Rok szkolny 2014/2015
WYPRAWKA SZKOLNA- dofinansowanie do zakupu podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:53

Zarządzenie Nr 0050.78.2014 Burmistrza Głogowa Małopolskiego z dnia 4 sierpnia 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2014/2015

WNIOSEK o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników

Informujemy, że rządowy program pomocy uczniom w 2014 roku - "Wyprawka szkolna" dotyczy m.in. uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach trzecich szkół ponadgimnazjalnych .

 

Informujemy, że rządowy program pomocy uczniom w 2014 roku - "Wyprawka szkolna" dotyczy m.in. uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach trzecich szkół ponadgimnazjalnych .

 
Podręczniki dla klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 sierpnia 2014 21:30

W związku z wypożyczaniem podręczników uczniom klas I przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące zapraszamy do zapoznania się z:

 
Plan lekcji 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 września 2014 14:34

 
WIEŚCI Z PLACU BUDOWY NASZEJ SALI SPORTOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 września 2014 22:13

WIEŚCI Z PLACU BUDOWY NASZEJ SALI SPORTOWEJBudowa sali sportowej przy Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym trwa w najlepsze. Ukończono już fundamenty oraz pierwsze wylewki. Coraz wyżej pną się także ściany budynku. Widać już pierwsze zarysy planowanych pomieszczeń, korytarzy, a także samego placu gry. Od kierownika budowy wiemy, że prace przebiegają zgodnie z założonym terminarzem i w roku szkolnym 2015/16 będziemy mogli z sali korzystać. Wydano już około 500 tysięcy złotych z założonego budżetu. W związku z budową sali sportowej mogą nastąpić niewielkie utrudnienia na parkingu przed wejściem do szkoły. Prosimy więc o ostrożność wszystkich naszych uczniów i odwiedzających SLO.

 
Udział uczniów SLO w międzynarodowej konferencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Opiekun: Agnieszka Bieniasz   
środa, 03 września 2014 20:34

Konferencja na Politechnice RzeszowskiejDzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską, na zaproszenie naszego koordynatora p. Michała Inglota, 12 uczniów z klasy 3 z grupy fizyki z rozszerzeniem, 3 września uczestniczyło w jednym dniu międzynarodowej konferencji: The Eleventh International School on Theoretical Physics Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter Rzeszów 1-6 september 2014

Wysłuchaliśmy 3 wykładów z fizyki teoretycznej w języku angielskim:
•    Claudine Lacroix, Fermi surface instabilities in Kondo alloys and Kondo lattice
•    Jakub Tworzydło, Quantum phase transitions of a disordered antiferromagnetic topological insulator
•    Józef Spałek, Real space pairing in high-Tc and heavy-fermion systems and comparison to experiment

 
Salon Maturzystów - Perspektywy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 września 2014 23:46

10 września tegoroczni maturzyści wraz z wychowawczyniami - p. Anną Depą, p. Anną Bober i p. Renatą Płodzień uczestniczyli w wyjeździe na Salon Maturzystów - Perspektywy 2014. Była to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna dotycząca zasad nowej matury, która odbyła się również w naszym województwie na Politechnice Rzeszowskiej.

Na początku wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego "Wszystko o maturze 2015", który poprowadził dyrektor OKE w Krakowie - P. Lech Gawryłow. Następnie uczestniczyliśmy w wykładach dotyczących matury z poszczególnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, które prowadzone były przez ekspertów OKE w Krakowie. Odwiedziliśmy stoiska poszczególnych uczelni i szkół wyższych prezentujących swoja ofertę kształcenia. Uzyskaliśmy wszystkie niezbędne informacje o zasadach rekrutacji na studia na przyszły rok akademicki.

W tym roku Politechnikę Rzeszowską odwiedziły tłumy zainteresowanych. Była to dla nas doskonała okazja do przemyśleń i rozważań na temat przyszłości, wyboru najlepszej uczelni i kierunku studiów. Wyjazd do Rzeszowa uważamy za bardzo udany. Dzięki zdobytym informacjom i wskazówkom na pewno łatwiej będzie nam przygotować się do egzaminów maturalnych oraz wybrać wymarzoną uczelnię.

 
Ognisko integracyjne klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gosia Piwońska   
środa, 17 września 2014 22:03

W środę 17 września klasy 1A oraz 1B po czterech godzinach lekcyjnych udały się na wspólne ognisko do Nadleśnictwa Głogów, które miało być integracją obu klas. Nasi kochani chłopcy wraz z P. Konradem Surowcem pomogli rozpalić ogień, przy którym mogliśmy razem posiedzieć i usmażyć pyszne kiełbaski. Razem z nami były także nasze wychowawczynie: P. Kasia Bawor i P. Monika Rękosiewicz-Tokarz.

Więcej…
 
WAŻNA INFORMACJA - Kolejna edycja projektu stypendialnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 września 2014 20:39

Województwo Podkarpackie/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie realizuje kolejną edycję projektu stypendialnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2014/2015 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie do 31 sierpnia 2015 r.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: https://podkarpackie.edu.pl/

Informacje o projekcie w roku szkolnym 2014/2015: https://podkarpackie.edu.pl/index.php/o-projekcie

Dokumenty dotyczące projektu do pobrania: https://podkarpackie.edu.pl/index.php/regulamin

Uczniów spełniających kryteria i chętnych do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły do dnia 24 września 2014 r.

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez PK   
środa, 24 września 2014 22:46

Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata. W teren, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyła tym razem klasa 1b pod kierownictwem wychowawczyni – Pani Katarzyny Bawor i opiekuna akcji w szkole - Pana Piotra Kawy. Przeszukaliśmy teren ogródka szkolnego i pobliskiego parku z satysfakcją stwierdzając, że śmieci jest mało.

Więcej…
 
Wyjazd do kręgielni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Julia Szczupaj, klasa 1b.   
czwartek, 25 września 2014 20:12

Dnia 24.09.2014 roku klasy I "a" i I "b" udały się na wyjazd integracyjny do kręgielni "Galaktyka" w Rzeszowie.  Pierwszoklasistom towarzyszyła Pani Katarzyna Bawor i Pan Konrad Surowiec.

Więcej…
 
Maturzyści u Jasnogórskiej Pani PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks.Mariusz Fijałkiewicz   
piątek, 26 września 2014 00:00

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów Diecezji Rzeszowskiej  do Częstochowy odbyła się 26.09.2014r.  Uczniowie klas maturalnych, wraz  z dyrektorami,  wychowawcami i katechetami, pojechali na Jasną Górę, by za przyczyną Matki Bożej wypraszać dla siebie i swoich bliskich Boże błogosławieństwo w dorosłym życiu.

 

Więcej…
 
BO „WOLNOŚĆ JEST W NATURZE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 27 września 2014 00:00

25 lat temu Polska symbolicznie odzyskała wolność. Stało się to 4 czerwca 1989 roku poprzez częściowo wolne wybory do Sejmu i Senatu. W rocznicę tych wydarzeń Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe podjęły inicjatywę wytyczenia 25 ścieżek biegowych. Na ścieżkach tych odbywały się biegi z cyklu „Wolność jest w naturze”. 27 września na terenie kompleksu leśnego Bór koło Głogowa Małopolskiego miał miejsce bieg zorganizowany przez Nadleśnictwo Głogów Małopolski.

Więcej…
 
Liga lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 października 2014 20:01

Liga lekkoatletyczna2 października 2014 r. w Rzeszowie odbył się pierwszy rzut szkolnej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Jak zawsze w tych zawodach wystąpili najlepsi lekkoatleci z naszego liceum. Udało się im osiągnąć kilka bardzo dobrych rezultatów. Tabele zbiorcze zostaną opublikowane na stronach Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego ale już teraz wiemy, że bardzo dobre wyniki na poziomie rejonu uzyskali Jakub Ufnal w biegu na 100 metrów, Monika Plizga w pchnięciu kulą, Dominik Tott w pchnięciu kulą czy sztafeta dziewcząt 4x 100 metrów gdzie reprezentowały nas Monika Gola, Gabriela Wrażeń, Marta Samojedny i znakomicie kończąca sztafetę mimo kontuzji Sabina Wierzbicka. Większość naszych uczniów uzyskała natomiast punktowane wyniki na poziomie powiatu co świetnie rokuje przed indywidualnymi mistrzostwami powiatu, które odbędą się na wiosnę. GRATULUJEMY!!!  

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 października 2014 00:00

Jak nakazuje szkolna tradycja, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość, która miała miejsce 2 października 2014r., zgromadziła w DK liczne grono uczniów i nauczycieli. Podczas części oficjalnej, którą otworzyła pani dyrektor Dorota Depa, reprezentanci klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi uczniami naszego liceum.

Więcej…
 
Srebrny medal dla Moniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 października 2014 19:58

Srebrny medal dla Moniki7 października 2014 r. w Kamieniu Podlesiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rzeszowskiego w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowali: Monika Gola (3a), Łukasz Bajek i Tomasz Rejch (2a). Chłopcy mieli do pokonania dystans 1500 metrów. Nasi zawodnicy pierwszy raz uczestniczyli w tych zawodach i w stawce 40 uczestników zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując miejsca w pierwszej 10-tce. Natomiast dziewczęta miały do pokonania dystans 1200 metrów. Bieg zaczął się od bardzo mocnego tempa, które narzuciły, będące w znacznej przewadze liczebnej, zawodniczki z Dynowa. Po 700 metrach tylko nasza uczennica była w stanie dotrzymać im tempa. Kolejne 500 metrów to fantastyczny bieg Moniki, która jako jedyna biegła tuż za liderką z LO Dynów. Skrajnie zmęczone dziewczęta wbiegły na metę ze znaczną przewagę nad kolejnymi uczestniczkami biegu. Tym samym Monika, w ostatnim swoim występie w karierze szkolnej, zdobyła dla siebie i naszego liceum srebrny medal i tytuł vice mistrzyni powiatu rzeszowskiego na rok 2014/15. GRATULUJEMY!!!

 
Święto Edukacji Narodowej w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 października 2014 21:07

W dniu 15 październiku w naszej szkole uczniowie wraz z Samorządem Szkolnym uczcili Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji dla naszych nauczycieli została przygotowana filmowa niespodzianka oraz pyszny tort. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia: pogody ducha, cierpliwości, wyrozumiałości...
Na zakończenie pani dyrektor Dorota Depa wręczyła Nagrody Dyrektora zasłużonym pracownikom szkoły.

 
Znów pływamy kajakami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
poniedziałek, 20 października 2014 22:07

Kilkanaście dni temu oddano do użytku odnowiony "Staw Traczewski". Zbiornik, który uczniowie naszej szkoły używali do rekreacyjnego uprawiania kajakarstwa od prawie roku przechodził gruntowne odmulanie i pogłębianie. Teraz, gdy prace zakończono i znów jest w nim woda postanowiliśmy wykorzystać fakt, że mamy piękną "złotą" i słoneczną jesień i wypłynęliśmy naszymi kajakami.

Więcej…
 
Wystawa prac Pana Andrzeja Korca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 października 2014 20:55

W dniu 21 października w auli Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac Pana Andrzeja Korca – znanego w Polsce artysty malarza, który studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha w Akadedemii Sztuk Pięknych w Krakowie, a obecnie mieszka, tworzy i uczy malarstwa w Rzeszowie.

Więcej…
 
Światełko pamięci 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 października 2014 05:03

Światełko PamięciW tym roku szkolnym Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim po raz kolejny bierze udział w akcji „Światełko Pamięci”. Akcja ta jest wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Jak co roku w akcję włącza się młodzież szkolna, studenci, stowarzyszenia Kresowian i harcerze.

Redaktor Beata Wolańska z TVP Rzeszów, wieloletni koordynator akcji przypomina, że „Na Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego na Łyczakowie, gdzie spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych, jeszcze kilka lat temu tylko na nielicznych polskich grobach paliły się świece".

Ideą zbiórki zorganizowanej po raz pierwszy w 2005 roku z inicjatywy dziennikarzy Radia Lwów było "rozświetlenie" nekropolii, na której spoczywa wielu znanych Polaków. Są wśród nich Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger, Seweryn Goszczyński, Kazimierz Bartel.

Dzięki tej akcji Polacy ze Lwowa mogą zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych. Znicze zapłoną też na mogiłach Ukraińców, Rosjan i Ormian pochowanych na Łyczakowie.

Także w tym roku w siedzibie oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie oraz kilkunastu miastach Podkarpacia trwać będzie zbiórka zniczy, które na Wszystkich Świętych zapłoną na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Akcja rozpoczyna się 21 października i potrwa prawie do końca miesiąca tj. 29 października 2014 r.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę zniczy dla Łyczakowa.

 
Stypendia w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 października 2014 20:48

W dniu 22 października w auli SLO odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom klas I liceum, którzy ukończyli gimnazja z wyróżnieniem.  Certyfikaty potwierdzające otrzymanie stypendium wręczył pan Paweł Baj Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Podczas uroczystości obecny był także pan Arkadiusz Dworak, przewodniczący komisji oświaty Rady Miejskiej. Celem stypendium, przyznanego po raz pierwszy w historii SLO, jest wspieranie uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce oraz motywowanie ich do dalszej wytężonej pracy.

Stypendium otrzymali:

KLASA 1A: Magdalena Sudoł, Gabriela Wrażeń, Bartłomiej Twardowski, Dorota Karp, Kamil Puzio, Karolina Jamroży

KLASA 1B: Agnieszka Drozd, Joanna Przybyło, Oliwia Grochala, Małgorzata Piwońska, Julia Szczupaj, Klaudia Serafin

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Nasi uczniowie w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 listopada 2014 20:02

Światełko PamięciW środę w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym zakończyła się akcja Światełko Pamięci dla Łyczakowa. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że nieobce są im patriotyczne uczucia i zebrali ponad 200 zniczy (łącznie z innymi placówkami w gminie zebrano ich niemal 400), które w dniu 1 listopada zapłonęły na polskich mogiłach na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. W dniu zakończenia akcji znicze odebrała z rąk naszych uczniów redaktor Beata Wolańska i ekipa TVP Rzeszów . Dzięki temu uczniowie SLO, którzy zaangażowali się w akcję mogli się zobaczyć w tym dniu nie tylko na antenie telewizji regionalnej w Aktualnościach, ale także na antenie ogólnopolskiej w Teleexpresie (materiał filmowy jest ciągle dostępny na stronach internetowych zarówno TVP Rzeszów jak i Teleexpresu). News ukazał się także w TV Polonia. Organizator akcji dziękuje wszystkim za zaangażowanie.

 
Szkolenie wolontariuszy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 19:17


CAMeleon Team pierwsze szkolenie wyjazdowe ma już za sobą! Podczas wspólnie spędzonych dwóch dni przyszli wolontariusze mieli okazję zmierzyć się z przeróżnymi zadaniami takimi jak: improwizacja sceniczna, praca w grupach z liderem czy też bardziej męczącym "tańcem pingwina". Jednak przede wszystkim szkolenie pozwoliło na bliższe poznanie się całego zespołu.


Przeczytajcie co do powiedzenia mają sami wolontariusze:

Więcej…
 
96 Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 listopada 2014 23:22

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W dniu 11 listopada w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami szkoły muzycznej i chórem Gloria z Wysokiej Głogowskiej przygotowali część artystyczną Gminnych Obchodów Dnia Niepodległości. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych gminy – m.in. burmistrzowie  pan Paweł Baj i  pan Jerzy Komaniecki,   dyrektorzy szkól oraz  liczni mieszkańcy. Zaproszeni goście wmaszerowali do auli przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej. Zaprezentowany przez młodzież program stanowił niezwykłe widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.  Publiczności najbardziej podobały się zaprezentowane  pieśni i wiersze patriotyczne.

Następnego dnia w  naszej szkole  podczas godziny wychowawczej odbył się apel  z okazji  z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.


 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 listopada 2014 23:49

W ramach realizacji nowej podstawy programowej z języka angielskiego dnia 12 listopada 2014 r. klasa druga (grupa zaawansowana)  pod opieką pani Moniki Rękosiewicz-Tokarz udała się do kina Helios w Galerii Rzeszów na film pt. ,,Interstellar’’. Podczas seansu poznaliśmy wiele nowych słówek, podszkoliliśmy naszą wymowę, a w ramach zadania domowego każdy musiał napisać własną recenzje. Po obejrzeniu podzieliliśmy się swoimi wrażeniami, większość  była pod wrażeniem filmu. Następnie w świetnych nastrojach wspólnie wróciliśmy do szkoły.

 
Ogólnopolski Konkurs „Warto Wiedzieć więcej o Ubezpieczeniach Społecznych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 listopada 2014 23:47

17 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Warto Wiedzieć więcej o Ubezpieczeniach Społecznych”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3b w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce oraz chętni uczniowie klas 1a, 1b i 2b, którzy uczęszczali na zajęcia koła ekonomicznego.

Więcej…
 
Brązowy medal naszych tenisistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 listopada 2014 22:01

19 listopada w Sokołowie Małopolskim rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Rzeszowskiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Bajek i Bartek Twardowski. Chłopcy zakończyli rywalizację z bardzo dobrym wynikiem mimo, że już w pierwszym meczu trafili na bardzo silną ekipę z ZSZ w Dynowie, której ulegli. Później jednak w fantastycznym stylu pokonywali kolejne drużyny z Kamienia, Trzciany, faworyzowanego Tyczyna i gospodarzy turnieju ZS Sokołów Młp. Dopiero w meczu o srebrny medal kolejny raz nie dali rady chłopcom z ZSZ Dynów. Imprezę wygrali uczniowie z LO Dynów. Bilans naszych reprezentantów to  cztery mecze wygrane i dwa przegrane. W nagrodę Łukasz i Bartek otrzymali pamiątkowe brązowe medale. Gratulujemy!!!

 
II Konkurs Informatyczny z Programowania Wizualnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 listopada 2014 21:15

21 listopada 2014 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim już po raz drugi zorganizowano konkurs informatyczny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w programowaniu wizualnym. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Młodzi programiści w ciągu 60 minut mieli do napisania 4 programy. Poziom konkursu był wysoki i dość wyrównany. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Jakub Kunas - Zespół Szkół w Budach Głogowskich
II miejsce - Rafał Dulski - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim
III miejsce - Łukasz Woźniak - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim

Gratulujemy!

 
Gminny konkurs z języka angielskiego w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 18:00

26 listopada 2014 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim już po raz drugi odbył się finał gminnego konkursu z języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych. W finale wzięło udział 6 uczniów z gimnazjów w Budach Głogowskich, Głogowa Małopolskiego oraz Wysokiej Głogowskiej. Młodzi angliści oprócz wiedzy z zakresu znajomości gramatyki i leksyki języka angielskiego, musieli wykazać się sprawnościami komunikacyjnymi. Poziom konkursu był wysoki i dość wyrównany. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Hubert Hess - Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej
II miejsce – Klaudia Malik - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim
III miejsce – Julia Kania - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim

 
Konkurs poezji patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Lewicka   
wtorek, 02 grudnia 2014 22:40

Dnia 2 grudnia 2014 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs poezji patriotycznej zatytułowany: „POLSKA TO MY”.

Uczniowie naszej szkoły podzielili się swą wrażliwością, sprawdzili swe umiejętności recytatorskie, słowami poetów opowiedzieli o ojczyźnie, tradycjach i tęsknocie. Organizatorkami konkursu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, były panie Agnieszka Lewicka i Anna Białek. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Małgorzata Piwońska – kl.I b

II miejsce – Agata Wilczyńska – kl. III b

III miejsce – Jakub Antosz – kl. III b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 
Weekend w Tatrach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 grudnia 2014 21:58

6 grudnia 2014 r. grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wybrała się w Tatry.

Pierwszego dnia tej weekendowej wyprawy udaliśmy się do Kuźnic a stamtąd koleją linową na Kasprowy Wierch. Przed wyjazdem najbardziej obawialiśmy się o pogodę. Jednak od samego początku wycieczki sprzyjała nam ona bardzo. Dzięki temu po dotarciu na szczyt Kasprowego Wierchu mogliśmy zobaczyć przepiękna panoramę Tatr skąpanych w zimowym słońcu, doświadczyliśmy nadejścia „mlecznej” mgły, a wraz z nią nagłego załamania pogody, a idąc szlakiem w stronę Świnicy fotografowaliśmy „kompozycje” fantazyjnie układających się chmur, zamgleń i promieni słonecznych. Kasprowy Wierch zaprezentował się nam więc w każdej możliwej zimowej scenerii co dla uczestników naszej wyprawy było niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza, że większość z nas była w polskich górach pierwszy raz. Po trzech godzinach spędzonych wśród szczytów Tatr zjechaliśmy z powrotem do Kuźnic oglądając podczas podróży kolejką zniszczenia jakich w tatrzańskich lasach dokonał niedawny halny.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa - dyrektor SLO   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 02:08

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję Szlachetna Paczka wybierając rodzinę w potrzebie i przygotowując dla niej paczkę.Tak jest i w tym roku. Tym razem chcemy pomóc wielodzietnej rodzinie (czworo chłopców), borykającą się z trudnościami finansowymi z racji niewielkich dochodów i kredytu zaciągniętego na remont domu. Najważniejszymi potrzebami rodziny są: żywność trwała jak herbata, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz środki czystości. Dzieci na pewno ucieszą tez słodycze Smile. Wspólnie pomóżmy im przeżyć radosne Święta Bożego Narodzenia oraz szczęśliwie rozpocząć Nowy Rok!

Produkty należy przynieść do szkoły, do p. Joanny Kryńskiej - koordynatora akcji w szkole do 11 grudnia.

Serdecznie zachęcamy!


 
Wizyta uczniów klasy III w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 grudnia 2014 13:31

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest instytucją, której zadaniem jest pobieranie krwi, wykonywanie na jej bazie różnych preparatów i zaopatrywanie w nie placówek medycznych. W dniu 11 grudnia 2014 r. grupa trzecioklasistów pod opieką pana Piotra Kawa uczestniczyła w zajęciach na terenie Centrum. W interesujący i profesjonalny sposób pracownicy tej instytucji wprowadzili nas w szczegóły jej codziennego funkcjonowania. Zwiedziliśmy salę pobierania krwi, a następnie wysłuchaliśmy wykładu.

Więcej…
 
Wigilia w SLO 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 grudnia 2014 18:00

"Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy,
Że każdy wszystko usłyszy:
I sanie w obłokach mknące,
I gwiazdy na dach spadające,
A wszędzie to ufne czekanie?
Czekajmy - dziś cud się stanie"


Jak każdego roku, tak i dzisiaj, 19 grudnia 2014, nasza szkolna wspólnota spotkała się w MGDK im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, aby wspólnie połamać się opłatkiem, złożyć sobie serdeczne życzenia i posłuchać, a może i pośpiewać kolędy...

 

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 22:12

6 stycznia po raz drugi wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli ulicami Głogowa Małopolskiego. Było słonecznie mroźno i pięknie. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie uczniom, rodzicom oraz nauczycielom.

W Orszaku, z ramienia SLO, udział wzięli:

Więcej…
 
Lekcje języka francuskiego w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Kosiorowska, 2B   
wtorek, 20 stycznia 2015 22:36

Przez kilka ostatnich tygodni w naszej szkole gościliśmy Christelle, która była obecna na naszych lekcjach  języka francuskiego a niektóre również prowadziła. Przygotowała prezentacje, które przybliżyły nam kulturę, tradycyjna kuchnię, swoje zainteresowania i zwyczaje Francji. Przy okazji mogliśmy zadawać pytania i rozmawiać, co umożliwiło nam zapoznanie się z językiem. Mamy nadzieję, że w naszej szkole będziemy mieli okazję częściej uczestniczyć w tak ciekawych lekcjach.

 
Żeby być zdrowym nie wystarczy tylko zdrowe ciało - spotkanie z lekarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 stycznia 2015 21:43

Czy lekarz powinien być również dobrym psychologiem? Czy warto brać suplementy diety? Co ma wspólnego medyk z detektywem, a co z księdzem? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedzi po wysłuchaniu prelekcji lek. med. Adama Rejcha, który odwiedził SLO w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.  Słuchaczami byli uczniowie klasy Ia i klas II.

Jesteśmy przekonani, że rady pana doktora pozwolą nam zachować zdrowie na długie lata. Mamy nadzieję, ze znajdą się uczniowie, którzy podążą drogą naszego Gościa i w przyszłości będą wykonywać ten piękny zawód.

 
Wyjazd na Politechnikę Rzeszowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 lutego 2015 20:50

W piątek, tuż po feriach (20 lutego) uczniowie naszego SLO wezmą udział w seminarium na Politechnice Rzeszowskiej. Nasi młodzi chemicy będą uczestniczyli w wykładzie nt. "Wybrane problemy z chemii" oraz wezmą udział w ćwiczeniach laboratoryjnych, podczas których będą eksperymentować i oglądać np. wizualizację struktur białek.
Życzymy niezapomnianych wrażeń!!!

 
Olimpiada historyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 lutego 2015 20:29

13 lutego zostały ogłoszone ostateczne wyniki etapu rejonowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Jan Furman, uczeń klasy 2a, uzyskał 150 punktów i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku w Rzeszowie.

Trzymamy za Janka kciuki!

 
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
sobota, 14 lutego 2015 23:14

14 lutego 2015r. w salach Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w którym udział wzięła uczennica klasy IIa Beata Gąsior. Był to etap pisemny, w którym uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę interpretacyjną z literatury oraz test z nauki o języku. Dopuszczenie do kolejnej, tym razem ustnej części zawodów okręgowych, jest uwarunkowane zdobyciem odpowiedniej ilości punktów za obie prace.

Beacie życzymy powodzenia i gratulujemy już osiągniętego sukcesu, jakim było zakwalifikowanie się do zawodów II stopnia.

 
SLO w Radiu VIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
wtorek, 17 lutego 2015 21:57

W radiu o filmie...? Dlaczego nie! Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału  w audycji "Okiem reportera" w Radiu VIA, po to by opowiedzieć o naszym filmie "Sukces Lubi Odważnych". W studiu mogły zmieścić się trzy zaproszone osoby więc dziś (17.02.2015) pojawili się tam Dominik Tott - odgrywający główną rolę w filmie, Dorota Depa - dyrektor SLO oraz Kamil Tylutki - reżyser filmu. Z panią Agnieszką Radochońską - prowadzącą program rozmawialiśmy o tym jak powstał pomysł na film, jak był realizowany i też o tym, skąd takie duże zainteresowanie nim w mediach internetowych. Przy okazji udało się też opowiedzieć o naszej szkole, o osobistych zainteresowaniach Dominika i o współczesnym rynku reklamowym. To było ciekawe doświadczenie, choć też nie brakło szczypty stresu. Pozdrawiamy wszystkich, którzy nas słuchali!!!

 
Klasa IB objęta patronatem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 lutego 2015 10:20

W roku szkolnym 2014/2015 nasze liceum nawiązało  ścisłą współpracę  z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie. Uczniowie  wybranej klasy pierwszej, będącej pod patronatem uczelni mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanej ofercie zajęć przeznaczonych dla klas patronackich. W pierwszym semestrze roku szkolnego odbyły się zajęcia w ramach tzw. "Ciekawych lekcji", prowadzone w naszej szkole przez pracowników Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Cykl ten okazał się dla uczniów bardzo ciekawy. Spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach, uczniowie mieli możliwość w niestandardowy sposób poszerzyć swoją wiedzę. Kolejną ciekawą propozycją uczelni dla klas patronackich jest udział w tzw., "Otwartych laboratoriach" odbywających się już na terenie uczelni. Zajęcia odbywają się między innymi w laboratorium kryminalistyki, studiu telewizyjnym czy Radio Eter. Szczególnie dziękujemy grupie uczniów klasy patronackiej, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy prawniczej  "Gra o studia" organizowanym przez uczelnię. Gratulujemy uczennicom: Aleksandrze Delikat i Agacie Gomółce , które reprezentowały naszą szkołę w finale konkursu.

 
Godzina wychowawcza w klasie 1B PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2015 20:00

4 marca 2015 r. na lekcji godz. wychowawczej klasa 1b gościła ratownika medycznego p.Piotra Wasylika oraz jego koleżankę Gosię Kmiotek. Gosia, osoba niepełnosprawna ruchowo, niezwykle otwarta i przyjazna, ciągle uśmiechnięta, opowiedziała nam o "mobilności na wózku inwalidzkim", odpowiedziała na nasze pytania.

Aby wczuć się w rolę osoby jeżdżącej wózkiem mieliśmy okazję tego spróbować... Ale nie było to łatwe. Do pokonania był slalom pomiędzy pachołkami, zawracanie (tzw. koperta dla wtajemniczonych) i powrót...

Lekcja ta była dla nas bardzo pożyteczna...

Pozdrawiamy serdecznie Gosię i Piotrka i... zapraszamy częściej :)

 
Wybory do samorządu uczniowskiego w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2015 20:54

W czwartym dniu marca tego roku, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie SLO swoje głosy oddawali na czworo  kandydatów, którzy przez ostatnie dni walczyli o głosy. Z przyjemnością podajemy wyniki głosowania do nowego składu samorządu uczniowskiego. Obowiązki przewodniczącego przejmie Jan Furman, zastępcą przewodniczącego zostaje Piotr Górnicki, a sekretarzem Karolina Jamroży. Nowemu samorządowi gratulujemy i życzmy miłej i satysfakcjonującej pracy na nowym stanowisku. Pozostałym kandydatom dziękujemy i zachęcamy do startowania w przyszłym roku.

 
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 marca 2015 17:16

W naszej szkole odbyły się już po raz kolejny zajęcia warsztatowe w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, przeznaczone dla uczniów zainteresowanych tematyka społeczną. Aktywna forma prowadzenia tych zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Przed nami kolejne wyzwania w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, będziemy tworzyć filmy, tworzyć demotywatory :) oraz reklamować nasze miasto Głogów Małopolski. Liczymy na kreatywność naszych uczniów Laughing.

 
Certyfikaty za średnią ocen 5,0 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 marca 2015 16:14

Informujemy, że w dniu 13 marca 2015 r. o godz. 10 w auli SLO zostały wręczone Certyfikaty uczniom klas I i II którzy otrzymali stypendium Burmistrza za wyniki w nauce (średnia ocen powyżej 5,0) w I semestrze bieżącego roku szkolnego.

Są to:

Gabriela Wrażeń
Jan Furman
Agata Wilczyńska
Dominika Ptak
Magdalena Szostak

Serdecznie Gratulujemy!!!

 
Wojewódzki konkurs z ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 marca 2015 21:46

16 marca 2015 r. o godz. 10:00  trzy uczennice klasy 3b w składzie: Gabriela Skowrońska, Agata Wilczyńska i Edyta Skiba uczestniczyły w wojewódzkim konkursie „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”  organizowanym przez ZUS.  Konkurs odbył się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.  Do tego etapu zakwalifikowało się 19 najlepszych  trzyosobowych zespołów z województwa podkarpackiego. Konkurs ten był wynikiem zakończenia projektu Lekcje z ZUS. W ramach projektu 06 marca dziewczyny  uczestniczyły w wykładzie  specjalistów z ZUS, podczas którego zdobyły niezbędną wiedzę o ubezpieczeniach społecznych jak można założyć własną firmę.

Konkurencja okazała się mocna. Mimo bardzo dobrego wyniku naszemu zespołowi nie udało się nam zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego, który ma się odbyć w kwietniu w Warszawie. Podczas oczekiwania na wyniki czas nam umilał występ zespołu wokalnego uczniów z I LO w Jarosławiu, jak również została wyświetlona projekcja  filmu „80 lat ZUS”. Wyniki konkursu ogłosił sam Stanisław Wasilewski Dyrektor ZUS O/Rzeszów, gratulując wręczył  zespołom dyplomy i nagrody.

 
Dzień liczby PI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 23:23

 
Gimnazjum dwujęzyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 marca 2015 22:24

OGŁOSZENIE:

Informację o wynikach sprawdzianu kompetencji językowych
można uzyskać 30.05.2016 od godz. 12.00 do 16.30
w sekretariacie szkoły osobiście  lub telefonicznie 17 85 17 707

 

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 26 lutego 2015 zostało powołane Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie Małopolskim. Gimnazjum rozpoczęło działalność w roku szkolnym 2015/2016 i znajduje się w budynku przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2. Wraz z Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym od 1 września 2015 szkoły stanowią Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim.

Gimnazjum Dwujęzyczne prowadzi nabór do jednej klasy pierwszej z wiodącym językiem angielskim (liczba miejsc 24). Przedmioty nauczane dwujęzycznie to biologia, informatyka i muzyka.

Poniżej podajemy ważne terminy dotyczące przekazywania informacji oraz rekrutacji do Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie Małopolskim.

Ważne terminy:

19 IV 2016,

godz. 15.30
Dzień Otwarty gimnazjum dla uczniów i rodziców zainteresowanych nauką w Gimnazjum Dwujęzycznym, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2, w Głogowie Młp. – budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.

godz. 17.00
spotkanie dla rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie Małopolskim., sala 101

Od 25 IV do 16 V 2016r.

Składanie wniosków o przyjęcie do Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie Młp. przez kandydatów.

24 V 2016r.

Sprawdzian predyspozycji językowych.

30 V 2016r.

Ogłoszenie wyników sprawdzianu predyspozycji językowych.

Od 24 VI  do 28 VI 2016r. do godz.14:00

Przyjmowanie kopii lub oryginałów świadectw ukończenia szkoły oraz kopii lub oryginałów zaświadczeń o wynikach sprawdzianu po szóstej klasie otrzymanych z OKE. Kopie dokumentów muszą być poświadczone przez dyrektora szkoły podstawowej, którą kandydat ukończył.

15 VII 2016r. godz. 9:00

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia i niezakwalifikowanych.

Od 15 VII do 19 VII 2016r. do godz.14:00
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do gimnazjum.

20 VII godz.10:00
Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych do szkoły. Lista zawiera imiona i nazwiska kandydatów przyjętych i nieprzyjętych lub informację o liczbie wolnych miejsc.

Pliki do pobrania:

Wniosek
o przyjęcie
do gimnazjum
dwujęzycznego
Regulamin rekrutacji

Na czym polega nauczanie w szkole dwujęzycznej?

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty szkoła dwujęzyczna to szkoła, w której nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne. Wyjątek stanowi tu język polski oraz część historii dotycząca historii polski oraz część geografii dotycząca geografii Polski. Zgodnie z przepisami dwujęzycznie nauczane muszą być co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii odnoszącą się do geografii ogólnej, część historii odnoszącą się do historii powszechnej i matematykę. O drugim przedmiocie nauczanym dwujęzycznie decyduje indywidualnie każda szkoła.

Najpopularniejszym językiem w klasach dwujęzycznych, zwłaszcza w gimnazjach, jest język angielski. Ramowy plan nauczania gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi przewiduje dodatkowo 190 godzin języka w cyklu kształcenia, czyli średnio o 2 godziny tygodniowo więcej niż w klasie ogólnej. Proporcje zajęć z danego przedmiotu w języku polskim i w języku obcym ustala nauczyciel przedmiotu nauczanego dwujęzycznie, uwzględniając poziom umiejętności uczniów w zakresie języka obcego.

Nauczanie dwujęzyczne realizuje nauczyciel przedmiotu, który posługuje się językiem obcym na poziomie co najmniej B2 lub nauczyciel języka obcego, który uzyskał dodatkowe kwalifikacje do nauczania przedmiotu niejęzykowego.

Co daje nauczanie dwujęzyczne?

Głównym celem nauczania języka obcego w gimnazjum jest zdobycie przez uczniów umiejętności porozumiewania się w języku obcym, w mowie i w piśmie. Priorytetem jest komunikacja, poprawność językowa, choć odgrywa ważną rolę, jest drugorzędna. W nauczaniu dwujęzycznym rozwój  komunikacji jest wzmocniony przez:

 • Rozwijanie inteligencji językowej (uczeń lepiej orientuje się w zagadnieniach obu języków: obcego i ojczystego).
 • Zapewnienie naturalnego kontekstu dla swobodnego używania języka obcego (język obcy jest narzędziem do przekazywania wiedzy i środkiem do osiągnięcia celu).

Dodatkowo nauczanie dwujęzyczne:

 • wspomaga wszechstronny rozwój,
 • rozwija inteligencję ogólną,
 • usprawnia przyswajanie wiedzy z przedmiotów nauczanych dwujęzycznie – materiał nauczany jest w dwóch językach, co sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu,
 • kształtuje postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur.

Rekrutacja do szkół dwujęzycznych

W procesie rekrutacji do szkół dwujęzycznych nie obowiązuje zasada rejonizacji. Szkoły prowadzące nauczanie dwujęzyczne ustalają indywidualnie zasady rekrutacji. Jednym z ważnych elementów jest przeprowadzanie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, w szkołach dwujęzycznych jest to test predyspozycji językowych. Nie sprawdza on wiedzy kandydatów, lecz odwołuje się do ich szeroko rozumianych umiejętności językowych. Test przeprowadzany jest w języku polskim, lecz zawiera też zadania w językach sztucznych bądź mało znanych. Badane są:

 • pamięć,
 • rozumienie tekstu oraz relacje składniowe (np. ćwiczenia na uzupełnianie luk, kolejność zdań "rozsypanego" tekstu),
 • rozumienie leksyki (stawianie hipotez co do znaczenia słów nieznanych znajdujących się w znanym kontekście tekstowym),
 • wyobraźnia i domysł językowy,
 • selekcja informacji (wyciąganie wniosków z podanych, różnorodnych informacji),
 • rozumowanie przez analogię,
 • dedukcja językowa (ćwiczenia na korpusach języków sztucznych i teksty w różnych językach).


Podstawa prawna nauczania dwujęzycznego w Polsce.

Podstawę prawną istnienia oddziałów i szkół dwujęzycznych stanowi ustawa o systemie oświaty i odpowiednie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej:

 1. Art.3 pkt 2b, art. 3 pkt 2d ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) stanowiący o możliwości tworzenia szkół dwujęzycznych i szkół z oddziałami dwujęzycznymi;
 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. z 2009 r. Nr 4, poz.17), zgodnie z którym wprowadzono obowiązek nauczania języka obcego od 1 klasy szkoły podstawowej;
 3. Rozporządzenie Ministra Edukacji narodowej z dnia 20 stycznia 2012 r w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych.
 
Spotkanie z historykiem IPN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 20:27

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – SENS WALKI
25 marca o godz.11:30, w auli SLO odbędzie spotkanie z dr Maciejem Korkuciem - historykiem z Krakowa.
Dla wtajemniczonych - będzie „Ogień”.
Dr Maciej Korkuć, wykładowca w AKADEMII IGNATIANUM w Krakowie, historyk krakowskiego oddziału IPN. Często wypowiada się w mediach na sporne, kontrowersyjne i niewyjaśnione tematy XX wieku.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie już jutro!

 
Spotkanie z dr Maciejem Korkuciem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Górnicki , klasa 2b   
środa, 25 marca 2015 00:00

Dzisiaj (25 marca 2015) w SLO gościliśmy wykładowcę z IPN'u - dr Macieja Korkucia.
Podczas spotkania omówione zostały takiej wydarzenia, jak:
1. Agresja III Rzeszy i ZSRR na Polskę
2. Bierność sojuszników
3. Los żołnierzy po II Wś
4.Rząd na emigracji

W między czasie wykładowca zadawał pytania. Wszyscy uczniowie byli aktywni, chętnie podejmowali dyskusję.
Na koniec spotkania zostały rozdane naklejki przypominające o AK.

 
LICEALIŚCI W GALERII POD RATUSZEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
środa, 25 marca 2015 08:18

Korzystając z wiosennej pogody oraz zaproszenia twórców Galerii pod Ratuszem, 19 i 20 marca 2015r. udaliśmy się do ratuszowych piwnic, aby zapoznać się z ekspozycją prac Aktywnej Grupy Twórców oraz obejrzeć wystawę malarstwa Andrzeja Korca. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość osobistego kontaktu z rzeszowskim artystą w październiku podczas wernisażu jego wystawy w budynku SLO. Już wówczas spotkanie z malarzem zrobiło na nich duże wrażenie, więc warto było skonfrontować pierwsze odczucia z kolejnymi pracami pana Korca. I tym razem ekspozycja bardzo się podobała, podobnie jak i inne prace, które zgromadzono w małej, lecz bardzo przytulnej i klimatycznej galerii. Okazało się, że wśród dzieł artystów zaangażowanych w działalność Aktywnej Grupy Twórców znajdują się perełki, które chętnie powiesilibyśmy na ścianach swoich mieszkań.

 
Spotkanie klas patronackich na WSiZ-ie w ramach wykładu prof. S.Waltosia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Julia Szczupaj, 1B   
poniedziałek, 30 marca 2015 21:17

Dnia 30.03.2015 r. na uczelni Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie odbyły się wykłady dla uczniów szkół średnich. Jednym z uczestników było Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp. Udział w zajęciach wzięły klasy, które zostały objęte patronatem tejże uczelni. Licealiści z chęcią wybrali się na zajęcia, gdyż byli bardzo ciekawi w jaki sposób są  przeprowadzane i jak one wyglądają.

Więcej…
 
Program stypendialny dla dziewczyn. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nowe technologie dla dziewczyn...

Program stypendialny firmy INTEL we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Do aplikowania o stypendium zapraszamy maturzystki 2015 wybierające się na studia inżynierskie, zainteresowane nowymi technologiami oraz studentki wybranych studiów inżynierskich.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie pod linkiem:

http://www.stypendiadladziewczyn.pl/

 
Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Bober   
środa, 01 kwietnia 2015 00:00

Spotkanie z podróżnikiem

1 kwietnia 2015 roku, po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły spotkali się  z podróżnikiem p. Grzegorzem Chachurą – grupa Trzask.pl.  Spotkanie to odbyło się w MGDK, gdzie podróżnik w zabawny sposób podzielił się wrażeniami z wyprawy do Wietnamu i Kambodży. Podróżnik przekazał wiele ciekawostek na temat kultury i tradycji panujących w państwach położonych w południowo - wschodniej Azji, a uzupełnieniem tych opowieści był ciekawy pokaz slajdów. W trakcie prezentacji dowiedzieliśmy się, m.in. jak wygląda życie w Sajgonie, jakie są tradycyjne przysmaki kuchni azjatyckiej i w jaki sposób najczęściej podróżują mieszkańcy. Dowiemy się dlaczego mnisi noszą pomarańczowe szaty i golą głowy. Zobaczyliśmy też najpiękniejsze i najciekawsze budowle, np. Angkor Wat - największy na świecie kompleks świątyń, przepiękną Pływająca Wioskę i najprawdziwszych górali z Wietnamu. I tym razem p. Grzegorz wzbogacił swoja prezentację rekwizytami z podróży – mogliśmy przymierzyć kapelusz ze słomy ryżowej i zobaczyć tradycyjne, ręcznie robione ubranie kobiety wietnamskiej. Spotkanie okazało się wspaniała lekcją geografii.

 
XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 kwietnia 2015 10:19

XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

25 maja 2015 r. odbędzie się XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę".


Regulamin konkursu

XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Lista uczestników

 
Junior IT Academic Day PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 kwietnia 2015 10:32

26 marca 2015 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Junior IT Academic Day. ITAD jest największą konferencją informatyczną skierowaną do uczniów szkół średnich oraz pasjonatów nowych technologii. W czasie konferencji odbyły się ciekawe prelekcje, m.in.: Przemysław Gałuszka z firmy Microsoft przedstawił różnorodne narzędzia służące do łatwego tworzenia aplikacji, Łukasz Szymański z firmy Ideo opowiadał o tym, kogo potrzebują firmy IT. Vadym Melnyk, Microsoft Student Partner z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania wprowadził wszystkich w świat inteligentnych dronów.

Podczas przerw można było zagrać na konsolach Xbox w przeróżne gry, pobawić się robotami z klocków LEGO oraz urządzeniami z systemem Windows Phone 8 i Windows 8.1.

Więcej informacji: www.facebook.com/RzeszowJunior.NET

 
Sukces licealistów w rejonowych zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 kwietnia 2015 21:12

10 kwietnia 2015 r. w miejscowości Kamień odbyły się zawody „Sprawni jak żołnierze”. W klasyfikacji indywidualnej chłopców zwyciężył Tomasz Rejch z kl. 2A w sposób bezdyskusyjny. Drużyna dziewcząt (Gabriela Wrażeń, Dorota Karp, Marta Samojedny - kl. 1A) zaskoczyła wszystkich i zajęła 2 miejsce. Drużyna chłopców (Tomasz Rejch kl. 2A Jakub Ufnal kl. 1A i Kamil Puzio kl. 1A) uplasowala się na 4 miejscu. Gratulujemy.

 
Międzynarodowy Konkurs Aliante 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 kwietnia 2015 22:35

10 kwietnia zakończyła się I runda konkursu, którego celem jest zwiększenie zainteresowania historią najnowszą, geografią, polityką, szeroko pojmowanym bezpieczeństwem międzynarodowym w tym Sojuszem Północnoatlantyckim. Uczennice  naszego  SLO Karolina Rumak i Karolina Jamroży z kl.1a odniosły już duży sukces kwailfikując się do II rundy. Gratulacje. Teraz do 15 maja muszą odpowiedzieć pisemnie na 35 pytań np."Analiza stosunków NATO - Turcja w kontekście kryzysu kubańskiego". Życzymy powodzenia.

 
Transplantacja drugim życiem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Julia Szczupaj, 1B   
czwartek, 16 kwietnia 2015 22:20

Transplantacja jest uznaną na świecie metodą leczenia, która ratuje życie i przywraca zdrowie ciężko chorym ludziom. Wiele osób umiera nie doczekawszy zdrowego narządu. Niska świadomość społeczna, stereotypy, mity i przekłamania, jakie narosły wokół przeszczepiania narządów to wyzwania kampanii „Drugie życie”. W ramach akcji uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp. pod opieką nauczyciela biologii pana Piotra Kawy podjęli pracę nad promowaniem Kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”.

Więcej…
 
Konkurs wiedzy o Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Pastuła -Szeląg   

W ramach Tygodnia kultury frankofońskiej-  10 kwietnia  2015 r odbył się  III szkolny
"Konkurs wiedzy o Francji  i krajach frankofońskich". Do konkursu przystąpili uczniowie , którzy odpowiadając na pytania  testu   sprawdzili swoją wiedzę  z różnych dziedzin  kultury
i cywilizacji Francji i krajów frankofońskich.
Piotr Flis z klasy 3 b  zajął 1 miejsce, Nina Heliniak z klasy 2 b zajęła 2 miejsce natomiast  Jakub Antosz 3 miejsce .
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy .
Gratulujemy  laureatom i  wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Dominika Ptak finalistką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Depa- nauczyciel matematyki, opiekun Dominiki   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 21:24

17 kwietnia 2015 r. w Warszawie w finale Matematycznego Konkursu Pangea wzięła udział uczennica kl.IIIb Dominika Ptak. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 30 zadań matematycznych. Jak z tym wyzwaniem poradziła sobie Dominika dowiemy się 29 IV, wtedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Dominika w tym roku szkolnym brała też udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o „Diamentowy Indeks AGH” z geografii i matematyki. Z geografii zakwalifikowała się do II etapu, z matematyki natomiast brakło jej 3 pkt.(uzyskała 67 pkt)

Dominika od pierwszej klasy rozwijała swoje zdolności i zainteresowania matematyczne na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych a także biorąc udział w projekcie: „ Matematyka Innego Wymiaru”. W roku szkolnym 2012/2013 zajęła III miejsce w województwie w Matematycznych Mistrzostwach Polski.

 
Dzień otwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 21:39

 

 
Nasze uczennice w Belgii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Pastuła-Szeląg   
środa, 22 kwietnia 2015 00:00

W dniach 17-21 kwietnia 2015 r dwie uczennice naszej szkoły Gabriela Wrażeń i Izabela Kawa  z opiekunem panią Brygidą Pastuła-Szeląg przebywały wraz z uczestnikami z 9 szkół z powiatu rzeszowskiego w Belgii.
Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Pana europosła Stanisława Ożoga. Uczestnicy zwiedzili Gandawę i Brukselę.Poznali historię miast, piękne stare zabytki  i te nowoczesne.
Centralnym punktem programu pobytu była wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z europosłami Stanisławem Ożogiem i Januszem Wojciechowskim. Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania parlamentu , zwiedzili salę plenarną .
Podczas tych kilku dni młodzież mogła zasmakować kuchni belgijskiej w tym słynnych frytek i deserów czekoladowych.
Przez całą wycieczkę opiekował się nami asystent europosła Pan Michał Wiater.
Wyrażamy serdeczne podziękowania Panu posłowi za kilka dni pełnych niezapomnianych wrażeń.

 
Pożegnanie klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 kwietnia 2015 21:09

W dniu 24 kwietnia naukę w naszej szkole zakończyli uczniowie klas III.Uroczyste pożegnanie dla swoich koleżanek i kolegów przygotowali uczniowie klas. II. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz statuetki, a każdy z uczniów symboliczną tarczę z logo szkoły oraz rokiem jej ukończenia. Mamy nadzieję, że te upominki, sfinansowane przez Radę Rodziców, pomogą przywołać najlepsze wspomnienia z nauki w SLO.

Uczniowie, którzy przez działali na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej angażując się jako wolontariusze lub pomagając w organizacji akcji czy uroczystości otrzymali podziękowania oraz drobne upominki z rąk Zastępcy Burmistrza Głogowa Młp. pana Jerzego Komanieckiego.

Więcej…
 
Sukces SLO w powiatowych zawodach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 kwietnia 2015 00:00

Zwycięstwo drużyny SLO w powiatowych zawodach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego . Skład drużyny stanowili Kinga Kamler, Patrycja Łyżeń ,Łukasz Bajek i Jan Furman.

Etap ten polegał na rozwiązaniu testów o ruchu drogowym i historii motoryzacji oraz wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Drużyna zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który już 8 maja odbędzie się w ośrodku WORD w Rzeszowie. Powodzenia !!!

 
Dzień otwarty SLO 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 kwietnia 2015 20:55

 
Matura 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 maja 2015 17:06

Matura 2015 rozpoczęta! Za nami egzamin z języka polskiego i matematyki, przed nami jeszcze sporo spotkań na salach egzaminacyjnych. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i liczymy na uśmiech także przy odbieraniu wyników egzaminu.

 
FINAŁ KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek, Alicja Baran   
środa, 27 maja 2015 10:47

W tegorocznym XIII Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowanym przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim, który odbył się 25 maja 2015r., udział wzięło 57 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z następujących miejscowości: Rzeszów, Kolbuszowa, Wola Raniżowska, Mielec, Nienadówka, Wysoka Głogowska, Cmolas, Boguchwała, Kupno oraz Głogów Młp. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Więcej…
 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 maja 2015 03:47

 
Chemia w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 maja 2015 03:47

 
W Auschwitz byłem nr 133... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Julia Szczupaj, kl.Ib   
piątek, 29 maja 2015 03:48

„Przeżyłem obóz śmierci – Auschwitz”

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Holocaustu. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. W ciągu następnych lat obóz został rozbudowany i składał sie z trzech głównych części: Auschwitz I, Auschwitz II-Birkenau, Auschwitz III-Monowitz oraz z ponad 40 podobozów. Miejsce zagłady w Oświęcimiu podobnie jak inne niemieckie obozy koncentracyjne w Europie podlegał zarządowi SS. Ogólna liczbę ofiar Auschwitz w latach 1940-1945 szacuje sie na 1,1 do 1,5 mln ludzi. Większość, przede wszystkim masowe transporty Żydów przywożone tu od 1942 roku, zginęła w komorach gazowych.

 

Więcej…
 
DRUŻYNY SLO NA 25 I 32 MIEJSCU W POLSCE. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Zygo   

1 czerwca 2015 roku rozstrzygnięty został etap ogólnopolski Międzynarodowego Konkursu ALIANTE 2015. Konkurs dotyczył  spraw międzynarodowych, polityki bezpieczeństwa i historii NATO.

Na tym etapie  SLO reprezentowały 2 drużyny , które zajęły bardzo wysokie miejsca:
25 - Łukasz Bajek,Michał Kochanek i Jan Furman
32 -Karolina Jamroży i Karolina Rumak
GRATULUJEMY!!!!

 
SPELLING CONTEST W SLO ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kryńska   
środa, 03 czerwca 2015 00:00

W dniu 3 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Spelling Contest” zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego panią Joannę Kryńską oraz panią Monikę Rękosiewicz – Tokarz. Pierwsza część konkursu, która wyłoniła po dwóch finalistów, odbyła się w macierzystych szkołach uczniów. W SLO zaprezentowali się najlepsi. Musieli poprawnie zapisać 10 wyrażeń literowanych przez nauczyciela oraz podać ich znaczenie, następnie losowali po dwa wyrazy, nauczyciel je czytał a uczniowie literowali i podawali znaczenie. Jak się okazało - literowanie nie jest wcale takie łatwe. Tematem konkursu było „Zdrowie”.

Finaliści konkursu w zakresie szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Hubert Hess – Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej

II miejsce: Natalia Świątek – Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej

III miejsce: Julia Kania – Gimnazjum w Głogowie Młp.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Karolina Jamroży – SLO w Głogowie Młp.

II miejsce: Kinga Kamler – SLO w Głogowie Młp.

III miejsce: Katarzyna Posłuszna – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

Nagrody dla laureatów zakupione zostały dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Głogów Młp.

Zapraszamy za rok!

 
„Bezpieczeństwo i Sprawność” - zawody gminne pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 czerwca 2015 00:24

REGULAMIN ZAWODÓW

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 lipca 2015 21:43

W ubiegły piątek, 26 czerwca 2015, w naszym SLO odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
Pani dyrektor wręczyła 18 świadectw z wyróżnieniem. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy otrzymali takie świadectwo.
Poniżej przedstawiamy listę najlepszych uczniów naszej szkoły. Są to osoby, które uzyskały średnią od 4,75 aż do 5,38.


Jednocześnie informujemy, że uczniowie ze średnią 4,75 mogą starać się o uzyskanie Stypendium Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Wnioski należy składać w sekretariacie SLO do 10 lipca 2015.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń i nowych znajomości.

Do zobaczenia we wrześniu !!!

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 lipca 2015 22:32

Zapytanie ofertowe na "Przygotowanie oraz dostarczenie gorącego posiłku: danie obiadowe z kompotem w roku szkolnym 2015/2016". Plik do pobrania: zapytanieofertowe.pdf

 


Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj447
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu447
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13786
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114396

Online: 12
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021