Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2014 20:36

Jest 6 stycznia 2014 roku. Zbliża się godzina 15. W okolicach rynku i budynku Banku Spółdzielczego licznie gromadzą się mieszkańcy Głogowa Małopolskiego. Co się tam wydarzy?

To właśnie dzisiaj odbędzie się organizowany po raz trzeci koncert kolęd „Wspólnie Kolędujmy Nowonarodzonemu” połączony z uroczystym przemarszem orszaku Trzech Króli.

Przed budynkiem banku stoją nasi uczniowie i rozdają wszystkim przybyłym pamiątkowe korony, naklejki oraz śpiewniki przygotowane przez Fundację Orszak Trzech Króli z Warszawy. Orszak wyrusza punktualnie o godz. 15 a przewodzi mu ks. Wacław Klimek. Maszerujemy ulicami Głogowa a z ust uczestników płyną słowa kolęd. Śpiew słychać bardzo daleko, wszyscy się staramy – śpiewamy przecież naszemu Maleńkiemu Panu. Po dotarciu pod pomnik bł. Jana Pawła II, gdzie orszak kończy swój pochód, możemy zobaczyć krótkie jasełka, w których przygotowanie zaangażowali się członkowie grupy teatralnej działającej przy MGDK w Głogowie Małopolskim.

Część teatralna dobiega końca. Wszystkim zebranym życzenia Noworoczne składa Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Pan Paweł Baj a następnie łamiemy się opłatkiem.

Zbliża się godz. 16 a wraz z nią koncert, na który z niecierpliwością czekamy. W tym roku gościem i jednocześnie artystą scenicznym jest zespół z Rzeszowa – MANITOU, który zostaje powitany przez głogowian wielkimi brawami. Muzycy prezentują wykonanie kolęd i pastorałek w swojej aranżacji, a wtórują im głosy zgromadzonej publiczności. Wraz z zespołem na scenie występują również uczniowie Szkoły Muzycznej 1 st. w Głogowie Małopolskim.
Koncert zespołu dobiega końca a wraz z nim kończy się również dzisiejsze wydarzenie. Na pewno pozostanie ono w pamięci wielu mieszkańców i z pewnością w przyszłym roku zgromadzi ich jeszcze większą liczbę...

Twój IP: 34.204.191.0
Lut 25, 2020