Dzień Liczby PI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszk, 3C   
środa, 19 marca 2014 20:00

W dniu 19 marca 2014 roku w naszej szkole  świętowaliśmy  Dzień Liczby Pi. Obchody Dnia  Liczby Pi zostały w naszej szkole zorganizowane po raz pierwszy i jak się okazało - był to strzał w 10! Wszyscy uczniowie zaangażowali się w  konkurencje przewidziane na ten dzień. Klasy do przygotowania miały plakat  przedstawiający liczbę Pi, wiersz, w którym liczba liter w każdym kolejnym słowie musiała być taka sama, jak kolejna cyfra liczby Pi oraz okrzyk na cześć nauk ścisłych.  Oprócz tego przedstawiciele każdej klasy wzięli udział w 2 konkurencjach: odgadywanie hasła matematycznego (anagramy) oraz udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania.

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Zaciętą rywalizację oceniało jury w składzie: pani dyrektor Dorota Depa, pedagog szkolny pani Marta Rusin oraz ksiądz Wacław Klimek. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ „walka” była bardzo wyrównana Smile.  Ostatecznie, po obradach komisji, 1 miejsce zdobyła klasa 2B - wychowawca Pani Renata Płodzień, 2 miejsce klasa 3C- wychowawca Pani Monika Rękosiewicz-Tokarz, a na 3 miejscu uplasowała się klasa 2C- wychowawca Pani Joanna Baran-Sabik.

Wszystkim zgromadzonym na szkolnej auli bardzo podobały się obchody Dnia Liczby Pi. Mamy nadzieję, że za rok znów powtórzy się ta wspaniała zabawa na cześć matematyki, a medaliści obronią swój tytuł.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj645
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3563
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu5154
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12727
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu21280
mod_vvisit_counterRazem944754

Online: 12
Twój IP: 3.237.94.109
,
Wrz 19, 2020