Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:23

W dniu 11 listopada w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyły się obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Całości rozpoczęła się Mszą Świętą  godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Trójcy  Świętej w Głogowie Małopolskim. Następnie obył się przemarsz pod pomnik upamiętniających bohaterów i ofiary walk za Ojczyznę, przy którym zostały złożone wieńce w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny. Na uroczystości przybyły grupy ze sztandarami ze szkół, jednostek OSP, organizacji patriotycznych z terenów gminy Głogów Małopolski. Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ zespołu "Hanka".

Po uroczystościach na rynku władze gminy na czele z  burmistrzem Pawłem Bajem oraz mieszkańcy przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej udali się do Miejsko Gminnego Domu Kultury, w którym  odbył się III Koncert Patriotyczny z okazji Dnia Niepodległości przygotowany przez uczniów głogowskiego liceum, szkoły muzycznej oraz Chór "Gloria" z Wysokiej Głogowskiej. W zorganizowaniu obchodów aktywnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół oraz SLO w Głogowie Małopolskim.

Twój IP: 35.170.76.39
Lis 17, 2019