FINAŁ XII KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ – LISTA LAUREATÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek
piątek, 23 maja 2014 21:56

23 maja 2014 r. odbył się XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Tegoroczną edycję konkursu patronatem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego oraz słowników językowych ufundowała Szkoła Języków i Zarządzania PROMAR-International oraz Księgarnia Językowa Bookland. Słodki poczęstunek dla uczestników otrzymaliśmy dzięki hojności pana Kazimierza Sali, prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim. Patronat medialny nad konkursem objęli: Katolickie Radio Via, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Portal Informacyjny „nowiny24”.

Do rywalizacji przystąpiło 52 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego: Hyżnego, Rzeszowa, Głogowa Młp., Kolbuszowej, Mielca, Kamienia, Kupna, Pstrągowej, Raniżowa, Raniżowa, Świlczy, Przewrotnego, Niechobrza, Strzyżowa, Cmolasu. Wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i lingwistyczne, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Na widowni sali kinowej - obok dyrektor SLO pani Doroty Depy - zasiedli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Głogowa Małopolskiego pan Jerzy Komaniecki oraz pan Dariusz Lewandowski –Socha, dyrektor GDK.

Występy młodych piosenkarzy - biorąc pod uwagę dobór repertuaru, prezentację, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny - oceniało jury w składzie: Lilianna Lis, Jadwiga Hogendorf, Monika Lesiak, Katarzyna Motwicka, Jakub Antos.

Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

KATEGORIA GIMNAZJUM

Katarzyna Dziki – Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Kornelia Kulczycka – Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Andżelika Pisarek – Zespół Szkół w Niechobrzu
Klaudia Antas – Zespół Szkół w Niechobrzu

II MIEJSCE
Magdalena Misiewicz – Gimnazjum w Hyżnem
Karolina Serafin – Publiczne Gimnazjum im. Ks. W. Borowiusza w Cmolasie
Zuzanna Jeż, Maciej Kogut – Zespół Szkół w Głogowie Młp.

III MIEJSCE
Karolina Kwiecień – Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie
Julia Stachowicz – Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Sara Furgał – Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej

WYRÓŻNIENIA
Klaudia Kocój – Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie
Ewa Rodzoń – Zespół Szkół w Świlczy

KATEGORIA LICEUM

Karolina Nieckarz – Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Martyna Miś – Zespół Szkół nr 1 w Rzeszowie
Karolina Mazan – Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

II MIEJSCE
Magdalena Tylutki – Zespół Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie
Alicja Rojan – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Magdalena Hasiak – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Justyna Wiącek – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

III MIEJSCE
Szymon Ossowski – Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Strzyżowie
Rafał Darasz – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Katarzyna Gawryś – Zespół Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie

WYRÓŻNIENIA
Kinga Wnęk – Zespół Szkół nr 1 w Rzeszowie
Hubert Buczek – Zespół Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie
Zuzanna Hepnar – Zespół Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie
Maciej Gacek – SLO w Głogowie Młp.
Krzysztof Szczupiel, Jakub Orzech - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Katarzyna Olejnik - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorowi nagród – Szkole Języków i Zarządzania PROMAR-International, prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim za wsparcie w postaci artykułów spożywczych, dyrektorowi  i pracownikom GDKiB w Głogowie Małopolskim za pomoc w organizacji imprezy oraz jurorom oceniającym zmagania konkursowe.

Twój IP: 18.206.194.210
Lis 15, 2019