Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:23

W dniu 11 listopada w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyły się obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Całości rozpoczęła się Mszą Świętą  godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Trójcy  Świętej w Głogowie Małopolskim. Następnie obył się przemarsz pod pomnik upamiętniających bohaterów i ofiary walk za Ojczyznę, przy którym zostały złożone wieńce w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny. Na uroczystości przybyły grupy ze sztandarami ze szkół, jednostek OSP, organizacji patriotycznych z terenów gminy Głogów Małopolski. Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ zespołu "Hanka".

 

Po uroczystościach na rynku władze gminy na czele z  burmistrzem Pawłem Bajem oraz mieszkańcy przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej udali się do Miejsko Gminnego Domu Kultury, w którym  odbył się III Koncert Patriotyczny z okazji Dnia Niepodległości przygotowany przez uczniów głogowskiego liceum, szkoły muzycznej oraz Chór "Gloria" z Wysokiej Głogowskiej. W zorganizowaniu obchodów aktywnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół oraz SLO w Głogowie Małopolskim.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj645
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3557
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu5154
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12721
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu21280
mod_vvisit_counterRazem944748

Online: 11
Twój IP: 3.237.94.109
,
Wrz 19, 2020