Spotkanie z przedstawicielami firmy MTU Aero Engine Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Antosz, 2B

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy MTU Aero Engine Polska, na które licznie przybyli również uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego.

MTU jest firmą międzynarodową z siedzibą w Niemczech, która głownie zajmuje się produkcją silników samolotowych. Oprócz tego firma ta zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem, naprawą i serwisowaniem części samolotowych, dystrybucją oraz logistyką(kompletowaniem zestawów lotniczych).

Celem owego spotkania było zaprezentowanie MTU "od zaplecza", czyli w taki sposób, aby uzmysłowić uczniom, na czym polega praca w tej firmie, jakie produkty  głównie są projektowane i produkowane oraz jakie kierunki studiów warto wybrać, aby znaleźć pracę właśnie w takiej korporacji. Spotkanie opierało się głównie na prezentacji multimedialnej oraz krótkim zobrazowaniu swojej pracy przez:
- specjalistę do spraw systemu jakości - panią Agatę Stelmach, która opowiedziała nam również o swoim stażu w firmie MTU, dzięki któremu zdobyła praktykę zawodową,
- specjalistę do spraw obsługi klienta – panią Elżbietę Sandomierską,
- pracownika w Dziale Analiz i Inżynierii Materiałowej – panią Mariolę Rak. Pani Rak opowiedziała nam swoją historię kariery zawodowej oraz przybliżyła zakres swoich obowiązków, jakie do niej należą.

Na zakończenie spotkania Panie z MTU przygotowały mini quiz dla uczestników spotkania. Do tej konkurencji zostało wybranych 5 par 2-osobowych, jednakże, aby utrzymać miłą atmosferę, jaka panowała  przez cały czas spotkania, nie wyłoniono faworyta, a każdy z uczestników był zwycięzcą i otrzymał nagrodę. Laughing

Twój IP: 3.226.122.74
Lut 26, 2020