Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Płodzień   
środa, 02 marca 2016 20:09

W naszej szkole ,Zespole Szkół Ogólnokształcących już kolejny raz obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To bardzo młode święto w panteonie świąt narodowych. Jak w poprzednich edycjach i tym razem pamięć "żołnierzy wyklętych" uczciliśmy uroczystością szkolną. Uczniowie klasy pierwszej a byli w głównej mierze odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji multimedialnej, poświęconej w całości wybranym sylwetkom żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Przypomniane zostały biografie miedzy innymi: rotmistrza Witolda Pileckiego, gen. Augusta Fieldorfa "Nila", Ireny Siedzikówny.

Aby w pełni uczcić ten dzień w naszej szkole uczniowie wykorzystali elementy stroju z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Większość uczniów w szkole nosiło w tym dniu opaski biało-czerwone, by podkreślić wyjątkowy charakter tego święta. Pojawiły się również elementy żołnierskiego stroju. Taka forma obchodów tego dnia była dla uczniów bardzo atrakcyjna. Tematyka II wojny światowej , czy lata powojenne to dość trudne tematy lekcyjne, ale jednocześnie cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Ważne jest, że podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych można zawsze liczyć na duże zaangażowanie uczniów w naszej szkole.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj356
mod_vvisit_counterWczoraj506
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1922
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3624
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4424
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18406
mod_vvisit_counterRazem894421

Online: 12
Twój IP: 3.226.97.214
,
Lip 09, 2020