„Nowoczesna klasa – od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą” PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2013 21:21

„Nowoczesna klasa – od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą” to tytuł konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli, która odbyła się 26 listopada w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim. Konferencję poprowadzili redaktorzy magazynu "EduFakty – Uczę nowocześnie" Maciej Kułak, Bartosz Krzyżaniak, Janusz S. Wierzbicki, na co dzień pracujący w Warszawie i propagujący najnowsze rozwiązania w zakresie nauczania z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Wykład inaugurujący poświęcony był „Myśleniu wizualnemu we współczesnej szkole z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”. Drugi z wykładów poprowadziła Sylwia Patoka – pracownik Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Był on poświęcony bezpłatnym e-podręcznikom, które w 2014 roku zaczną stopniowo pojawiać się, a w 2015 będą już w całości dostępne za pośrednictwem platformy przygotowanej przez ORE.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty prowadzone w dwóch mobilnych pracowniach komputerowych (jedna wyposażona w laptopy, druga w tablety) udostępnionych przez prowadzących.

Jedne z warsztatów dotyczyły zachowanie poszczególnych pracowników szkoły w przypadku wybuchu sytuacji kryzysowej (współpraca na warsztacie polegała na ustaleniu sposobu postępowania oraz kontaktu z mediami i przebiegała z wykorzystaniem tabletów), podczas drugiego uczestnicy zapoznani zostali z darmowymi narzędziami pomocnymi w pracy dyrektora szkoły i nauczyciela – tu uczestnicy pracowali na laptopach.

Przy okazji obu warsztatów uczestnicy doświadczyli, jak w praktyce mogą wyglądać zajęcia w klasie wyposażonej w najnowsze zdobycze techniki dedykowane edukacji. Na ich prośbę prowadzący opowiedzieli także, co warto brać pod uwagę, jakie kryteria stosować przy zakupie sprzętu, jakie są nowe, ciekawe rozwiązania.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Honorowy Patronat nad konferencją objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas oraz Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Dziękujemy za obecność Burmistrzowi Głogowa Małopolskiego Pawłowi Bajowi, Dyrektorowi Wydziału Rozwoju Edukacji i administracji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Ludwikowi Sobolowi, przedstawicielowi Starostwa Powiatowego – Adamowi Ziobro, Katarzynie Wajdzie Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Głogowie Małopolskim.

Cieszymy się, że w konferencji wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z ternu gminy Głogów Małopolski, powiatu rzeszowskiego, Rzeszowa, a nawet Ropczyc i Krakowa.

Twój IP: 34.204.191.0
Lut 25, 2020