   
czwartek, 13 października 2016 15:23

Gratulujemy uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce lub uzyskali szczególne osiągnięcia w zawodach lub konkursach. Dzięki swojej pracy otrzymali oni Stypendium Burmistrza Głogowa Małopolskiego.Stosowne certyfikaty wręczył im osobiście pan Paweł Baj - Burmistrz Głogowa Małopolskiego, życząc dalszych sukcesów w nauce, zawodach sportowych i konkursach.

Więcej…
 
Święto Edukacji Narodowej w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Wojnar, Klasa 2B   
piątek, 14 października 2016 22:10

W dniu 12 października 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. na godzinie wychowawczej  odbyła się przygotowana przez uczniów akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przewodniczący Samorządu Szkolnego Patryk Płoch w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Został również wyświetlony filmik, przygotowany przez licealistów, na którym znajdowały się życzenia dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Następnie zabrzmiało "Sto lat" dla uczczenia tego szczególnego dnia.  Akademia była wzruszająca. Pewnie niejednemu z nauczycieli zakręciła się łza w oku...


Galeria zdjęć

Więcej…
 
Warsztaty z robotyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik warsztatów   
wtorek, 18 października 2016 22:42

18 października do naszej szkoły zawitali studenci z Politechniki Rzeszowskiej z warsztatami z robotyki. Uczniowie GD oraz klasy o rozszerzeniu informatycznym mogli m.in."poznać" węża Stefana, posterować robotem MiPem, zbadać ciepło swojej dłoni oraz zobaczyć, jakie cuda można zbudować z klocków lego, które w połączeniu z silnikiem dają nam super zabawkę.
Studentom z "Projektora" serdecznie dziękujemy za wtajemniczenie nas w świat robotyki, a naszych kolegów i koleżanki zachęcamy do budowania własnych robotów.

 
Dwujęzyczne zajęcia artystyczne w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hanna Rzeszutek   
piątek, 21 października 2016 00:00

W naszej szkole zajęcia artystyczne w Gimnazjum realizowane są dwujęzycznie. Jest to przedmiot, na którym uczniowie często powinni prezentować efekty swojej pracy. Kierując się tą zasadą, poprzednie lekcje z tego przedmiotu umożliwiły uczniom klasy II gimnazjum zaprezentowanie przygotowanego przez siebie tematu. Prezentacje dotyczyły ulubionego wykonawcy lub  zespołu. Uczniowie używając wyłącznie  j. angielskiego przybliżali swoim rówieśnikom swoich muzycznych idoli. Gimnazjaliści samodzielnie wykonali plakaty oraz włączali przykłady muzyczne. W tym dniu drugoklasiści wyjątkowo mogli korzystać z telefonów komórkowych i przenośnych głośników. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali siebie nawzajem oraz mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe.

 
Warsztaty z kreatywności w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Bułaś, klasa 2B   
piątek, 21 października 2016 00:00

W dniu 21 października 2016 roku w ZSO w Głogowie Małopolskim odbyły się warsztaty z kreatywności prowadzone przez p. Dawida i Klaudię - absolwentkę naszej szkoły. Spotkanie było realizowane w ramach programu Projektor Wolontariat Studencki. Brali w nim udział: p.dyrektor Dorota Depa licealiści wraz z nauczycielami: panią Joanną Baran- Sabik oraz ks. Krzysztofem Czają. Na zajęciach pracowaliśmy w grupach i rozwiązywaliśmy powierzone nam zagadki oraz robiliśmy wieżę z makaronu z pianką na szczycie, czyli Marshmallow Challenge. W ten sposób rozwijaliśmy nasze kreatywne myślenie. Mogliśmy również dowiedzieć się, jak prawidłowo powinna wyglądać praca w grupach i na czym tak naprawdę polega burza mózgów. Pod koniec spotkania p.Dawid opowiedział nam swoją przygodę z Wolontariatem Studenckim i zachęcał nas do stworzenia własnego projektu oraz jego realizacji w przyszłości. A co tak właściwie zyskujemy w programie ? Wiele przydatnych umiejętności i perspektyw w późniejszym życiu np. punkty przy stypendiach, możliwość wpisania zrealizowanych działań do CV oraz kompetencje, które są bardzo cenione dziś przez firmy na rynku pracy. PROJEKTOR dla większości wolontariuszy okazuje się najlepszym momentem w życiu. Więc serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w niego!

 
"Śladami BoGUSława" - Gra miejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 października 2016 18:44

"Śladami BoGUSława" - tak nazywała się gra miejska, która miała miejsce dzisiaj, tj. 21.10 2016r. Wzięło w niej udział 16 drużyn z podkarpackich gimnazjów. Byliśmy tam i my, klasa 1 GD w Głogowie Małopolskim w składzie Martyna Kowalik, Magdalena Rębisz, Anita Sałata i nasz opiekun p. Katarzyna Bawor.

Zaopatrzone w mapki, kalkulatory i sprawność fizyczną musiałyśmy znaleźć 10 punktów, które rozmieszczone były w centrum Rzeszowa. To nie wszystko, oprócz znalezienia punktu trzeba było dodatkowo rozwiązać zadanie z matematyki, statystyki, a do łatwych one nie należały...Zmęczenie po biegu, przyśpieszone bicie serca, trzęsące się ręce i drżące nogi dawały o sobie znać, ale dałyśmy radę i bieg ukończyłyśmy w pierwszej 5-tce.

Nasza drużyna była najmłodszą drużyną z wszystkich 16 i pomimo tego, że nie zajęłyśmy miejsca na podium, to wspaniała zabawa i zdrowa rywalizacja zrekompensowały nam trud włożony w pokonanie całej trasy (liczyła ona blisko 3km).

Za rok, jeśli odbędzie się kolejna edycja takiej gry miejskiej, na pewno weźmiemy w niej udział.

 
"Synu Dawida daj wzrok" – duchowe ćwiczenia czyli... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 października 2016 13:21

W dniach 19-21 października 2016 roku młodzież z klas 3a i 3b liceum uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystów. Miały one miejsce w domu rekolekcyjnym błogosławionej Karoliny Kózkówny w Rzeszowie. Rekolekcje prowadził dyrektor tego domu ksiądz Paweł Tomoń. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za miłe przyjęcie oraz za przekazanie nam Słowa Bożego. W środę popołudniu rozpoczęliśmy nasze spotkanie z Jezusem dość nietypowo, ponieważ od wysłania smsa do naszych znajomych o treści „Rozpoczynam rekolekcje dla maturzystów. Bardzo proszę o modlitwę. Dziękuje, ja również będę pamiętać. Pokój”. Nie mogliśmy narzekać na nudę, ponieważ w ciągu tych trzech dni bardzo dużo się działo. Oprócz modlitwy i nauk Rekolekcjonisty, które były głównym celem tych rekolekcji mieliśmy śpiew, poranną gimnastykę oraz mogliśmy wysłuchać świadectwa dwóch młodych osób, które opowiedziały o swoim życiu i o tym jak ważną rolę w ich życiu pełni Pan Bóg. Mieliśmy również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i uczestniczenia w Eucharystii. Bardzo dziękujemy księdzu Krzysztofowi za zorganizowanie tych rekolekcji i cieszymy się, że mogliśmy w nich uczestniczyć, a Wy nasi młodsi koledzy jeśli będziecie mieli możliwość uczestniczenia w rekolekcjach nie wahajcie się, to naprawdę fajna przygoda... :). Dziękujemy również naszym Wychowawczyniom: p. Katarzynie Bawor i p. Monice Rękosiewicz – Tokarz.

 
Sukces Anity! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 października 2016 21:47

W dniu 22 października w Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbyła się XIV edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deo" w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Miło nam poinformować, że Anita Sałata, uczennica klasy I GD zajęła III miejsce w kategorii solista. Anita przygotowywała się pod opieką p. Hanny Rzeszutek. Gratulujemy!

 
Rozwijanie kreatywności w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Małodobra, klasa 2B   
środa, 26 października 2016 00:00

Dnia 26 października 2016 roku podczas 7, 8 i 9 godziny lekcyjnej odbyły się zajęcia z rozwijania kreatywności, które poprowadził pan Jakub Grabowski.  Zajęcia te były przeznaczone dla członków samorządów klasowych i członków samorządu szkolnego. Warsztaty przeprowadzone pod opieką p. Renaty Płodzień zostały zorganizowane w ramach projektu "Pomóż - pokaż - prowadź" Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Na pierwszej godzinie wykładów poznawaliśmy się, przedstawialiśmy swoje zainteresowania, cechy charakteru. Na dwóch kolejnych pracowaliśmy w grupach. Tematem zadanego ćwiczenia było znaleźć możliwie jak najwięcej zastosowań danego przedmiotu, np. ołówka, ręcznika, garnka, parasola. Ponieważ byliśmy wymieszani wiekowo, każdy miał nowe, oryginalne pomysły na wykonanie zadania. Przejść przez kartkę - bo tak brzmiała treść ostatniego zadania, wymagało od uczestników użycia wyobraźni. Jedni stworzyli szarfę, którą można było przełożyć przez siebie, inni, kładąc kartkę na ziemi, po prostu po niej przeszli. Oprócz tego prowadzący przygotował wymagające myślenia zagadki. Spotkanie minęło w przyjemnej i miłej atmosferze. Takie warsztaty pozwalają na lepsze poznanie siebie i zintegrowanie się w grupie.

 
Gimnazjada PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Markiewicz, klasa 2B   
piątek, 28 października 2016 09:11

W dniu 26 października 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim podczas godziny wychowawczej na hali gimnastycznej odbyła się Gimnazjada. W rozgrywkach wzięły udział dwie klasy gimnazjum: 1GD i 2GD. Turniej składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz sprawności fizycznej. Każda klasa miała swoich przedstawicieli: 3 osoby reprezentowały klasę w teście wiedzy i 3 w konkurencjach sportowych. Osoby biorące udział w teście wiedzy otrzymywały pytania o różnym stopniu trudności i z różnych dziedzin, natomiast te, które uczestniczyły w rozgrywkach sportowych miały do pokonania tor przeszkód. Pierwszy składał się ze slalomu, przewrotu w przód, skoku przez ławkę, płotki oraz skrzyni. Podsumowującą konkurencją był rzut do kosza. Drugi tor przeszkód zaczął się konkurencją biegową,potem był skok przez ławkę, przełożenie przez siebie szarfy,a na zakończenie bieg z paletką i piłeczką oraz trafienie piłką do bramki. Test wiedzy  poprowadziła pani pedagog Marta Rusin, natomiast test sprawnościowy nauczyciel wychowania fizycznego pan Konrad Surowiec. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie : p.Anna Białek, p. Anna Bober i p.Joanna Baran-Sabik. Ostatecznie zmagania gimnazjalne wygrała klasa 2GD przy gorącym dopingu pozostałych uczniów.

 
Z wizytą na grobie Franciszka Litwina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
piątek, 04 listopada 2016 10:22

28 października 2016 r. delegacja uczniów głogowskich szkół uczciła pamięć żołnierza niezłomnego- Franciszka Litwina poprzez złożenie kwiatów na Jego grobie w Rudniku nad Sanem.

W skład delegacji weszły uczennice Zespołu Szkół i jednocześnie przedstawicielki Związku Strzeleckiego oraz uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp. pod opieką pana Piotra Kawy. Na grobie chor. Franciszka Litwina złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Towarzyszyła nam rodzina bohatera, wyraźnie poruszona faktem, że głogowska młodzież pamięta o człowieku, który stracił zdrowie w walce o wolność kraju, a szczególnie naszego regionu.

Wizyta na rudnickim cmentarzu była dla nas nie tylko elementem kultywowania pamięci, ale również szczególną lekcją historii i patriotyzmu. Uważamy, że ogromną wartość ma pokazywanie młodym ludziom jak cenna jest wolność i niepodległość, i że nie są one dane nam na zawsze.

Dzisiaj nie musimy o te wartości walczyć, ale pamiętamy, że byli tacy ludzie jak Franciszek Litwin, którzy poświęcili całe życie dla ojczyzny. Dzięki takim jak On możemy dziś cieszyć się życiem w wolnym i demokratycznym kraju.

 
Wycieczka do Lwowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 listopada 2016 23:12

W dniu 5 listopada 2016 r. siedemnaście dziewcząt z naszej szkoły pod opieką p. Anny Bober, p. Renaty Płodzień i p. Moniki Rękosiewicz-Tokarz wzięły udział w wycieczce do Lwowa.
Większość osób pewnie uważała, że na zobaczeniu Cmentarza Orląt Lwowskich, Cmentarza Łyczakowskiego i Rynku się zakończyło. Co dalej? Wróciliśmy do Polski? Oczywiście, że nie! To był dopiero początek. Nasza wspaniała przewodniczka, którą była pani Płodzień, opowiedziała nam historię dawnego miasta Rzeczpospolitej Polskiej i wiele ciekawostek dotyczących życia Polaków na Ukrainie. Zwiedziliśmy Czarną Kamienicę, Katedrę Lwowską, Kaplicę Boimów, Operę Lwowską i  Katedrę Ormiańską i wiele innych zabytków, które zachwycały swoim pięknem. Oprócz tego każda z nas miała możliwość spróbowania regionalnych potraw Ukrainy, np. solianki, pelmeni oraz wypicia pysznej kawy, której ziarna były palone na naszych oczach. To była niezapomniana wycieczka po dawnej stolicy Galicji. Zabrakło jedynie czasu, aby zostać na występ wieczorny w operze.  Ale może innym razem się uda! :-)

 
Obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
piątek, 11 listopada 2016 20:00

Dzień 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego narodu i w historii Polski – w tym dniu obchodzimy rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego – odzyskania niepodległości w 1918r.

W gminnych uroczystościach upamiętniających ten doniosły moment wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Poczet sztandarowy w składzie: K. Kosiorowska, K. Małodobra i D. Dudzik reprezentował naszą szkołę podczas uroczystej Mszy św. oraz pod pomnikiem bohaterów poległych w obronie Ojczyzny, gdzie złożono kwiaty i wysłuchano okolicznościowych przemówień.

Więcej…
 
Projekt "Nie Dziękuję–Nie Piję" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 listopada 2016 21:24

Stowarzyszenie RAZEM dzięki dotacji otrzymanej z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację zadań publicznych określonych w Wojewódzkim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych na lata 2014-2020 wdraża w Gminie Głogów Małopolski projekt Nie Dziękuję – Nie Piję. W ramach projektu pięć szkół gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Głogów Małopolski, tj. w Gimnazjum w Głogowie Młp., Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej, Gimnazjum w Przewrotnem, Gimnazjum w Budach Głogowskich oraz Gimnazjum Dwujęzycznym w Głogowie Młp.  objętych zostanie kompleksowym  programem profilaktyki zintegrowanej, w ramach którego planuje się:

Więcej…
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczone! PDF Drukuj Email
Wpisany przez wych. Katarzyna Bawor   
środa, 16 listopada 2016 19:55

Stypendia te przyznawane są uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole oraz otrzymali promocję z wyróżnieniem do następnej klasy lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Uroczystość wręczenia stypendiów, która odbyła się 16 listopada w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zgromadziła zdolną młodzież z naszego województwa. Była tam też uczennica klasy 3b naszego SLO - Joanna Przybyło wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Bawor. Joanna uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole oraz otrzymała promocję do klasy 3 z wyróżnieniem - co było warunkiem otrzymania stypendium. Asi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 
Program profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów" w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 listopada 2016 23:37

W czwartek 17 listopada klasy 2 Gimnazjum Dwujęzycznego oraz 1a i 1b SLO uczestniczyły w warsztatach pod nazwą Archipelag Skarbów. Miały one miejsce w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Były to interaktywne zajęcia na temat dojrzewania, prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, podczas których uczniowie słuchali wykładów, oglądali przygotowane przez prowadzących prezentacje oraz brali udział w ćwiczeniach. Zajęcia odbywały się pod patronatem Fundacji im. Jana Pawła II. Uczestnicy byli uświadamiani w sferach uczuć, relacji międzyludzkich oraz w problematyce uzależnień.

W piątek 18.11.2016r. ponownie odbyły się warsztaty z cyklu Archipelag Skarbów. Naszymi opiekunami w tym dniu byli: p. pedagog Marta Rusin, p. Piotr Kawa, p. Konrad Surowiec i ks. Krzysztof Czaja. Tematem tych zajęć było dojrzewanie, współżycie seksualne i jego konsekwencje, antykoncepcja i używki (alkohol, narkotyki, dopalacze). Wykład był podzielony na trzy części, a po każdej z nich następowała dziesięciominutowa przerwa. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju konkursach i ćwiczeniach.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło nam lepiej zrozumieć zagadnienia związane z zagadnieniami osobowości, etyki, komunikacji międzyludzkiej i profilaktyki uzależnień.

 
Spelling Test 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Rękosiewicz-Tokarz   
środa, 23 listopada 2016 17:55

W dniu 23.11.2016 r. w naszej szkole ponownie odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego tak zwany „Spelling Test.” W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół naszej gminy: Zespołu Szkół w Budach Głogowskich, Zespołu Szkół w Głogowie Młp., Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie Młp. Ponadto, swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Kolbuszowej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom, tym razem prezentując wiedzę z zakresu tematyki: człowiek. Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando, a następnie literowali wylosowane słowa, tym samym odzwierciedlając profesjonalne konkursy „Spelling Bee” organizowane w Stanach Zjednoczonych.

W konkursie wyłoniono i nagrodzono 3 lauratów:
1.    Patrycja Kubicz z ZS w Wysokiej Głogowskiej
2.    Martyna Ragan z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej
3.    Andżelika Tarnowska z ZS w Wysokiej Głogowskiej

 
Julia Kowalska druga w konkursie o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 listopada 2016 12:35

W listopadzie w związku z rokiem Henryka Sienkiewicza odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów gimnazjum. Organizatorem była pani Cecylia Buczko z biblioteki Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim przy udziale naszej biblioteki.

Miło poinformować, że na drugim miejscu znalazła się uczennica naszej szkoły, a oto wyniki konkursu:

I miejsce: Maja Kida, kl. III "a" Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Młp.
II miejsce: Julia Kowalska, kl. II Gimnazjum Dwujęzycznego w ZSO w Głogowie Młp.
III miejsce: Monika Szczur, kl. III "a" Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana.

 
Udział uczniów w IT Academic Day PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Cebula, 2A   
czwartek, 24 listopada 2016 22:38

24 listopada 2016 roku grupa siedemnastu uczniów pod opieką pana Pawła Bawora uczestniczyła w IT Academic Day (ITAD) na Politechnice Rzeszowskiej. Wydarzenie to miało na celu zaznajomić nas z nowymi technologiami, jakie towarzyszą rozwojowi informatyki. Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia przeznaczone zarówno dla specjalistów IT jak i wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w barwnym świecie technologii. Oprócz ciekawych i rzeczowych prezentacji,  mieliśmy możliwość spotkania się i porozmawiania z pracownikami firm Microsoft, Assecco czy SoftSystem.

 
Spotkanie Szkolnych Kół Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2016 23:17

W dniu 25.11.2016r. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie odbyło się Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i odśpiewania hymnu SKC – „Ubi Caritas”. Po zakończeniu części, która dotyczyła chrześcijańskiego miłosierdzia i wolontariatu w nauczaniu papieża Franciszka, zabrali głos min. dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik, wicedyrektor Caritas i diecezjalny koordynator SKC ks. Piotr Potyrała oraz ks. Tomasz Czeluśniak, który dał świadectwo na temat: „Jakiej pomocy oczekuję człowiek z niepełnosprawnością”. Następnie obejrzeliśmy film dotyczący przykładowych aktywności SKC. W końcowym etapie spotkania zostały ogłoszone wyniki diecezjalnego konkursu SKC i wręczono dyplomy oraz pamiątkowe nagrody. To bogate w treść i świadectwa wspólne spotkanie na auli zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, po którym udaliśmy się na poczęstunek, a następnie do naszych domów ubogaceni wieloma treściami oraz nowymi pomysłami do działań i chętni do ich realizacji w naszej szkolnej rzeczywistości.

W spotkaniu wraz z nami uczestniczyli: P. Dorota Depa – Dyrektor Szkoły, P. Joanna Baran-Sabik – Opiekun SKC oraz Ks. Krzysztof Czaja – Asystent kościelny SKC.

 
Gminne zawody sportowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 listopada 2016 14:30

W sobotę 26.11.2016 w Zespole Szkół w Głogowie Małopolskim odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie II klasy – Kamil Wańczura i Sebastian Ziemba. Rozegrali trzy bardzo emocjonujące mecze pokonując drużyny z gimnazjum w Głogowie Małopolskim, Bud Głogowskich oraz Wysokiej Głogowskiej. Zwycięstwa te zapewniły im I miejsce w gminie i awans do zawodów powiatowych.

Gratulujemy!

 
Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2016 20:23

Uczniowie Naszej Szkoły w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości wzięli udział w  III edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt miał na celu pomóc młodzieży zrozumieć tematykę ubezpieczeń społecznych i uświadomić im istotną rolę ubezpieczeń w dorosłym życiu. Projekt objęty był honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zakończeniem projektu był szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych., który odbył się 29 listopada 2016 r. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IA, 1B i IIA (łącznie  22 osób).
Zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych zostali:

  • 1 miejsce: Weronika Posłuszna - kl 1B
  • 2 miejsce: Magdalena Dragan -  kl 2A i Klaudia Rogala – kl 2A

Gratulujemy wysokich wyników!!! Trzymamy kciuki, aby nasi  uczniowie mogli reprezentować szkołę w grupie 20 najlepszych podkarpackich szkół.  Zespoły szkolne zakwalifikowane do następnego etapu zostaną ogłoszone 27 stycznia 2016r.  Etap wojewódzki odbędzie się  14 marca 2017r. w Rzeszowie.

 
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
wtorek, 29 listopada 2016 20:34

W celu wzrostu wydajności i skuteczności Wewnątrzszkolnego Doradztwa Zawodowego, 29 listopada 2016 r. maturzyści spotkali się z pracownikami Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wystąpienie rozpoczęło się od zapoznania trzecioklasistów z ofertami reprezentowanej instytucji, skierowanymi do osób bezrobotnych oraz młodych przedsiębiorców. Pani Katarzyna Jarosz przedstawiając treści zawarte na stronie internetowej RARR przybliżyła uczniom główne założenia i cele realizowanych projektów unijnych krajowych i europejskich, skierowanych do osób młodych z województwa podkarpackiego oraz wskazała gdzie szukać wsparcia jako osoba bezrobotna lub chcąca zacząć własny biznes.

Więcej…
 
Kolejny sukces Anity! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2016 21:01

Uczennica klasy I gimnazjum Anita Sałata zdobyła III miejsce w gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w głogowskim Domu Kultury. Uczennica wystąpiła w kategorii gimnazjum i zaśpiewała pieśń patriotyczną „Żeby Polska była Polską”. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

 
Turniej badmintona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 15:47

30 listopada był w naszej szkole dniem zmagań sportowych. Na sali gimnastycznej rozegrany został szkolny turniej badmintona w grze mieszanej. W szranki stanęły dwuosobowe reprezentacje każdej z klas. W eliminacjach wyłoniono cztery drużyny, które zmierzyły się potem w grze o czołowe miejsca. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy 1 gimnazjum Anita Sałata i Antoni Mierzwa, którzy po zaciętej walce pokonali idących jak burza uczniów z klasy 1A liceum: Karolinę Sałek i Mateusza Bajka. Miejsce trzecie zajęła para z klasy 1B: Katarzyna Stępień i Kamilo Kotula pokonując duet z 3A: Marta Samojedny i Bartek Twardowski.


Więcej…
 
XXVI Konkurs Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 18:51

W dniu 30 listopada 2016 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje strefowe do XXVI Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy II a naszego Liceum: Monika Wójcik, która mówiła wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Modlitwa do Bogarodzicy” i Patrycja Nowak, która mówiła wiersz ks. Jana Twardowskiego „Niewidoma dziewczynka”. Uczennice zaprezentowały teksty w sposób bardzo ładny. Trzeba tutaj dodać, że przygotowywały się z dużym zaangażowaniem pod opieką P. Anny Białek za co Jej serdecznie dziękujemy. Poziom był wysoki, gdyż uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem podeszli do przygotowania. Komisja konkursowa zapewne miała trudne zadanie, aby wyłonić laureatów. Za udział w tym etapie Konkursu uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i tomiki poezji.

 
Szlachetna Paczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2016 15:53

 
Sukces naszych gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 21:12

W dniu 6 grudnia 2016 r. Wojewódzka  Komisja  Konkursowa  Konkursu Informatycznego zakwalifikowała do II sesji I etapu konkursu następujących uczniów naszej szkoły:

  • Karol Wąsik
  • Kamil Nędza
  • Karol Słapiński
  • Kacper Dzierżak

Więcej…
 
WOLONTARIAT przestrzeń czynienia dobra – Ogólnopolska Konferencja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 23:00

Dnia 6 grudnia 2016 roku delegacja z naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w szkoleniu „Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra” zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce. Data nie była przypadkowa, ponieważ dzień wcześniej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, trzeba także dodać, że trwa Rok Wolontariatu. Możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu dla każdego z nas była ogromnym przeżyciem. To na jak wielką skalę zorganizowano imprezę, jak starannie dopracowano każdy detal niewątpliwie robiło wrażenie.

Więcej…
 
Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Cebula, klasa 2a   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:00

Dlaczego? Związane jest to z upamiętnieniem setnej rocznicy śmierci pisarza i upowszechnieniem osiągnięć artysty, który "poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń” (cytat z uchwały Senatu RP). Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z ciekawej inicjatywy, a mianowicie gry szkolnej „Tropem Sienkiewicza”. Organizatorem była pani Anna Białek, która zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy. Przez dwa dni (29 – 30 IX) każdy zainteresowany mógł pogłębić swoją wiedzę na temat twórcy, czytając informacje umieszczone w różnych miejscach na terenie szkoły i w ten sposób przygotować się do gry planszowej, podczas której zadawane były pytania dotyczące życia i dzieł Henryka Sienkiewicza. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, szczególnie klas I GD oraz IIa SLO. Uczestnicy z ogromną determinacją poszukiwali odpowiedzi na niejednokrotnie bardzo trudne pytania, dzięki czemu udało im się zwycięsko dotrzeć do mety. Dzięki zabawie mogliśmy na nowo uświadomić sobie, jak wielką postacią jest Henryk Sienkiewicz oraz jak wiele zawdzięcza mu kultura polska.

 
Szlachetna Paczka w naszej Szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 grudnia 2016 21:31

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, rodzinnych spotkań i dawania prezentów. Jednak niektóre rodziny nie mają pieniędzy na upominki, ale także niezbędne produkty żywnościowe i inne środki potrzebne do codziennego życia.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim już po raz kolejny włączył się w akcję Szlachetna Paczka. Po dopełnieniu formalności rozpoczęła się zbiórka podstawowych produktów dla wybranej rodziny. Uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami do 9 grudnia 2016 roku zbierali artykuły spożywcze, odzież, oraz środki czystości, aby ta Paczka o wymownym znaczeniu była jak najlepiej przygotowana.

Więcej…
 
Warsztaty językowe w Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 17 grudnia 2016 22:56

Dim lights

 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Reguła, Klasa 2B   
czwartek, 22 grudnia 2016 16:06

Jeden z najpiękniejszych dni w roku - zarówno kalendarzowym, jak i szkolnym - to Wigilia Bożego Narodzenia. W naszej szkolnej wspólnocie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, przy wigilijnym stole, spotkaliśmy się 22 grudnia 2016 roku.

Spotkanie odbyło się w głogowskim Miejsko Gminnym Domu Kultury. Ostatni dzień przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych oprócz nauki pełen był kolęd, życzeń i uśmiechów.
Zebrana społeczność szkolna na początku spotkania wysłuchała przemówienia przewodniczącego SU Jakuba Ufnala, dyrektor szkoły p. Doroty Depy,oklaskiwała współczesne jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b SLO pod kierunkiem p. Katarzyny Bawor. Prowadzący - Patryk Płoch spisał się w swojej roli znakomicie.

Więcej…
 
UWAGA! KONKURS NA ZBIÓR OPOWIADAŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 grudnia 2016 23:09

Misja - książka! to ogólnopolski konkurs literacki, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, tworząc własną książkę. Zespół z klasy Ib: Magdalena Wilk, Gabriela Kozak, Weronika Posłuszna, Aleksandra Sasiela, Katarzyna Stępień, Natalia Urban, Tomasz Gładki przygotował na konkurs książkę, złożoną z opowiadań, zainspirowanych siedmioma cudami świata starożytnego. Cuda, o których opowiadają teksty, to wartości decydujące o pięknie ludzkiego życia; trwałe, uniwersalne, ponadczasowe… Są nimi: mądrość, miłość, przyjaźń, pragnienie życia. Ilustracje przygotowała Magdalena Opalińska.

Aby znaleźć się w gronie finalistów, potrzebujemy jak najwięcej głosów internautów. Oto link do strony, na której można obejrzeć i przeczytać książkę oraz zagłosować: https://ridero.eu/pl/books/siedem_cudow/

Teraz jest potrzebna pełna mobilizacja, żeby dostać się do finałowej pięćdziesiątki. Pomóżmy naszym kolegom, oddając głos na ich książkę!

 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 00:00

Już od kilku lat 6 stycznia ulicami Głogowa Młp. maszeruje Orszak Trzech Króli. Nie inaczej było i w tym roku. Uczestników uroczystości nie odstraszył nawet siarczysty mróz: na głogowskim rynku zjawili się zarówno aktorzy, jak i mieszkańcy miasta oraz okolic, choć przemarsz wokół rynku przy takiej aurze był nie lada wyzwaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem uroczystości był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Uczniowie naszej szkoły zagrali role aniołów, Maryi i Józefa, rozdawali korony, naklejki oraz śpiewniki, a także prowadzili zbiórkę do puszek na rzecz organizacji przyszłorocznego Orszaku, a wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli i pani dyrektor. Uczestnicy ulicznych jasełek mogli obejrzeć cztery sceny, z których część rozgrywała się na balkonach domów. W pierwszej scence zobaczyliśmy przedszkolaków, którzy zagrali obudzonych przez Anioła pastuszków; potem spotkaliśmy trzech mędrców, którzy wyruszyli pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi; po drodze była jeszcze wizyta w pałacu Heroda i spotkanie ze straszliwym diabłem oraz piękna scena z głogowianami w strojach ludowych. Finałem Orszaku stał się pokłon, który oddali Świętej Rodzinie nie tylko Trzej Królowie, ale i pastuszkowie z przedszkola. Wzorem lat ubiegłych w budynku ZSO czekała na zmarzniętych uczestników gorąca herbata przygotowana przez panie z obsługi.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku, składamy serdeczne podziękowania!

 
Studniówka 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 stycznia 2017 20:23

Sobotni wieczór 14 stycznia 2017 na pewno na długo pozostanie w pamięci i wspomnieniach naszych trzecioklasistów... To właśnie wtedy miał miejsce bal na 100 dni przed maturą. Piękna sala hotelu "Cztery Pory Roku", nasi tegoroczni maturzyści w odświętnych strojach, ich osoby towarzyszące, zaproszeni goście, nauczyciele, dyrekcja - wszyscy prezentowali się niezwykle elegancko.

Były przemowy, łzy wzruszenia, podziękowania, tort oraz przepiękny polonez, którego choreografem była nasza uczennica Oliwia. Gdy emocje opadły i część oficjalna dobiegła końca, zabawa rozpoczęła się na dobre i trwała do białego rana...

I ja tam byłam, poloneza tańczyłam, a co widziałam, powyżej opisałam.

 
Wycieczka szkolna do Bułgarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 czerwca 2017 00:00

Bułgaria 2017 - wycieczka szkolna

Dim lights

 


Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj465
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu465
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13804
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114414

Online: 6
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021