Rok szkolny 2015/2016
Podręczniki dla uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 lipca 2015 21:27

UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI LICEUM:
Uczniom planującym naukę w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim od roku szkolnego 2015/2016 przypominamy, że istnieje możliwość wypożyczenia podręczników do klasy I (wszystkie przedmioty oprócz j. polskiego, matematyki i języków obcych).

 

 

UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI GIMNAZJUM:

Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 rodzice uczniów klasy I gimnazjum nie będą kupować podręczników lub materiałów edukacyjnych niebędących podręcznikami oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Zapewnienie tych podręczników i materiałów jest zadaniem szkoły, pieniądze na zakup pochodzą z dotacji MEN.

 
Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 sierpnia 2015 22:00

Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016

Plik do pobrania:

 
Informacja dla gimnazjalistów o dowozie do szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 18:38

Burmistrz Głogowa Małopolskiego informuje, że od 1 września 2015 r., dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Głogów Małopolski w roku szkolnym 2015/2016 realizowała będzie spółka PKS Rzeszów S.A. Uczniowie dojeżdżający do szkół otrzymają bezpłatne bilety miesięczne uprawniające do podróżowania środkami komunikacji publicznej w ramach linii regularnych – publicznych na trasach komunikacyjnych z miejsca zamieszkania do szkoły. W trakcie podróży nad bezpieczeństwem dzieci na wszystkich trasach czuwać będą wykwalifikowani opiekunowie. Przewozy dzieci i młodzieży szkolnej realizowane będą na trasach komunikacyjnych wg rozkładu jazdy dostosowanego do godzin rozpoczynania i zakończenia zajęć lekcyjnych wynikającymi z planów lekcji obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

Więcej…
 
Informacja o utworzeniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2015 21:46

Informujemy, ze Uchwałą nr XI/102/2015 Rady Miejskiej w Głogowie Młp. z dnia 30 lipca 2015 od 1 września 2015 Samorządowe Liceum Ogólnokształcące Głogowie Młp. weszło w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. tworzą:

  • Samorządowe Liceum Ogólnokształcące Głogowie Młp.
  • Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie Młp.

Dane zespołu szkół:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.
Ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2
36-060 Głogów Młp.
NIP 517 03 71 206
REGON 362303510

Dorota Depa
dyrektor
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.

 
Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kryńska   
poniedziałek, 14 września 2015 00:00

W dniu 12 września 2015 uczennice SLO Dorota Karp, Monika Baran, Monika Borawiak oraz Angelika Ślęzak wraz z opiekunką Koła Caritas w SLO Joanną Kryńską wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu. Szkolne Koła Caritas świętowały 20 lat działalności w trakcie zjazdu w Rzeszowie. Program uroczystości była bardzo bogaty –  poszczególne diecezje prezentowały swoje osiągnięcia a  pani Maria Kowalska ( II LO Rzeszów ) opowiedziała jak tworzyła pierwsze w Polsce Szkolne Koło Caritas. Uczennicom szczególnie podobał się koncert Zespołu Szanty oraz pokaz akrobatyki rowerowej Bartosz Ćwika.

 
Zmiany w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
wtorek, 15 września 2015 20:22

Zapraszamy wszystkich do wyremontowanej i nowo wyposażonej biblioteki szkolnej. Pomieszczenie to zmieniło się dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły.  Pomysł zmian wyszedł od Samorządu Uczniowskiego, fundusze od sponsorów pozyskała Rada Rodziców, całość remontu wykonali  pracownicy szkoły. Efekt - biblioteka z przytulnym kącikiem , gdzie można poczytać, zagrać w gry planszowe czy po prostu porozmawiać. W najbliższym czasie przybędą tam książki dla gimnazjalistów i laptopy z dostępem do wi-fi.

Za wsparcie remontu dziękujemy:
- firmie FullFarb Rzeszów sp.j.
- Przedsiębiorstwu Budowlanemu Besta sp. z o.o.
- Bankowi Spółdzielczemu w Głogowie Młp.

 
Wyjazd uczniów klas pierwszych SLO do kręgielni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zadowolone uczestniczki.   
środa, 16 września 2015 21:16

W dniu 16 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych SLO pod opieką wychowawczyń: p. J. Baran-Sabik i p. A. Bober udali się do Rzeszowa do kręgielni Galaktyka. Tam w ramach zajęć integracyjnych miło i spokojnie spędzili czas. Trudna sztuką okazało się zbicie w jednym rzucie wszystkich kręgli, ale wraz z upływem czasu i kibicowaniem pozostałych członków grupy, sztuka ta została opanowana. Uczestnicy wyjazdu mieli też możliwość spróbowania swoich sił w innych grach, np. w bilard. Ponadto restauracja serwowała też pizzę i inne jedzonko, na które chętnych nie brakowało. Czas spędzony w gronie klasy zacieśnił znajomości między uczniami.

Około godz. 14.30 uczestnicy wycieczki powrócili do gmachu szkoły, skąd udali się do domów. Dziękujemy za wspólną zabawę i czekamy na kolejne wyjazdy.

 
Pierwszy sukces sportowy naszych gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec   
piątek, 18 września 2015 21:01

18 września w Głogowie Małopolskim odbył się Turniej o Puchar Premiera (edycja gminna). Uczestniczyła w nim pierwszy raz w historii naszej Szkoły reprezentacja Gimnazjum Dwujęzycznego. Tworzący drużynę piłkarską chłopcy z klasy 1aGD spisali się w swoim debiucie bardzo dobrze. Najpierw po zaciętym i wyrównanym meczu pokonali reprezentację Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim 1-0 , historycznego, pierwszego gola dla nowej szkoły zdobył Kamil Wańczura. W kolejnym meczu nasi gimnazjaliści ograli Zespół Szkół w Budach Głogowskich 2-1, a zdobywcą dwóch bramek był Dawid Rogala. W swoim ostatnim spotkaniu nasi uczniowie potykali się z drużyną Zespołu Szkół w Przewrotnem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem co premiowało drużynę naszych rywali ze względu na ich lepszy bilans bramkowy z poprzednich spotkań. Nasi gimnazjaliści zajęli więc w turnieju drugie miejsce, za które otrzymali skromny puch i dyplomy. GRATULUJEMY!!!!

 
Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Zięba   

W dniu 21 września 2015 r. obie klasy 3 udały się na Politechnikę Rzeszowską, gdzie odbyły się tegoroczne Salony Maturzystów. O godz.9.00 odbył się pierwszy wykład Lecha Gawryłowa- który jest dyrektorem OKE w Krakowie. Poinformował maturzystów o zasadach zdawania egzaminu maturalnego. Około godz. 10.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie salonu maturzystów. Następnie odbyły się 2 wykłady dotyczące matury z języka polskiego i matematyki oraz dodatkowe wykłady z przedmiotów rozszerzonych. Na koniec miały miejsce targi, na których reprezentowano poszczególne uczelnie z różnych miast m.in Uniwersytet Rzeszowski czy Uniwersytet Jagielloński. Każdy z tegorocznych maturzystów mógł zapoznać się z ofertą uczelni. Wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy do Głogowa Młp.

 
Spotkanie z absolwentami SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec   

23 września uczniowie SLO spotkali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami - dziś Absolwentami naszego liceum. Było to już kolejne takie wydarzenie dla społeczności głogowskiego liceum i  z pewnością nie ostatnie. Tym razem odwiedziło nas prawie dwudziestu Absolwentów studiujących bądź takich, którzy już ukończyli studia z różnych kierunków m.in.:  prawa, medycyny, administracji, resocjalizacji, pedagogiki, dietetyki, fizjoterapii, leśnictwa, dziennikarstwa, biotechnologii, filologii angielskiej, socjologii, ekonomii, muzykologii, informatyki. Przekrój był duży, więc i wiedza, jaką można było się podzielić odnośnie  kierunków studiów, ogromna. Dodatkowo nasi Absolwenci przyjechali z różnych stron Polski, jako że studiują bądź ukończyli uczelnie "rozsiane" po całym kraju. Można było poznać specyfikę studiowania w Krakowie, Lublinie czy Wrocławiu, usłyszeć anegdoty i poznać spostrzeżenia z życia w akademiku czy na stancjach.

Po rozmowach z uczniami wiemy, że spotkania takie są im potrzebne, pomagają podjąć decyzję co do przyszłości, są doskonałym elementem doradztwa zawodowego. Dla Absolwentów jest to natomiast niesamowita okazja, by odwiedzić swoją byłą szkołę, powspominać lata nauki, usiąść i porozmawiać ze swoimi nauczycielami oraz często odnowić kontakty z kolegami i koleżankami z lat szkolnych. Tak więc ten rodzaj spotkań niesie ze sobą same pozytywy i dlatego z pewnością inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 
Stypendia Burmistrza wręczone!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
środa, 23 września 2015 00:00

Stypendia Burmistrza Głogowa Młp. na I semestr roku szkolnego 2015/2016 dla licealistów wręczone! Stypendium to nagroda za wysiłek włożony w uzyskanie średniej 4,75 na koniec roku oraz oceny co najmniej dobre. Certyfikaty potwierdzające otrzymanie stypendium wręczył pan Jerzy Komaniecki  - Zastępca Burmistrza Głogowa Młp. oraz Dorota Depa - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Stypendystami zostali: Aleksandra Delikat, Dorota Karp, Karolina Jamroży, Joanna Przybyło, Karolina Rumak, Gabriela Wrażeń, Angelika Ślęzak, Małgorzata Piwońska, Klaudia Serafin, Agnieszka Drozd, Agata Gomółka, Łukasz Woźniak, Bartłomiej Twardowski, Sylwia Kosiorowska, Kinga Kamler, Beata Gąsior, Jan Furman.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Spotkanie z pracownicą banku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Bober   
czwartek, 24 września 2015 00:00

W dniu 24.09 uczniowie klas III liceum uczestniczyli w spotkaniu z byłą uczennicą, a zarazem pracownicą Banku Pocztowego – Dominiką Sondej. Absolwentka przybyła wraz ze swoim przełożonym, w celu poinformowania młodzieży zarówno o atutach, jak i zagrożeniach wynikających z posiadania konta bankowego. Pierwszym punktem spotkania była prezentacja, podczas której uczniowie zostali zapoznani z krótką historią, zasadami funkcjonowania placówki bankowej, oraz mechanizmem działania takiego konta. Maturzyści mieli również okazję poznać drogę kariery Dominiki, co niewątpliwie było najciekawszym i bardzo motywującym elementem rozmowy. Na podsumowanie wizyty wszyscy uczniowie dostali drobne upominki, a oprócz tego odbyło się losowanie, w którym można było wygrać ciekawe nagrody. Dla przyszłych absolwentów szkoły była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania wiedzy na temat posiadania rachunku rozliczeniowego.

 
Lekcja biologii metodą CLIL* w Gimnazjum Dwujęzycznym w Głogowie Małopolskim. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 września 2015 20:38

W dniu 25 września na lekcji biologii, uczniowie klasy I Gimnazjum Dwujęzycznego brali udział w zajęciach prowadzonych metodą CLIL. Lekcja miała charakter lekcji powtórzeniowej, na której uczniowie mieli okazję komunikowania się w języku angielskim, używając słownictwa specjalistycznego z zakresu biologii komórki i podstawowych czynności życiowych organizmów.

 

Więcej…
 
Dyżury konsultacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 września 2015 23:24

DYŻURY KONSULTACYJNE !!!

Przypominamy o dyżurach konsultacyjnych nauczycieli, w pierwsze poniedziałki miesiąca, w godz. 16.30-17.30.

Najbliższy dyżur w poniedziałek 5.10.2015.

Kolejne terminy:
7.12.2015
8.02.2015
4.04.2015
23.05.2016 informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną na koniec roku.
13.06.2015

Zapraszamy!

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
czwartek, 01 października 2015 00:00

1 października był ważnym dniem w historii naszej szkoły. To właśnie wtedy w poczet społeczności szkolnej wstąpili uczniowie klas pierwszych liceum oraz, po raz pierwszy, uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego, które od września funkcjonuje w budynku naszego ZSO.

Więcej…
 
Liga Lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec   
piątek, 02 października 2015 00:00

1 października odbyły się w Rzeszowie rejonowe zawody - Liga Lekkoatletyczna dla szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku brali w nich udział nasi uczniowie. Dziewczęta i chłopcy spisali się bardzo dobrze czemu sprzyjały także doskonałe warunki pogodowe. Wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe. Najlepsi potwierdzili, że wciąż są w elicie powiatowej i rejonowej. Wyniki zostaną opublikowane na stronie szs.rzeszow.pl   Dziękujemy i gratulujemy dobrych występów.

 
Zajęcia z EDB na strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Cebula   
wtorek, 06 października 2015 23:45

W dniu 5 października 2015 roku,  uczniowie z klasy IA - wraz z opiekunem panem Tadeuszem Zygo - udali się na Strzelnicę „Strzelka” w Zabajce. Tam, w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa uczyli się posługiwać bronią. Po krótkim instruktażu, udali się na tory i przystąpili do próbnego strzelana. Każdy miał możliwość oddania piętnastu strzałów z kbks-u, wiatrówki i karabinu HK416. Wydarzenie to wywarło wiele pozytywnych emocji i z pewnością pozostanie długo w naszej pamięci.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
czwartek, 15 października 2015 00:00

Dzień Edukacji Narodowej

 

Po latach, kiedy będziemy dorośli,

I skończywszy szkołę – pójdziemy przez życie,

W naszych myślach i sercach pełnych wdzięczności

Zostanie na zawsze nasz nauczyciel…

 

Święto Edukacji Narodowej obchodzone było w naszej szkole 13 i 15 października. We wtorek nauczyciele zostali zaskoczeni przez Samorząd Uczniowski wspaniałym tortem w kształcie dziennika lekcyjnego. Ta słodka niespodzianka wprawiła wszystkich w miły nastrój, którego nie był w stanie zepsuć nawet chłodny i pochmurny dzień.

Oficjalna uroczystość odbyła się w czwartek. Zgromadzeni w auli nauczyciele na czele z panią dyrektor, pracownicy obsługi i uczniowie wysłuchali pięknych życzeń przygotowanych przez Karolinę Jamroży i Janka Furmana. W swoim przemówieniu pamiętali o wszystkich pracownikach szkoły, nie zabrakło podziękowań, ciepłych słów i wspaniałych kwiatów złożonych na ręce pani Doroty Depy. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się pracowników. Uczniowie przygotowali także niespodziankę – prezentację złożoną ze zdjęć nauczycieli z okresu dzieciństwa. Z fotografii spoglądały małe bobaski otoczone zabawkami, chłopcy na rowerkach i dziewczynki z warkoczykami… Było wzruszająco, a czasami zabawnie, zaś niejeden z uczniów odkrył ze zdziwieniem, że jego nauczyciele też kiedyś byli dziećmi.

 
Pokazy z fizyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez M.N.   
piątek, 16 października 2015 00:00

15 października 2015 roku, uczniowie klas III, IA, IB liceum oraz I klasy gimnazjum, uczestniczyli w pokazach z fizyki zorganizowanych przez wolontariat studencki, w ramach kampanii edukacyjnej “Młody Nobel”. Uczniowie zgłębili niezwykłe tajemnice fizyki, poznali zasadę działania silnika odrzutowego, stworzyli prawdziwą chmurę w butelce, doświadczyli olbrzymiego pola elektrostatycznego oraz odkryli tajemnicę świecenia kolorowych świetlówek.

Uczniowie przy użyciu decybelomierza, przebadali również, poziom natężenia dźwięku. Okazało się, że u dziewcząt wynosi on około 135 dB, zaś u chłopców około 120 dB. Głośność przy której ucho nie słyszy, tylko “boli” to około 140 dB.

Uczniowie podczas pikniku edukacyjnego na nowo odkryli i doświadczyli piękno nauk przyrodniczych. Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

 
Samorządy Klasowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 października 2015 16:21

 
Wycieczka integracyjna uczniów kl.I gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina, Julia i Weronika   
czwartek, 22 października 2015 00:00

W dniu 21 X 2015r. klasa pierwsza gimnazjum odbyła wycieczkę do kręgielni „Galaktyka”. Opiekunami były panie: Anna Depa i Milena Nejfelt. Głównym celem wycieczki była integracja klasy oraz poznanie zasad gry w kręgle. Instruktor przekazał ważne wskazówki dotyczące tej gry. Uczniowie wykorzystali je do zdobywania jak największej liczby punktów. Ale nie rywalizacja była dla nas najważniejsza, lecz to, że mieliśmy okazję, aby lepiej siebie poznać. Dużo rozmawialiśmy i wszyscy świetnie spędziliśmy czas. Był to pierwszy klasowy wyjazd i dzięki niemu wszyscy lepiej się poznali.

 
Światełko Pamięci dla Łyczakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 listopada 2015 11:40

Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie, włączyli się w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Zebrane białe i czerwone znicze  - 1 listopada rozświetliły  mogiły Polaków, spoczywających na Cmentarzu Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim .

Zbiórka zniczy jest nie tylko aktem pamięci, ale także formą edukacji historycznej. Poprzez akcję uczniowie przypominają sobie o rodakach poległych i zmarłych na dawnych Kresach, które były polskie. Na najważniejszej dla Polaków nekropolii jaką jest Cmentarz Łyczakowski we Lwowie spoczywa wielu znanych Polaków, w tym przedstawiciele czterech pokoleń bojowników o wolność i niepodległość Polski: uczestnicy insurekcji kościuszkowskiej, żołnierze napoleońscy, uczestnicy powstań - listopadowego i styczniowego, obrońcy Lwowa.  Pochowanych na cmentarzu jest też wielu przedstawicieli świata kultury i nauki, ludzi zasłużonych dla Polski. Spoczywają tu m.in. Maria Konopnicka poetka, autorka „Roty”, Władysław Bełza autor wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały” czy przez lata związana ze Lwowem Gabriela Zapolska znana z utworu „Moralność pani Dulskiej”. Wśród słynnych Polaków, którzy spoczęli właśnie na tym cmentarzu można wymieniać również: Zygmunta Gorgolewskiego - architekta m.in. lwowskiej opery, Stefana Banacha jednego z najbardziej znanych polskich matematyków, Juliana Ordona znanego z mickiewiczowskiej Reduty czy malarza Artura Grottgera.

Więcej…
 
Mistrz Ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
środa, 04 listopada 2015 23:01

Szkolny konkurs ortograficzny odbył się w naszej szkole 4 listopada 2015r. Wszyscy uczniowie, zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści, przystąpili do pisania dyktanda, które miało wyłonić Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Po ocenie wszystkich prac jury, składające się z nauczycieli polonistów: Anny Białek i Joanny Baran-Sabik, wyłoniło laureatów. Są nimi:

I miejsce - Piotr Rębisz (kl. I GD)
II miejsce – Małgorzata Piwońska (kl. IIb SLO)
III miejsce – Jan Furman (kl. IIIa SLO)

Wyróżnienia:Balbina Baran (kl. Ia GD)
Gabriela Wrażeń (kl. IIa SLO)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy znajomości zasad ortograficznych!

 
"Młody Nobel" w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 listopada 2015 21:31

7 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim miało miejsce niecodzienne wydarzenie. To właśnie w tym dniu odbył się Piknik Naukowy "Młody Nobel" prowadzony przez studentów wolontariuszy w ramach działalności programu "Projektor". Licznie odwiedzili nas uczniowie szkół z terenu gminy Głogów Małopolski i uczestniczyli w szeregu zajęć, eksperymentów i doświadczeń z różnych dziedzin, m.in.: z chemii, fizyki, biologii, udzielania pierwszej pomocy oraz kryminalistyki.

Mimo, iż zajęcia odbyły się w sobotę nikt nie narzekał na nudę i wszyscy uczestnicy mogli się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca.

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 listopada 2015 20:45

W związku ze zbliżającą się 97 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do udziału w gminnych obchodach tego święta narodowego, które jako szkoła współtworzymy.

11 listopada nasi uczniowie będą reprezentować szkołę w poczcie sztandarowym, a także wystąpią w Koncercie Niepodległościowym.

Serdecznie zapraszamy!

Plan uroczystości:

8.00 - Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp.

9.15 - Uroczystość składania wieńców pod Pomnikiem Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny

10.30 - IV Koncert Niepodległościowy w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Młp.

 
Stypendia w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 listopada 2015 00:00

W dniu 12 listopada Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj wręczył certyfikaty przyznania stypendium  17 uczniom klas I naszego liceum stypendia edukacyjne. Stypendium to jest formą wsparcia uczniów zdolnych, którzy ukończyli gimnazja z wyróżnieniem i zostali uczniami klas I SLO. Gratulujemy wyróżnionym i liczymy na sukcesy edukacyjne w szkole ponadgimnazjalnej.

Nasi stypendyści:

1.    Kamila Jabłońska
2.    Damian Dudzik
3.    Patrycja Magda
4.    Anna Mazur
5.    Gabriela Selwa
6.    Marta Surowiec
7.    Kamil Ząbczyk
8.    Gabriela Bułaś
9.    Anna Rembisz
10.   Magdalena Dragan
11.   Ewa Czajkowska
12.   Joanna Wisz
13.   Monika Wójcik
14.   Katarzyna Cebula
15.   Patrycja Nowak
16.   Klaudia Rogala
17.   Hubert Haracz

 
Święto Odzyskania Niepodległości w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 listopada 2015 09:18

 
Zawody w piłce ręcznej chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 listopada 2015 23:11

13 listopada rozegrane zostały w Rzeszowie - Miłocinie zawody sportowe w ramach Licealiady powiatu rzeszowskiego w piłce ręcznej chłopców. Na imprezie tej sukces odnieśli nasi uczniowie zdobywając 3 miejsce i brązowe medale. Chłopcy najpierw dzielnie walczyli w meczach grupowych, w których pokonali ZS Kamień 9-7 oraz po pasjonującym meczu ZS Trzciana 7-6 oraz ulegli LO Dynów. Następnie po meczach półfinałowych ostatecznie zagrali w meczu o 3 miejsce z faworyzowaną drużyną ZS Dynów, którą pokonali 11-6. Dodać należy, że nasi chłopcy wykazali się ogromna determinacją i wolą walki, mierząc się ze szkołami o wiele większymi od naszej. Pokazali ambicje i duże umiejętności, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Kuba Ufnal i Tomek Rejch, a oprócz nich drużynę tworzyli Kamil Puzio, Kuba Miazga, Janek Furman, Łukasz Sidor, Bartek Twardowski, Wojtek Rejch, Łukasz Bajek i Dominik Tott.

Gratulujemy!!!

Dim lights

 
Konkurs wiedzy o ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 listopada 2015 00:00

Konkurs Wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Jak założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą, jakie składki powinien opłacać pracodawca, w jakich wypadkach i jakie świadczenia możemy otrzymać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Taką wiedzę zdobyli uczniowie naszej szkoły podczas realizacji drugiej edycji zainicjowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych autorskiego projektu „Lekcje z ZUS". Projekt był przeprowadzony w  ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości  i ekonomii w praktyce  dla  uczniów klas pierwszych i trzecich. Projekt odbywał się pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Przybliżył  uczniom szkół ponadgimnazjalnych niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych w bardzo prosty i ciekawy sposób.  Podsumowaniem programu było przeprowadzenie etapu szkolnego  edycji konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się 16 listopada b.r.

Spośród  28 uczniów biorących udział w konkursie  największą ilość punków zdobyły uczennice klasy 1a:  Patrycja Nowak, Katarzyna Cebula i Joanna Wisz. GRATULUJEMY!

Do 18 grudnia 2015 roku Komitety Wojewódzkie ogłoszą listę zespołów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 marca 2015 roku. POWODZENIA!

 
ORTOGRAFICZNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
czwartek, 19 listopada 2015 00:00

Nie od dziś wiadomo, że ortografia bywa piętą Achillesa nie tylko uczniów. Z pewnością nie można tego powiedzieć o gimnazjalistach, którzy 19 listopada 2015r. reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortograficzny Omnibus”, organizowanym przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Uczniowie klasy pierwszej w polonistycznych zmaganiach zaprezentowali się bardzo dobrze: Piotr Rębisz zajął drugie miejsce, Balbina Baran zaś otrzymała wyróżnienie. Uczestnicy konkursu mieli do napisania dyktando, test ortograficzno-gramatyczny oraz ćwiczenia z zakresu kultury języka. Warto podkreślić, że Piotr i Balbina są dopiero w pierwszej klasie, a i tak świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami, nieznacznie tylko ustępując starszym kolegom. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2016r., ale już dzisiaj gratulujemy laureatom sukcesu!

 
Egzaminy Cambridge PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 listopada 2015 17:57

W piątek 20 listopada odbyła się prelekcja przygotowana przez Szkołę Języków Obcych Promar dotycząca różnych egzaminów z języka angielskiego, które określają poziom wiedzy zdającego i ułatwiają znalezienie pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z formą każdego z egzaminów oraz dowiedzieć się o korzyściach związanych z otrzymaniem certyfikatów. Zdobyte informacje pomogą zwłaszcza tym, którzy marzą o zagranicznych studiach lub planują wyjechać z kraju w celach zarobkowych.

 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 listopada 2015 17:58

W piątek 20 listopada uczniowie klas trzecich naszego liceum, którzy już w tym roku muszą podjąć decyzję związaną z dalszym kształceniem, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pracownika Urzędu Pracy w Rzeszowie. Dotyczyły one przede wszystkim sytuacji na rynku pracy oraz pożądanych przez pracodawców cechach w poszczególnych zawodach. Dowiedzieli się również o wielu możliwościach jakie oferuje Urząd Pracy takich jak m.in. indywidualne doradztwo zawodowe oraz licznych kursach i szkoleniach. Każdy uczeń otrzymał również test predyspozycji zawodowych, aby sprawdzić w jakiej branży zawodowej mógłby osiągnąć sukces.

 
Otwarcie szkolnej hali sportowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
czwartek, 26 listopada 2015 20:32

Uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego mogą rozpocząć lekcje wychowania fizycznego w nowo wybudowanej hali sportowej. Nowoczesna, przestronna, dobrze wyposażona sala gimnastyczna, do której można wejść wprost ze szkoły, to spełnienie marzeń młodzieży oraz nauczycieli.

Więcej…
 
Konkurs Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Robert   
poniedziałek, 30 listopada 2015 13:59

„Strofy Duchem Świętym wspomożone” – pod takim hasłem 30 listopada 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje do XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Wzięło w nich udział 60. uczestników w różnym przedziale wiekowym. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice Liceum: Monika Wójcik z kl. Ia i Joanna Przybyło z kl. II b, które wystąpiły w kategorii poezja śpiewana, oraz Małgorzata Piwońska z kl. II b, która pięknie wyrecytowała wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Śpieszmy się...”.

Dziękujemy naszym reprezentantom za zaangażowanie i udział w tym Konkursie. Gratulujemy im odwagi w zaprezentowaniu poetyckich utworów, które związane były z poszukiwaniem sensu istnienia oraz odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące ludzkiego bytu.

Warto przypomnieć, że Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej organizowany jest od 25 lat. Jego inicjatorami byli: Czesław Drąg i śp. Edward Zolowski. Od samego początku konkurs organizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie oraz sędziszowskimi parafiami Narodzenia NMP i Miłosierdzia Bożego.

 
III Konkurs Informatyczny z Programowania Wizualnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 grudnia 2015 20:46

8 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim odbył się już po raz trzeci konkurs informatyczny w programowaniu wizualnym. Celem konkursu jest propagowanie kształcenia informatycznego, poszerzanie umiejętności programowania przez uczniów oraz propagowanie twórczego spędzania wolnego czasu. W konkursie wzięło udział 21 uczniów za szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Głogów Małopolski. Młodzi programiści w ciągu 60 minut wytężonego wysiłku umysłowego mieli do napisania 4 programy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Kamil Ciebiera - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim
II miejsce - Kamil Wiśniewski - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim
III miejsce - Hubert Haracz - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim

Gratulujemy!

 
Gminne zawody w tenisie stołowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 grudnia 2015 22:45

5 grudnia w hali sportowej w Głogowie Małopolskim odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Wańczura i Sebastian Ziemba - uczniowie I klasy Gimnazjum Dwujęzycznego. Rozgrywki prowadzone były w systemie każdy z każdym, co dało łącznie do rozegrania cztery mecze. Nasi zawodnicy na tle starszych kolegów z innych szkół zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując w ostatecznej klasyfikacji II miejsce uzyskując jednocześnie awans do zawodów powiatowych.

 
Konkurs Master of English rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kryńska   
wtorek, 08 grudnia 2015 22:52

Po raz kolejny nasza Szkoła zorganizowała Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów – „Master of English”.

Konkurs jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności zarówno pisemnie jak i ustnie, daje możliwość pochwalenia się zdolnościami językowymi i popularyzuje naukę języków obcych wśród młodych ludzi.

W tym roku gościliśmy 16 uczniów z Gimnazjów w Głogowie Młp., Wysokiej Głogowskiej, Budach Głogowskich, Kolbuszowej i z Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie.

 

I miejsce zajęła Klaudia Malik z Gimnazjum w Głogowie Młp.

II miejsce zajął Konstanty Sakowski z Gimnazjum nr2 w Kolbuszowej

III miejsce zajęła Olga Lipińska z Gimnazjum w Głogowie Młp.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 
Szlachetna Paczka 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynatorzy   
wtorek, 08 grudnia 2015 22:54

Jak co roku społeczność naszej Szkoły angażuje się w akcję pomocy potrzebującym „Szlachetna Paczka”. W tym roku jest to Rodzina pani Józefy (68l.), która mieszka wraz z córkami panią Jolantą (29l.) oraz panią Marzeną (27l.) i wnuczką Lilianką (7l.). Jedna z córek pani Józefy jest niepełnosprawna a druga samotnie wychowująca córeczkę nie może znaleźć pracy. Jest im wszystkim ciężko, ale mimo to zachowują pogodę ducha i wzajemnie się wspierają.

Co potrzebujemy?

Żywność trwałą: kaszę, mąkę, cukier, makaron, olej, dżemy, płatki śniadaniowe, konserwy mięsne, konserwy rybne, ryż.

Środki czystości: płyny czyszczące, szampon, płyn do naczyń, pasta do zębów, szczoteczka do zębów.

Dla Lilianki – przybory szkolne: zeszyty, farbki, kredki, kolorowy papier, piórnik, plecaczek, bloki, nożyczki.

Akcja trwa do 11 grudnia!

Przyłącz się i zostań Darczyńcą!

 
Słodkie pomaganie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
czwartek, 10 grudnia 2015 00:00

Połączyć smaczne z pożytecznym? Dlaczego nie! Dokonali tego uczniowie naszej szkoły, włączając się w zbiórkę pieniędzy na zakup artykułów do Szlachetnej Paczki. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została przeprowadzona akcja sprzedaży ciasteczek z wróżbą, a cały dochód przeznaczono na prezenty dla wybranej rodziny. Okazało się, że pieniędzy wystarczyło na zakup butów, kurtki zimowej oraz getrów! Zainteresowanie słodkościami przerosło najśmielsze oczekiwania pomysłodawców, ciastka zniknęły bowiem w błyskawicznym tempie. Słowa podziękowania należą się przede wszystkim dziewczętom z klasy IIIa: Patrycji Łyżeń, Katarzynie Bajor oraz Barbarze Posłusznej. To właśnie one (z niewielkim wsparciem opiekuna SU) wyczarowały dla nas te pyszności, pięknie je zapakowały, a na dodatek do każdej paczuszki włożyły dobrą wróżbę. Warto podkreślić, że dziewczyny upiekły w sumie kilkaset ciastek!!! Podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy w dniach 3 i 10 grudnia za symboliczną złotówkę osłodzili życie sobie, a przede wszystkim pomogli potrzebującej rodzinie...

 
Spotkanie z prof. Kazimierzem Ożogiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Baran   
czwartek, 10 grudnia 2015 18:38

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim miał możliwość uczestniczenia w prelekcji zaproszonego gościa prof. Kazimierza Ożoga. Prelegent to profesor nauk humanistycznych, językoznawca, dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Języka Polskiego. Jego zainteresowania naukowe  koncentrują się wokół współczesnego języka polskiego, zwłaszcza polszczyzny mówionej, dialektologii oraz języka Polonii francuskiej.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka 2015 w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrekcja ZSO w Głogowie Młp.   
środa, 16 grudnia 2015 08:08

Bycie szlachetnym nie jest trudne. Po raz kolejny udowodnili to uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp., którzy 7 rok z rzędu przygotowali paczkę świąteczną dla jednej z rodzin, w ramach akcji Szlachetna Paczka. Tym razem 27 pudełek wypełnionych żywnością, chemią gospodarczą, kosmetykami, ubraniami, obuwiem, pomocami szkolnym trafiło w okolice Sokołowa Małopolskiego. Ucieszyła się z nich rodzina pani Józefy, a szczególnie jej niepełnosprawna córka i kilkuletnia wnuczka.

Więcej…
 
"Zdrowy Czerwony Kapturek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 grudnia 2015 13:02

W dniu 16 grudnia 2015 r. uczniowie klasy I gimnazjum dwujęzycznego zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Ta zagrana z przymrużeniem oka sztuka, była przygotowywana pod okiem pani Anny Depy. Młodzi artyści pokazali nam zmodyfikowaną wersję popularnej bajki, aby w ten oryginalny sposób opowiedzieć jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia dieta. Widzowie byli pod wrażeniem profesjonalizmu młodych aktorów.

Występ poprzedziła krótka informacja pana Piotra Kawy – Koordynatora Programu Szkoła Promująca Zdrowie dotycząca założeń tego programu i jego funkcjonowania w naszej szkole. Okazuje się, że promocja zdrowia to nie tylko przekazywanie informacji o tym jak unikać chorób, ale również całokształt działań szkoły dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego uczniów w czasie zajęć.

Zespół do spraw Promocji Zdrowia w składzie: Joanna Baran-Sabik, Marta Cisło, Konrad Surowiec, Agnieszka Wiglusz- Zięba  i Piotr Kawa zaprasza do współpracy uczniów i rodziców.

 
Gminny Turniej Wiedzy i Sprawności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
piątek, 18 grudnia 2015 21:47

"MĄDRE GŁOWY MAMY W SPORCIE TEŻ SIĘ WYRÓŻNIAMY – GIMNAZJADE DZIŚ WYGRAMY” „DWUJĘZYCZNA I A ZAWSZE WYGRYWA”
"MY TAM DO WAS NIC NIE MAMY, ALE Z WAMI DZIŚ WYGRAMY"...

Takie hasła wypisane na transparentach skandowali nasi gimnazjaliści uczestniczący w Gminnym Turnieju Wiedzy i Sprawności „Razem po sukces” nazywanym też Gimnazjadą. Turniej odbył się 18 listopada 2015 r. w ramach cyklicznej Gminnej Kampanii Profilaktycznej, która w tym roku szkolnym przebiegała pod hasłem „Ja i moja rodzina”.

Więcej…
 
Zawody w piłce ręcznej dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Gut   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 00:00

19 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim odbyły się gminne gimnazjalne zawody w piłce ręcznej dziewcząt.

ZSO reprezentowały uczennice pierwszej klasy gimnazjum dwujęzycznego. W ostatecznej klasyfikacji nasz zespół zajął bardzo dobre III miejsce. Podkreślić należy fakt, że nasze dziewczęta były najmłodszym zespołem w rozgrywkach, mimo to włożyły dużo serca i zaangażowania w sportowe potyczki, co bez wątpienia zaowocowało miejscem na podium.

W zawodach uczestniczyły: Patrycja Poznańska, Sabina Woźniak, Zuzanna Pajowska, Justyna Zdeb, Julia Kowalska, Julia Brydak, Natalia Węglarz.

 
Rekolekcje dla maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Robert & Beata Gąsior   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 21:50

Dokąd zmierzasz? Znajdź swój kierunek! – pod takim hasłem odbyły się w dniach 11 – 13 grudnia 2015 roku w Domu Rekolekcyjnym „Effatha”
w Zaczerniu rekolekcje dla maturzystów z naszej Szkoły. Wzięli w nich udział uczniowie klas III Liceum wraz z wychowawcami p. mgr Anną Białek i p. mgr Joanną Kryńską, oraz swoim katechetą ks. Robertem Karasiem. Rekolekcyjnym naukom przewodniczył ks. Tomasz Blicharz, który przez trzy dni pomagał naszej młodzieży odkryć swoją drogę życiową.

Czas rekolekcji to doskonała okazja, by na tym ważnym etapie życia młodego człowieka właściwie rozeznać, co chcę robić w swoim życiu. Pomocą w tym służyła codzienna modlitwa połączona z medytacją Słowa Bożego, Msza św., konferencje głoszone przez ks. Tomasza, Adoracja Najświętszego Sakramentu
i Spowiedź święta, która była najważniejszym elementem tych rekolekcji. To podczas niej każdy mógł pojednać się z Panem Bogiem, oraz swobodnie porozmawiać ze spowiednikiem.

Oprócz tego modlitewnego wymiaru rekolekcji nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę, która pomogła naszym maturzystom poprawić swoje relacje. Mieli oni również okazję, aby zastanowić się nad własnym postępowaniem, gdyż Ks. Tomasz wiele uwagi w swoich konferencjach poświęcił wartości przyjaźni oraz miłości do rodziców. Uczniowie chętnie gromadzili się również na wspólnym śpiewie przy akompaniamencie gitary, aby później z radością uwielbiać Boga na Mszy Świętej.

Czas umilało im również wieczorne oglądanie wartościowych filmów we wspólnym gronie oraz rozmowy w parafialnej kawiarence przy filiżance przepysznej kawy.

Uczniowie z żalem opuszczali Dom Rekolekcyjny, zachowując jednak w pamięci szczęśliwie spędzony czas, oraz wartości przekazane im przez księży.

 
Wigilia szkolna 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 grudnia 2015 13:07

Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. w sali Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp. w dniu 22 grudnia 2015 r. zebrała się, aby wspólnie spędzić szkolną Wigilię.

Obecni zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi zanim tradycyjnie połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, mieli możliwość obejrzenia nowoczesnych jasełek, w których Jezus urodził się na dworcu. Dzieciątko witali bezdomni, ale pojawił się również pasterz i królowie. Na zakończenie, żeby uciec przed gniewem Heroda, Święta Rodzina zajęła miejsce w pociągu do Egiptu.

W jasełkach wzięli udział uczniowie SLO, oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny - złożony z uczniów i nauczycieli, chór, a rolę małego Jezusa odegrała pierwszy raz w swoim życiu 3-miesięczna Zosia.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i Wigilii serdecznie dziękujemy.

 
Poznajemy francuskie tradycje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Pastuła-Szeląg   
wtorek, 05 stycznia 2016 00:00

Galette des rois- ciasto Trzech Króli

Uczniowie uczący się języka francuskiego w naszej szkole mogli degustować tradycyjne ciasto  pieczone we Francji  z okazji święta Objawienia Pańskiego. Jest to ciasto francuskie z masą migdałową. Zgodnie ze starożytną tradycją w każdym cieście znajdowało się fève ( ziarno bobu lub fasoli), osoba , która znalazła w swoim kawałku niespodziankę, (obecnie jest to porcelanowa figurka ) zostawała królem lub królową i nosiła specjalnie przygotowaną koronę. Niezapomniane emocje związane z szukaniem figurki w każdym kawałku ciasta wyłoniły wśród naszych uczniów  króla i  królową.

 
Orszak Trzech Króli w Głogowie Małopolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 stycznia 2016 18:56

Tradycyjnie już 6 stycznia 2016 r. ulicami Głogowa Małopolskiego przeszedł Orszak Trzech Króli.  Było sporo radości, a wspólnie odśpiewane kolędy i noworoczne życzenia pozwoliły mieszkańcom miasteczka na nowo odczuć świąteczną atmosferę. Współorganizatorem uroczystości był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim. Nasi uczniowie wcielili się w role anielskich przewodników. Tworząc „Anielską Bramę” opiekowali się też małymi  aniołkami  - przedszkolakami oraz uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Gimnazjaliści, na co dzień pełni energii, tym razem mogli ją spożytkować, kusząc i zwodząc „na złą drogę” uczestników Orszaku. Trzeba przyznać, że jako niesforne diabełki, spisali się świetnie. Licealiści natomiast  zajęli się rozdawaniem orszakowych koron, śpiewników, naklejek i gazetek misyjnych. Podjęli się także zbiórki pieniędzy na organizację Światowych Dni Młodzieży. Nad uczniami czuwali nauczyciele, Pani Dyrektor i pracownicy obsługi ZSO – dzięki ich opiece, czujnemu oku i gorącej herbacie, czas spędzony przy organizacji uroczystości  wspominać będziemy długo i z prawdziwą przyjemnością. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli, serdecznie dziękujemy!

 
Informacja o dodatkowych materiałach dla zdających, nauczycieli i egzaminatorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 16:12

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dodatkowe materiały przeznaczone dla zdających, nauczycieli oraz egzaminatorów. Są to:

  • zbiory przykładowych zadań egzaminacyjnych do  sprawdzianu  oraz  egzaminu  maturalnego w formule obowiązującej od 2015 r.
  • filmy oraz materiały dydaktyczne dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego, biologii i chemii w formule obowiązującej od 2015 r.

Zachęcamy do korzystania!

Link z informacjami o dodatkowych materiałach - KLIKNIJ TUTAJ

 
Zagrożenia w Internecie – debata szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
środa, 20 stycznia 2016 22:58

Debata na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu została przygotowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Każda z klas ZSO miała za zadanie opracowanie wyznaczonych treści, przygotowanie pokazu slajdów na zadany temat oraz wytypowanie reprezentantów do przedstawienia przygotowanego materiału na forum szkoły. Godzina wychowawcza w dniu 20 stycznia 2016r. odbyła się w hali sportowej, gdzie wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz pani dyrektor obejrzeli wystąpienia prelegentów.

Więcej…
 
„Warsztaty dotyczące uzależnień" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Wisz   
czwartek, 21 stycznia 2016 00:00

W czwartek 21.01.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z członkami "Wolontariatu Studenckiego - PROJEKTOR". Odwiedził nas Michał, który jest studentem wydziału ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Dawid - ratownik medyczny z Warszawy. Na spotkaniu poruszyli temat narkotyków oraz ich "nowszych" odmian - dopalaczy. Po krótkim zapoznaniu się z przekazanymi treściami, pracowaliśmy w grupach, podejmując tematy z zakresu szkodliwości i przyczyn sięgania po używki. Wiadomości zostały uzupełnione przez wykładowców. Michał z Dawidem wyjaśnili nam różnice pomiędzy dopalaczami i narkotykami, dokładnie opowiedzieli o każdym z nich oraz efektach uboczny ich używania. Ratownik medyczny opowiedział nam kilka drastycznych historii osób, które sięgnęły po ww. używki. Swoją wypowiedź oparł na podstawie doświadczenia zawodowego w pogotowiu ratunkowym. Kończąc zajęcia, mieliśmy okazję przymierzyć narkogogle, które pokazały, jak postrzegają świat osoby po użyciu narkotyków.

 
Dopalacze, Gry komputerowe. Wirtualny świat – rzeczywiste zagrożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Rusin   
piątek, 22 stycznia 2016 23:01

By zapewnić uczniom prawidłowy rozwój bardzo ważna jest współpraca z domem rodzinnym dziecka. Dlatego podczas wywiadówki 22 stycznia b.r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców poruszające problematykę dopalaczy i nowych narkotyków oraz gier komputerowych. Celem spotkania było zwiększenie świadomości rodziców na temat współczesnych zagrożeń czyhających na młody organizm. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazał pan Tomasz Kobylański - przedstawiciel firmy „Self” Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego w Rzeszowie.

Więcej…
 
Dzień Otwarty WSIiZ w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jagoda Guźda   
wtorek, 09 lutego 2016 00:00

Dzień Otwarty WSIiZ w Rzeszowie to dobra okazja, aby poznać ofertę uczelni oraz choć trochę posmakować studenckiego życia. Z tej okazji skorzystali uczniowie klasy IIIa, którzy wraz z wychowawcą uczestniczyli 9 lutego 2016r. w tym wydarzeniu. Atrakcji było mnóstwo! Młodzież uczestniczyła w wykładach: Czy nadaję się na przedsiębiorcę? oraz Spotkanie z Chinami – lekcja języka chińskiego (wykład w języku angielskim). Ponadto uczestnicy Dnia Otwartego mieli okazję skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez uczelnię, tj. analiza składu masy ciała, pokazy dronów i robotów, strzelnica multimedialna, symulator jazdy ciężarówką i wózkiem widłowym, makijaż czy masaż rąk.

Więcej…
 
Debata przedwyborcza i wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
środa, 10 lutego 2016 00:00

Tegoroczna kampania przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego miała gorący przebieg! O urząd przewodniczącego ZSO ubiegało się trzech uczniów: Kamila Jabłońska z kl. Ib, Patryk Płoch z kl. IIb, Jakub Ufnal z kl. IIa. Już tydzień przed terminem wyborów pojawiły się na korytarzach szkolnych profesjonalne plakaty wyborcze, które informowały, jak dużym poparciem (nawet na arenie międzynarodowej!) cieszą się kandydaci. Nie mniej emocjonujący charakter miała debata przedwyborcza przeprowadzona w dn. 10 lutego, a brawurowo poprowadzona przez Mateusza Kiełba („człowieka w nieskazitelnie białej koszuli”) oraz dotychczasowego przewodniczącego SU – Jana Furmana. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące ich programu wyborczego, planowanych działań, współpracy z dyrekcją i nauczycielami. Warto zauważyć, że wszyscy byli świetnie przygotowani do dyskusji, nie zaskoczyły ich nawet trudne pytania zadawane przez zgromadzoną na widowni publiczność.

Wybory do SU odbyły się 11 lutego 2016r. Społeczność ZSO w tajnym głosowaniu zdecydowała, że przez najbliższy rok funkcję przewodniczącego pełnić będzie Patryk Płoch, zastępcy – Jakub Ufnal, sekretarza zaś – Kamila Jabłońska. Serdecznie gratuluję nowemu samorządowi i życzę owocnej pracy! Jednocześnie składam podziękowania za dobrą współpracę dla dotychczasowego SU w składzie: Jan Furman, Piotr Górnicki oraz Karolina Jamroży.

Anna Białek, opiekun Samorządu Uczniowskiego

 
Poczta walentynkowa w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 lutego 2016 00:00

Ostatni dzień przed feriami stał w naszej szkole pod znakiem walentynkowych serdeczności. Zadbały o to dziewczęta z klasy pierwszej gimnazjum: Aleksandra Borkowska, Zuzanna Pajowska i Karolina Wilk. Gimnazjalistki zorganizowały pocztę walentynkową i przez trzy dni wytrwale zbierały walentnkowe listy, by w piątek doręczyć je do adresatów. W miarę upływu czasu w różowej skrzynce pocztowej pojawiało się coraz więcej kartek. Dzięki tej inicjatywie wielu uczniów skorzystało z okazji, by przesłać serdeczności sympatii, koledze, koleżance, przyjacielowi, nauczycielowi…

 
Sukces Lubi Odważnych... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 lutego 2016 12:20

Już 19 lutego nasz uczeń Dominik Tott będzie mógł spełnić swoje wielkie marzenie. Z pewnością pamiętacie Dominika, który zagrał główną rolę w naszym szkolnym filmie Sukces Lubi Odważnych. Z filmowym bohaterem łączy go jedno - miłość do koszykówki. Stąd pomysł by Dominik mógł zobaczyć swoich największych idoli na żywo. Dzięki pomocy filmowego coach'a a na co dzień nauczyciela wychowania fizycznego, pana Konrada Surowca oraz wielu innych ludzi  dobrej woli Dominik już niebawem spełni swoje największe marzenie. Co to będzie i gdzie? Zobaczcie sami...

 
Dominik spełnia swoje marzenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec   
sobota, 27 lutego 2016 21:26

Rok temu ogłosiliśmy casting do filmu opowiadającego o zainteresowaniach i pasjach uczniów, odwadze ich realizowania oraz  umiejętności dążenia do swoich celów i marzeń. Na nasze zaproszenie jako pierwszy odpowiedział Dominik.

Dim lights

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Płodzień   
środa, 02 marca 2016 20:09

W naszej szkole ,Zespole Szkół Ogólnokształcących już kolejny raz obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To bardzo młode święto w panteonie świąt narodowych. Jak w poprzednich edycjach i tym razem pamięć "żołnierzy wyklętych" uczciliśmy uroczystością szkolną. Uczniowie klasy pierwszej a byli w głównej mierze odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji multimedialnej, poświęconej w całości wybranym sylwetkom żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Przypomniane zostały biografie miedzy innymi: rotmistrza Witolda Pileckiego, gen. Augusta Fieldorfa "Nila", Ireny Siedzikówny.

Więcej…
 
"Kobieta na rynku pracy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
wtorek, 08 marca 2016 00:00

8 marca to oczywiście Dzień Kobiet. Święto to było także okazją do udziału przedstawicielek naszej szkoły w seminarium "Kobieta na rynku pracy" organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski dzień wcześniej, 7 marca. Podczas spotkania pracownicy kilku instytucji (ZUS, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie) a także pracownicy naukowi URz prezentowali sytuację zawodową kobiet. Było o przepisach chroniących kobiety, stereotypach dotyczących pracy kobiet, macierzyństwie w kontekście pracy zawodowej, zatrudnianiu i bezrobociu. Wniosek był jeden: kobiety na rynku pracy mają trudniej niż mężczyźni, ale ich sytuacja powoli poprawia się.

Więcej…
 
Warsztaty czerpania papieru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
piątek, 11 marca 2016 00:00

W piątek 11 marca 2016 r. dwie klasy ZSO w Głogowie Młp. miały możliwość czynnego uczestniczenia w warsztatach czerpania papieru, zorganizowanych przez p. P. Szprengiera z firmy ANTEA w Zamościu. Pierwszą grupą byli uczniowie klasy 1 gimnazjum, drugą stanowili uczniowie klasy 1B SLO.

Więcej…
 
Jak Dominik spełnił swoje marzenie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZSO   
piątek, 11 marca 2016 14:11

Dominik już w Polsce i w szkole, więc czas podsumować jego podróż. Pomógł nam w tym niezawodny REC JACK - video production. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym Dominik mógł przeżyć te emocje, a my razem z nim!

Dim lights

Dim lights

 
Dzień Nauk Przyrodniczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Organizator   
środa, 23 marca 2016 00:00

23 marca w naszym ZSO obchodziliśmy Dzień Nauk Przyrodniczych. Każda klasa miała za zadania przygotowanie zdjęcia/kolażu promującego zdrowy tryb życia, rozwiązanie Sudoku oraz zaplanowanie i przygotowanie programu "Wycieczki moich marzeń". Wszyscy walczyli na miarę swoich możliwości, wycieczki bardzo przybliżyły nam wakacje i dowiedzieliśmy się również co robić, aby  być zdrowym. Zwycięzcom gratulujemy a przegranych zachęcamy do walki już za rok...

 
"Coś dla kobiet na wiosnę czyli porady z kosmetologii i dietetyki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 08:33

"Coś dla kobiet na wiosnę czyli porady z kosmetologii i dietetyki" – tak brzmiał tytuł spotkania zorganizowanego w poniedziałkowe popołudnie dla dziewczyn i kobiet z ZSO. Dobrych rad udzielały nasze absolwentki – Elżbieta Więcek studentka kosmetologii WSIiZ oraz Klaudia Krzyśko – studentka dietetyki URz. Dziewczyny rozwiały wiele wątpliwości i mitów na temat dbania o skórę i zgrabną sylwetkę, podsunęły pomysły na to czym się kierować przy wyborze kosmetyków oraz produktów do przygotowania posiłków i przekąsek. Bardzo cenna była wspólna rozmowa, wymiana doświadczeń, pomysłów, a także podzielenie się przez studentki informacjami na temat studiów i perspektywy pracy w zawodach kosmetyczki i dietetyczki. Dziękujemy absolwentkom za miłe i pełne ciekawostek spotkanie.

 
SLO w Dolinie Lotniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2016 15:18

Województwo podkarpackie jest kolebką polskiego przemysłu lotniczego, słynie z najprężniej rozwijającego się klastra lotniczego w Europie. Serce Doliny Lotniczej leży w stolicy Województwa Podkarpackiego – Rzeszowie a dokładniej w Tajęcinie. Pod względem wartości inwestycji, największym projektem lotniczym dekady okazała się niemiecka firma MTU Aero Engines Polska.W zakładzie tym pracuje się przy użyciu najnowocześniejszych technologii i maszyn. Dzięki ich wyjątkowości firma MTU A.E. jest znana na całym świecie.

6 kwietnia 2016 r. o wyjątkowości tej firmy mogli przekonać się uczniowie klasy II a. Uczestnicy wyjazdu zawodoznawczego podczas spotkania z przedstawicielami firmy mieli możliwość poznania historii zakładu, zasad funkcjonowania korporacji międzynarodowej, ofertę zawodową oraz zakres pracy Wydziału Badań i Rozwoju zajmującego się projektowaniem części silników lotniczych. Aby uzupełnić wiedzę teoretyczną, kierownik Działu Produkcji zaprosił uczniów do zwiedzenia hali produkcyjnej. Młodzież mogła przyglądnąć się nowoczesnym procesom technologicznym produkcji elementów silników lotniczych najnowszej generacji i poznać zarys powstawania silnika samolotowego.

Wyjazd pozwolił uczniom zgłębić wiedzę na temat specyfiki różnych zawodów, zapoznać się z wymaganiami, kwalifikacjami i predyspozycjami potrzebnymi do wykonywania pracy na danym stanowisku. Drugoklasiści zrozumieli również związek między wykształceniem a rozwojem zawodowym oraz wynieśli informacje, które w przyszłości mogą pomóc im przy wyborze własnej ścieżki kariery.

Wycieczka wzbogaciła realizowany w szkole Program Doradztwa Zawodowego.

 
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Robert   
czwartek, 07 kwietnia 2016 22:58

7 kwietnia 2016 roku uczniowie klas III naszego Liceum wraz z panią dyrektor Dorotą Depą, Ks. Robertem Karasiem i wychowawcami: panią Anną Białek i panią Joanną Kryńską uczestniczyli w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Była to dobra okazja, by podczas wspólnego wyjazdu zastanowić się na swoim życiowym powołaniem i pomodlić się o światło i dary Ducha Świętego nie tylko na czas egzaminów maturalnych, ale i na całe życie. Tradycja tego przedmaturalnego wyjazdu sięga początków istnienia naszej szkoły.

Więcej…
 
Spotkanie z inżynierem, przedstawiciele firmy TRUMPF Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 kwietnia 2016 18:29

Jak działa laser? Do czego wykorzystywane są lasery? Jak wygląda praca serwisanta lasera przemysłowego? Jakie szanse niesie praca w tym zawodzie i jakie stawia wymagania?

O tych tematach i nie tylko mieli okazję porozmawiać uczniowie SLO podczas spotkania z inżynierem serwisu firmy TRUMPF Polska mgr inż. Piotrem Depą. Spotkanie to miał nie tylko zachęcić do nauki przedmiotów ścisłych, pokazać wykorzystanie wiedzy z fizyki w codziennej pracy ale także pomóc poznać pracę w nowoczesnej, rozwijające się na polskim rynku firmie oraz wymagania jakie trzeba spełnić by móc w niej pracować.

Dziękujemy p. Piotrowi Depie za poświęcony czas, a uczniom życzymy odwagi w wyborze kierunku studiów inżynierskich.

 
Nasz uczeń Wicemistrzem Polski Juniorów w boksie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 08:20

Mateusz Rudnicki z klasy Ia zdobył ten zaszczytny tytuł podczas XIII Mistrzostw Polski Juniorów. Mateusz w wieku 8 lat rozpoczął treningi karate - zapisał się ponieważ siostra miała w tym sporcie spore sukcesy. Jednakże karate nie było sportem, do którego "poczuł chemię" więc po 3 latach zaczął treningi w sekcji kickboxingu, któremu również poświecił 3 lata. W wieku 14 lat poszedł na pierwszy trening sekcji bokserskiej i ten sport najbardziej go "wciągnął". Trenuje w Rzeszowskim Klubie Bokserskim Wisłok. Treningi prowadzi trzech trenerów: Franciszek Batóg, Stanisław Ostrowski i Zbigniew Szlachta. Jednak ten ostatni jest głównym trenerem Mateusza.

Bilans walk:
Stoczonych 37
Przegranych 6
Wygranych 31
Przed czasem (KO, TKO) 10

Sukcesy:

Wicemistrz Polski Juniorów - Kraków 2016
1 miejsce w międzynarodowym turnieju bokserskim w Dębicy
1 miejsce w XXXV międzynarodowym turnieju bokserskim o złotą rękawice Wisły 2015

Więcej…
 
Rocznica zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
środa, 13 kwietnia 2016 00:00

13 kwietnia przypadła szczególna rocznica. W tym dniu -13 kwietnia 2016 r.- uczniowie klasy 1B SLO w Głogowie Młp. wraz z dyrekcją i nauczycielami opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach 76 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Centralne uroczystości rozpoczęły się o godz 11.00 przy pomniku poświęconym ofiarom zbrodni. Po przemówieniu władz gminy, apelu poległych i modlitwie delegacja złożona z uczniów SLO złożyła przy nim kwiaty.
W obchodach wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół w Głogowie Młp., dzieci z głogowskich przedszkoli i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Wysokiej Głogowskiej.


 
Najlepsi uczniowie 2015/2016 - I semestr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 15:02

 
Obchody 76 rocznicy zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 15:16

13 kwietnia przypadła szczególna rocznica. W tym dniu -13 kwietnia 2016 r.- uczniowie klasy 1B SLO w Głogowie Młp. wraz z dyrekcją i nauczycielami opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach 76 rocznicy zbrodni katyńskiej. Centralne uroczystości rozpoczęły się o godz 11.00 przy pomniku poświęconym ofiarom zbrodni. Po przemówieniu władz gminy, apelu poległych i modlitwie delegacja złożona z uczniów SLO złożyła przy nim kwiaty. W obchodach wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół w Głogowie Młp., dzieci z głogowskich przedszkoli i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Wysokiej Głogowskiej.

 
Dzień Otwarty w Gimnazjum Dwujęzycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 18:43

Uczniów zainteresowanych nauką w Gimnazjum Dwujęzycznym serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 19 kwietnia, w godz. 15.30 - do 17.00. W trakcie spotkania będzie można poznać obecnych gimnazjalistów, nauczycieli oraz szkołę. Będzie też okazja do nauki przez zabawę.

O godz. 17.00, w sali 101  odbędzie spotkanie dla uczniów i rodziców, podczas którego powiemy na czym polega dwujęzyczność w szkole, jak organizujemy nauczanie w gimnazjum, jakie są wymagania rekrutacyjne. Serdecznie zapraszamy !!!

 
Uroczystość przyznania stypendium naukowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 21:22

Certyfikaty przyznania stypendiów Burmistrza Głogowa Młp. za wyniki w I półroczu roku 2015/2016 wręczone! Tym razem otrzymało je aż 20 uczniów ZSO. Pięciu z nich to uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego, piętnastu - uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Wśród uczniów liceum jeden otrzymał stypendium za wyniki sportowe. To oczywiście Mateusz Rudnicki - wicemistrz Polski juniorów w boksie. Na uroczystości wręczenia stypendiów obecni byli pan Paweł Baj Burmistrz Głogowa Młp. oraz pan Maciej Dziurgot wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego, który na forum naszej szkoły pogratulował Mateuszowi sukcesu oraz wręczył pamiątkowy upominek.

Stypendyści Burmistrza Głogowa Młp. za wyniki w I półroczu roku szkolnego 2015/2016:

Więcej…
 
Interaktywne warsztaty uniwersyteckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 kwietnia 2016 15:13

W dniu 14 kwietnia zainteresowani biologią uczniowie klas pierwszych SLO uczestniczyli w wykładach i pokazach zorganizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. Ze względu na tematykę wyjazd był również elementem programu SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE.

Na początku uczestniczyliśmy w oficjalnym otwarciu wystawy „Eksploratorium” na której można zapoznać się z różnymi zjawiskami fizycznymi i biologicznymi. Wystawa umożliwia samodzielne wykonywanie przez zwiedzających różnych logicznych zadań.  Następnie uczestniczyliśmy w wykładach prowadzonych przez studentów i nauczycieli akademickich. Mieliśmy okazję zapoznać się kolejno z zależnością pomiędzy oddychaniem a zdrowiem, wynikami badań mózgu wykorzystywanymi w marketingu, badaniami owadów uwięzionych w bursztynie oraz wpływem bakterii na życie człowieka. Otrzymaliśmy nawet gotowe pożywki, na których będziemy na lekcjach biologii hodować bakterie. Mogliśmy także obserwować pokazy udzielania pierwszej pomocy wykonywane przez ratowników medycznych.

Na końcu studenci i absolwenci biotechnologii zaprezentowali nam kilka prostych doświadczeń chemicznych.

Mamy nadzieję, że opisany wyjazd pozwolił nie tylko poszerzyć wiedzę i rozbudzić.

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 kwietnia 2016 22:25

 
Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Pastuła-Szeląg   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 00:00

W ramach Tygodnia kultury frankofońskiej-  31 marca 2016 r odbył się  IV szkolny <<Konkurs wiedzy o Francji  i krajach frankofońskich>>. Do konkursu przystąpili uczniowie , którzy odpowiadając na pytania  testu   sprawdzili swoją wiedzę  z różnych dziedzin  kulturyi cywilizacji Francji i krajów frankofońskich.
Zwycięzcami zostali Nina Heliniak z klasy 3 oraz Katarzyna  Posłuszny i Kamil Ząbczyk z klasy 1.
Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu  zostały ufundowane przez Przedstawicielstwo Wallonie-Bruxelles Ambasada Belgii w Warszawie.
Gratulujemy  laureatom i  wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Dzień Otwarty w Gimnazjum Dwujęzycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 kwietnia 2016 21:42

Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum Dwujęzycznym już za nami.

Uczniowie gimnazjum bardzo mocno zaangażowali się w przygotowanie ciekawych prezentacji dla swoich kolegów szóstoklasistów. Można było obejrzeć m.in.: eksperymenty chemiczne, pobawić się w matematyczny sposób, pouczyć się języka polskiego...

Uczniom I klasy dziękujemy za pomoc i przygotowanie a Was, drodzy 6-klasiści, zapraszamy do naszego ZSO.

 
Szkolny Dzień Książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 kwietnia 2016 21:45

21 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Książki. Uczniowie zorganizowali trzy stoiska na każdym piętrze: na parterze – romanse, literatura faktu i książki historyczne, na pierwszym piętrze - fantasy, fantastyka, science fiction oraz manga, natomiast na drugim można było zobaczyć kryminały i książki przygodowe.

Więcej…
 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 kwietnia 2016 19:43

22 kwietnia drzwi naszego SLO ciągle były w ruchu... A to za sprawą Dnia Otwartego Szkoły - dnia, gdy uczniowie z klas 3 gimnazjum odwiedzali naszą szkołę.

Uczniowie SLO także licznie przybyli w tym dniu do szkoły, aby zaprezentować swoim kolegom to, co ma do zaoferowania SLO.

Gimnazjaliści mogli poeksperymetować na chemii, zrobić ciekawe doświadczenia na fizyce, zobaczyć, jak się robi np. sztuczną krew, zmierzyć sobie ciśnienie, posmakować specjałów kuchni francuskiej, niemieckiej i angielskiej, zobaczyć matematykę z innej strony i chyba najciekawsza atrakcja - udać się do przeuroczych wróżek, które bardzo celnie odczytywały z kart przyszłość i przeszłość odwiedzających.

Czas spędzony w murach szkoły tego dnia upłynął bardzo szybko.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, wszystkim odwiedzającym za przybycie. Do zobaczenia we wrześniu!

 
Pożegnanie klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 kwietnia 2016 14:48

 
XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 maja 2016 11:40

XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

31 maja 2016 r. odbędzie się XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę".


Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Poniżej zamieszczamy listę szkół, które zgłosiły uczniów do konkursu. Jest to jednocześnie kolejność prezentacji poszczególnych wykonawców na scenie. Konkurs odbywać się będzie w dwóch turach:

Więcej…
 
Z wizytą w Fotowoltaicznym Centrum Rozwojowo - Badawczym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 maja 2016 22:08

Tuż przed majowym weekendem uczniowie klasy I SLO mieli okazję gościć w Fotowoltaicznym Centrum Rozwojowo - Badawczym firmy ML System w Zaczerniu. Pracowników firmy przekazali uczniom bogatą wiedzę na temat ogniw fotowoltaicznych, swojej pracy, prowadzonych badań. Opowiedzieli o kwalifikacjach potrzebnych do pracy w takiej firmie, zachęcali do aktywnego studiowania, podzielili się swoją pasją i wiedzą. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Inglotowi, kierownikowi centrum za umożliwienie tego spotkania. Z pewnością wzbogaciło ono wiedzę uczniów nie tylko z zakresu fotowoltaiki, ale także z zakresu działania nowowiecznej firmy i zawodoznawstwa.

Więcej…
 
Matura 2016 w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 maja 2016 22:05

Matura 2016 rozpoczęta! Za nami egzamin z języka polskiego i matematyki, przed nami jeszcze egzamin z języka obcego, przedmiotów dodatkowych oraz egzaminy ustne. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i liczymy na uśmiech także przy odbieraniu wyników egzaminu.

 
Lacrimosa Marty Fox PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kasia (uczestniczka)   
niedziela, 15 maja 2016 22:28

We wtorek 10 maja 2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugich SLO pod opieką pań: Joanny Baran-Sabik,  Anny Bober oraz Joanny Kryńskiej mieli możliwość uczestniczyć na czwartej godzinie lekcyjnej w spotkaniu z panią Martą Fox- poetką, powieściopisarką, eseistką.

Więcej…
 
Wystawa MILENIUM CHRZTU POLSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 maja 2016 08:17

Serdecznie zapraszamy na wystawę MILENIUM CHRZTU POLSKI Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie w ramach obchodów 1050-lecia Chrztu Polski oraz obchodów Dnia Patrona naszej szkoły - kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ekspozycję będzie można zwiedzać bezpłatnie od godziny 16.00 23 maja do 27 maja 2016 r., w godzinach pracy szkoły tj. od 7.30 do 18.00, w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2.

 
Profilaktyka raka piersi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 maja 2016 15:04

18 maja 2016r. na godzinie wychowawczej w naszej szkole odbyły się zajęcia z profilaktyki raka piersi. Prowadziła je pani Danuta Wojnarska- dyplomowana pielęgniarka i higienistka Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim, a brały w nich udział uczennice z klas IA i IB. Pani Danuta na początku zaznajomiła nas z całą tematyką dotyczącą raka piersi. Okazało się, że ten problem dotyczy nie tylko dorosłych kobiet - zdarzyły się przypadki zachorowań nawet w wieku 14 lat.  W celu jak najszybszego wykrycia ewentualnych zmian w piersiach, należy się samej przebadać raz w miesiącu. Pani higienistka wyjaśniła nam bardzo konkretnie, jak wykonać dokładne i prawidłowe badanie piersi. Potem, na sztucznych piersiach pokazała nam, jak to badanie powinno wyglądać w praktyce. Następnie wszystkie obecne uczennice wykonały takie badanie. Mogłyśmy zobaczyć, jak wygląda zdrowa pierś, a jak chora- z guzami. Zajęcia te uświadomiły nam, że każda młoda  dziewczyna i dojrzała kobieta powinny o siebie dbać, a także, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

 
Z SLO do laboratorium naukowego – spotkanie z Panią Iwoną Rzeszutek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 maja 2016 22:17

Naukowiec- to słowo kojarzy nam się z z elitarną profesją, którą uprawiać mogą tylko najbardziej inteligentni spośród nas. Okazuje się, jednak, że czasami można ich spotkać również w naszym najbliższym otoczeniu.

Pani Iwona Rzeszutek, bo o niej mowa jest absolwentką Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego i przybyła do nas na zaproszenia Piotr Kawy – swojego nauczyciela i wychowawcy sprzed kilku lat. Słuchaczami byli uczniowie klas biologicznych, którzy dowiedzieli się jak wyglądają nowoczesne badania naukowe nad genetyką orzęsków, mikroskopijnych pierwotniaków.

Więcej…
 
Zdrowie jest bardzo ważne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk Płoch   
poniedziałek, 23 maja 2016 22:34

A jak o nie dbają nasi uczniowie? Tego mogliśmy się dowiedzieć 23 maja 2016r., kiedy to miało miejsce sprawozdanie z autoewaluacji działań Szkoły Promującej Zdrowie. Do tego programu placówka przystąpiła w 2005r. i do tej pory uzyskała już 2 certyfikaty: należymy teraz do wojewódzkiej sieci Szkół Promujących Zdrowie i nadszedł czas na uzyskanie certyfikatu rangi ogólnopolskiej.

Więcej…
 
Sukces gimnazjalistek w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
wtorek, 24 maja 2016 21:53

Jedni pasjonują się sportem, inni wolą film, a niektórzy lubią poezję… Nie tylko lubią, ale też pięknie recytują. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas gminnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 24 maja w Przewrotnem. W konkursowych zmaganiach wzięły udział uczennice klasy pierwszej gimnazjum: Julia Kowalska oraz Michalina Zygo. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, zdobywając odpowiednio - trzecie miejsce oraz wyróżnienie, co jest dużym osiągnięciem, ponieważ poziom rywalizacji był wysoki. Jurorzy docenili umiejętności recytatorskie gimnazjalistek, a także ciekawy dobór repertuaru. Mottem tegorocznej edycji konkursu były słowa K. I. Gałczyńskiego „Ocalić od zapomnienia”, które młodzi miłośnicy poezji interpretowali na wiele sposobów. Z całą pewnością była to niezapomniana  uczta duchowa dla wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
środa, 25 maja 2016 21:33

Cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących wzięła udział w obchodach Dnia Patrona - Kard. S. Wyszyńskiego. Miało to miejsce 25 maja 2016 r. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej, a po Mszy dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przeszli pod pomnik Prymasa. Tu delegacja uczniów złożyła kwiaty, a potem miała miejsce modlitwa o beatyfikację Kardynała Wyszyńskiego. W auli szkolnej odbył się uroczysty apel, poświęcony Patronowi. Program słowno - muzyczny, urozmaicony filmami: poświęconym 1050-tej rocznicy chrztu Polski i osobie Kard. Wyszyńskiego przygotowali uczniowie klasy 1B i 1A SLO pod kierunkiem p. J. Baran-Sabik i ks. R. Karasia. W murach naszej szkoły miała też miejsce wystawa, dotycząca rocznicy chrztu i historii Polski, którą na prośbę p. Dyrektor D. Depy wypożyczył IPN.

 
Wycieczka do Chorwacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 maja 2016 15:28

W naszą podróż do Chorwacji wyruszyliśmy w środę 25 maja 2016 r. ok. godz. 16:00. Tuż po północy zatrzymaliśmy się w stolicy Węgier - Budapeszcie, gdzie odbyliśmy nocny spacer wzdłuż brzegu Dunaju. Przechodząc mostem św. Elżbiety, wspięliśmy się na Wzgórze Gelerta, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Znajdujący się tu pomnik Świętego Gelerta o wysokości 40 metrów, ustawiony na zboczu góry i ozdobiony wodospadem, wywarł na nas wielkie wrażenie, zwłaszcza w nocnej iluminacji. Z brzegu Dunaju mogliśmy podziwiać jedną z najbardziej reprezentatywnych budowli stolicy Węgier - Zamek Królewski w Budapeszcie. Do autokaru wróciliśmy, przechodząc przez najstarszy most w Budapeszcie: Most Łańcuchowy wybudowany w połowie XIX wieku.

Więcej…
 
LAUREACI XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „Z PIOSENKĄ PRZEZ EUROPĘ” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek, Alicja Baran   
wtorek, 31 maja 2016 22:40

XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, który odbył się 31 maja 2016r., zgromadził rekordową wręcz liczbę uczestników! W rywalizacji wzięło udział 63 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z następujących miejscowości: Rzeszów,  Przewrotne, Wola Raniżowska, Świlcza, Nienadówka, Niwiska, Kolbuszowa, Wysoka Głogowska, Rudna Wielka, Niechobrz, Cmolas, Leżajska oraz Głogów Młp. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Więcej…
 
„Bezpieczeństwo i Sprawność” - zawody gminne pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 maja 2016 23:42

REGULAMIN ZAWODÓW

 
Dzień Sportu w ZSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Najlepsi matematycy w Gimnazjum Dwujęzycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciele matematyki   
czwartek, 02 czerwca 2016 00:00

Z radością pragniemy poinformować, że rośnie nam coraz liczniejsze grono entuzjastów matematycznej wiedzy. Jednym z nich jest Piotrek Rębisz.

Udowodnił on, że jest najlepszym matematykiem w naszym gimnazjum, pokonując swoich konkurentów w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Miał niełatwe zadanie, ponieważ zmierzył się z mocną drużyną matematyczną. 2 czerwca 2016 r. w Szkolnym Konkursie Matematycznym zajął I miejsce, II miejsce zdobył Kamil Nędza, a na III miejscu uplasował się Karol Wąsik. Do drużyny matematycznej należą również: Sebastian Ziemba, Kacper Dzierżak, Karol Słapiński i Weronika Wtykło. Uczniowie Ci rozwijali swoje zdolności i zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach kółka matematycznego. Podczas tych zajęć poznawali tajniki tego przedmiotu, pogłębiali i poszerzali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Najlepszym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z rozwiązanych problemów matematycznych i logicznych. Wszystkich naszych miłośników matematycznej wiedzy zachęcamy do dalszej pracy w przyszłym roku szkolnym. Mottem tej pracy będą słowa: „Czytając - patrzysz na matematykę; rozwiązując zadania - uczysz się matematyki”. Kierując się tymi słowami, zapraszamy do bicia rekordu szkoły w liczbie rozwiązanych dodatkowych zadań matematycznych.

 
"Lekcja na 12 gwiazdek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Skiba, Marta Surowiec 1B   
piątek, 03 czerwca 2016 11:56

3 czerwca 2016 r. nasza klasa 1b uczestniczyła w zajęciach w ramach "Lekcji na 12 gwiazdek". Tematem spotkania było "Przyszłość Unii Europejskiej. Demokracja w Unii- czy Unia jest demokratyczna?". Lekcje prowadziły panie z WSIZu: Ewa Nowak-Koprowicz i Monika Lewicka. Zajęcia były naprawdę ciekawe. Pogłębiliśmy swoją wiedzę oraz wymieniliśmy się informacjami z innymi. Na wykładzie pracowaliśmy także w grupach, zatem każdy musiał pomyśleć oraz wypowiedzieć się na wyznaczony temat. Nasze rozmowy dotyczyły m.in. naszych skojarzeń z Europą. Lekcje te były realizowane w ramach wos-u. W czasie dwóch godzin panie w interesujący i zrozumiały sposób odpowiadały nam o demokracji w UE. Dzięki temu lepiej mogliśmy poznać i zrozumieć ten system. Panowała miła atmosfera, przez co świetnie nam się rozmawiało i pracowało. Spotkanie bardzo nam się podobało. Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć jeszcze w podobnym przedsięwzięciu.

 
Dzień Otwartych Drzwi Uniwersytetu Rzeszowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Cebula, 1A   
piątek, 03 czerwca 2016 22:44

W dniu 3 czerwca 2015 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły, pod opieką pana Pawła Bawora, uczestniczyło w Dniu Otwartych Drzwi Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego na Uniwersytecie Rzeszowskim. W czasie tego spotkania licealiści brali udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach. Największym zainteresowaniem cieszyła się analiza linii papilarnych i tęczówki oka oraz obserwacja nieba przy pomocy teleskopu.

 
Gminne Zawody Sportowo – Obronne „Bezpieczeństwo i Sprawność" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 czerwca 2016 21:51

Po raz piąty w dniu 6 czerwca 2016 roku nasza szkoła była organizatorem Gminnych Zawodów „Bezpieczeństwo i Sprawność”. Gościem honorowym tegorocznej edycji był ppłk Mariusz Stopa, komendant 34 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Rzeszowie. W sportowych zmaganiach wzięło udział 13 czteroosobowych drużyn z gimnazjów z terenu gminy Głogów Młp. oraz młodzież klas pierwszych SLO.

Piękna, słoneczna pogoda oraz sportowa rywalizacja w duchu fair play sprawiła, że uczestnicy zawodów niezależnie od zajętego miejsca byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. Ostatecznie wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Więcej…
 
Wygrajmy wyposażenie szkolnego laboratorium! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 14:52

Dim lights

Klasa 1GD nakręciła film na konkurs organizowany przez grupę ADAMED. Zwycięzcy wybrani zostaną spośród 100 zgłoszeń, które zbiorą największą liczbę głosów. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca!
Link do głosowania:

https://www.facebook.com/ADAMEDSmartUP/app/249092698772230/

Pod banerem konkursowym należy wybrać przycisk "ZGŁOSZENIA". Prosimy o oddawanie głosów na film zgłoszony przez naszą szkołę, który znajduje się na stronie 20.

Z góry dziękujemy :)

Ze względu na dużą konkurencję prosimy o udostępnianie, lajkowanie, codzienne głosowanie i namawianie znajomych do tego samego! Już niedługo wszyscy możemy się cieszyć się nowym sprzętem i doświadczeniami!

 
Sukces Julii Szczupaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Baran-Sabik   
wtorek, 14 czerwca 2016 21:20

W dniu 19 maja 2016r. IPN Oddział Rzeszów ogłosił wyniki konkursu pt.” Ze szkolnej ławy – moja szkoła, moich rodziców, dziadków.” Komisja mając na względzie wysoki poziom  merytoryczny prac i sposób ujęcia tematu przyznała naszej uczennicy klasy 2b Julii Szczupaj 2 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie brało udział blisko 40 prac z całego województwa. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy w formie wywiadu, wspomnień, rozmowy 2 pokoleń na temat życia codziennego w szkole.
Po odbiór dyplomu i nagrody Julia udała się wraz z opiekunem – p. J. Baran – Sabik – pod kierunkiem której praca powstała, do siedziby IPN w Rzeszowie w dniu 11 czerwca 2016 r. Sukcesu naszej uczennicy gratulował Dyrektor Archiwum Państwowego w Rzeszowie dr hab. J. Basta.
My też gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w kolejnych konkursach.

 
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk Płoch   
piątek, 17 czerwca 2016 22:03

Wycieczki w ZSO zawsze były, są i będą świetnie wspominane przez ich uczestników. Tym razem - w dniu 16 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Kraków. Na początku zawitaliśmy do Kazimierza, dzielnicy dawnej stolicy.Następnym przystankiem to fabryka Schindlera, w której dowiedzieliśmy się faktów z historii okupowanego Krakowa, historii listy Schindlera. Kolejny punkt to Apteka pod Orłem, którą zarządzał Tadeusz Pankiewicz - farmaceuta ratujący Żydów z getta. W wędrówce po Krakowie obejrzeliśmy Bramę Floriańską, barbakan, kamieniczki przy Drodze Królewskiej, rynek, Sukiennice, Wawel.W Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach obejrzeliśmy dzieła słynnych malarzy, m.in.Jana Matejki, Władysława Podkowińskiego, Józefa Chełmońskiego i innych.

Pogoda i humor dopisały, a zdążyliśmy jeszcze wrócić na transmisję meczu polskiej reprezentacji w EURO 2016. Te wszystkie atrakcje zawdzięczamy naszym opiekunom: P. A.Bober, p. K. Bawor, p. J. Baran - Sabik, p. A. Depie, którym dziękują uczestnicy wycieczki: uczniowie klasy 1a GD, 1a, 1b oraz 2b SLO.

 
Gry planszowe - warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Borkowska, klasa 1GD   
wtorek, 21 czerwca 2016 20:58

We wtorek, 21 czerwca bieżącego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach dotyczących gier planszowych. Poznaliśmy gry takie jak: Scrable, Dixit, Catan, Smallworld, Talisman oraz wiele innych, a później mieliśmy okazję w nie zagrać. Czas poświęcony na zabawę minął nam bardzo szybko i miło. Na koniec zamówiliśmy pizze. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze wielokrotnie uczestniczyli w tak atrakcyjnych zajęciach. Dziękujemy za zorganizowanie tych zajęć pani dyrektor Dorocie Depie, naszej wychowawczyni Annie Depie oraz panu Dawidowi za poświęcony nam czas i pokazanie korzyści płynących z takiej organizacji czasu wolnego. Wiemy, że powrót do tradycyjnych gier rozwija pamięć, spostrzegawczość, kreatywność i logiczne myślenie. Ale przede wszystkim daje możliwość współpracy i bezpośredniej komunikacji z kolegą, koleżanką.

Gry planszowe - warsztaty

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj456
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu456
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13795
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114405

Online: 6
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021