Spotkanie z absolwentami SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec

23 września uczniowie SLO spotkali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami - dziś Absolwentami naszego liceum. Było to już kolejne takie wydarzenie dla społeczności głogowskiego liceum i  z pewnością nie ostatnie. Tym razem odwiedziło nas prawie dwudziestu Absolwentów studiujących bądź takich, którzy już ukończyli studia z różnych kierunków m.in.:  prawa, medycyny, administracji, resocjalizacji, pedagogiki, dietetyki, fizjoterapii, leśnictwa, dziennikarstwa, biotechnologii, filologii angielskiej, socjologii, ekonomii, muzykologii, informatyki. Przekrój był duży, więc i wiedza, jaką można było się podzielić odnośnie  kierunków studiów, ogromna. Dodatkowo nasi Absolwenci przyjechali z różnych stron Polski, jako że studiują bądź ukończyli uczelnie "rozsiane" po całym kraju. Można było poznać specyfikę studiowania w Krakowie, Lublinie czy Wrocławiu, usłyszeć anegdoty i poznać spostrzeżenia z życia w akademiku czy na stancjach.

Po rozmowach z uczniami wiemy, że spotkania takie są im potrzebne, pomagają podjąć decyzję co do przyszłości, są doskonałym elementem doradztwa zawodowego. Dla Absolwentów jest to natomiast niesamowita okazja, by odwiedzić swoją byłą szkołę, powspominać lata nauki, usiąść i porozmawiać ze swoimi nauczycielami oraz często odnowić kontakty z kolegami i koleżankami z lat szkolnych. Tak więc ten rodzaj spotkań niesie ze sobą same pozytywy i dlatego z pewnością inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Twój IP: 34.204.173.36
Lis 19, 2019