DOŁĄCZ DO SZLACHETNEJ PACZKI I ZOSTAŃMY DARCZYŃCAMI PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2013 23:26

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany - obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."

Jan Paweł II

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowujemy paczkę dla pani Danusi samotnie wychowującej 6-letniego Adasia, aby ich tegoroczne święta były wyjątkowe.

RODZINA KTÓREJ POMAGAMY POD-1381-047970

Pani Danuta (38 l.) samotnie wychowuje Adasia (6 l.) odkąd rozstała się z mężem, który nadużywał alkoholu. Nie podejmuje pracy ze względu na konieczność opieki nad chorym synem i codzienne dojazdy na rehabilitację. Adaś wymaga stałej opieki lekarskiej, ma głębokie niedowidzenie i problemy neurologiczne.  Rodzina zajmuje jednopokojowe mieszkanie. Wszystkie dostępne środki finansowe to alimenty (500 zł), zasiłek pielęgnacyjny (153 zł) i zasiłek rodzinny (106 zł). Pozwala to zaledwie na opłaty za mieszkanie i wydatki związane z chorobą Adasia. Niezwykle mało pozostaje na życie, 57 zł na osobę na miesiąc. Jako trzy najważniejsze potrzeby pani Danuta wymienia: środki czystości, artykuły wyposażenia domu oraz odkurzacz, którego nigdy nie miała, a codziennie musi zamiatać dywan, żeby bezpiecznie mógł się na nim bawić niedowidzący syn.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

DO PACZKI DLA RODZINY ZBIERAMY:

pościel, garnki, odkurzacz "Są to duże wydatki dla mnie, na które nie mogę sobie pozwolić. Wszystkie pieniądze wydaję na leczenie i rehabilitację. Nigdy nie miałam odkurzacza, codziennie zamiatam pokój, by syn mógł się bawić na dywanie".

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Herbata, Kawa, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Konserwy rybne; Wymagania żywieniowe: suszone śliwki (ze względu na zaparcia).

INNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE: słodycze

Odkurzacz

SPECJALNE UPOMINKI:

zabawki dla Adasia (koparka lub tir), bajki

Zbiórka w szkole trwa do 6 grudnia (piątek).

POMÓŻ RODZINIE W POTRZEBIE I ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE!

Twój IP: 18.206.194.210
Lis 15, 2019