BO „WOLNOŚĆ JEST W NATURZE” PDF Drukuj Email
sobota, 27 września 2014 00:00

25 lat temu Polska symbolicznie odzyskała wolność. Stało się to 4 czerwca 1989 roku poprzez częściowo wolne wybory do Sejmu i Senatu. W rocznicę tych wydarzeń Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe podjęły inicjatywę wytyczenia 25 ścieżek biegowych. Na ścieżkach tych odbywały się biegi z cyklu „Wolność jest w naturze”. 27 września na terenie kompleksu leśnego Bór koło Głogowa Małopolskiego miał miejsce bieg zorganizowany przez Nadleśnictwo Głogów Małopolski.

W imprezie tej wzięło udział 40 uczestników, wśród których znalazła się reprezentantka naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Matylda Kowal (Szlęzak). Zawodniczka ta reprezentowała nas w Londynie na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. W biegu głogowskim do pokonania był dystans 7,8 kilometra, a wśród uczestników byli nasi uczniowie Tomasz Rejch i Łukasz Bajek. Bieg nie należał do łatwych. Bardzo dobre tempo narzucili zawodnicy trenujący na co dzień lekkoatletykę, jednak nasi chłopcy dzielnie je wytrzymali i dobiegli do mety zajmując 8 i 12 miejsce. Tam już witała Łukasza i Tomka dopingująca ich od momentu startu pani dyrektor Dorota Depa. Na każdego z uczestników czekały pamiątkowe medale i nagrody. Swoim występem nasi uczniowie uczcili rocznicę ważnych dla nas Polaków wydarzeń - momentu, kiedy pierwszy raz od wielu dziesięcioleci naród Polski bezstronnie mógł wybrać swoich przedstawicieli do parlamentu. Od tego momentu demokratyczna opozycja miała wpływ na rządzenie krajem i zapoczątkowały się formalnie przemiany ustrojowe, kulturowe i społeczne w Naszej Ojczyźnie.

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19435

Twój IP: 3.95.131.208