Zagrożenia w Internecie – debata szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
środa, 20 stycznia 2016 22:58

Debata na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu została przygotowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Każda z klas ZSO miała za zadanie opracowanie wyznaczonych treści, przygotowanie pokazu slajdów na zadany temat oraz wytypowanie reprezentantów do przedstawienia przygotowanego materiału na forum szkoły. Godzina wychowawcza w dniu 20 stycznia 2016r. odbyła się w hali sportowej, gdzie wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz pani dyrektor obejrzeli wystąpienia prelegentów.

Gimnazjaliści omówili problem SPAM-u – niechcianych listów elektronicznych, wirusów oraz załączników do listów z wirusami. Klasa Ia mówiła o oszustach na aukcjach internetowych oraz zagrożeniu pornografią, klasa Ib przedstawiła problem uzależnienia od Internetu, a także działania niezgodne z prawem, np. łamanie praw autorskich. Uczniowie klasy IIa informowali o cyberprzemocy i atakach hakerów, zaś IIb przestrzegali przed cyberprzestępstwami,włamaniami, radzili też, jak uniknąć kradzieży danych. Tegoroczni maturzyści z IIIa opowiedzieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, natomiast przedstawiciele IIIb opracowali poradnik bezpiecznego korzystania z serwisu Facebook.

Wszyscy solidnie wywiązali się ze swoich zadań, zdobyliśmy zatem sporą porcję wiedzy na temat zagrożeń w Internecie. Korzystając z jego dobrodziejstw, wszak Internet to nieograniczone źródło wiedzy oraz wspaniałe narzędzie komunikacji, nie należy zapominać o niebezpieczeństwach z nim związanych, z którymi można spotkać się na co dzień.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie materiałów na debatę oraz organizację całego przedsięwzięcia.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj513
mod_vvisit_counterWczoraj533
mod_vvisit_counterW tym tygodniu513
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3780
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15958
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18805
mod_vvisit_counterRazem867848

Online: 9
Twój IP: 18.207.254.88
,
Maj 25, 2020