Lekcja biologii metodą CLIL* w Gimnazjum Dwujęzycznym w Głogowie Małopolskim. PDF Drukuj Email
piątek, 25 września 2015 20:38

W dniu 25 września na lekcji biologii, uczniowie klasy I Gimnazjum Dwujęzycznego brali udział w zajęciach prowadzonych metodą CLIL. Lekcja miała charakter lekcji powtórzeniowej, na której uczniowie mieli okazję komunikowania się w języku angielskim, używając słownictwa specjalistycznego z zakresu biologii komórki i podstawowych czynności życiowych organizmów.

Uczniowie pracowali w sześciu czteroosobowych grupach, a potem wspólnie opracowali poster, na którym wypisali najważniejsze poznane słowa i terminy z omawianego na lekcjach działu biologii. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Wspólna praca w grupach była okazją nie tylko do nauki, ale przede wszystkim do uczenia się wzajemnie od siebie, integracji, wymiany poglądów, wzajemnej pomocy oraz dobrej zabawy.

*CLIL-(Content and Ianguage Integrated Learning)
Dotyczy zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów. Metoda CLIL jest rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Twój IP: 18.206.194.210
Lis 15, 2019