SLO Szkołą Matematycznych Innowacji PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 21:05

SLO Szkołą Matematycznych Innowacji

18 października 2013 r. w Mińsku Mazowieckim na konferencji podsumowującej działania w projekcie „Matematyka Innego Wymiaru” nasze liceum otrzymało tytuł "Szkoły Matematycznych Innowacji". Tytuł ten został przyznany dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym w szkole mającym na celu podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych.

W roku szkolnym 2012/2013 w SLO została wdrożona innowacja matematyczna, która wiązała się z realizacją projektu „Matematyka Innego Wymiaru”. W projekcie wzięło udział 20 uczniów szkoły. Byli to uczniowie zdolni, zainteresowani rozwojem wiedzy i umiejętności matematycznych. Głównym celem programu było opracowanie i wdrożenie innowacyjnego systemu nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych. System opierał się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych. Uczestnicy projektu brali udział w dodatkowych zajęciach z matematyki w wymiarze 1h tygodniowo. Podczas zajęć poszerzali wiedzę i umiejętności o dodatkowe zagadnienia, rozwiązywali ciekawe, nietypowe zadania i powtarzali materiał, przygotowując się do konkursów. Dla uczestników projektu został stworzony portal internetowy, na którym umieszczane były dodatkowe materiały dydaktyczne. Na portalu uczniowie mieli możliwość wymiany doświadczeń. Zostali też przeszkoleni z zagadnień dotyczących technik efektywnego uczenia się.

Wdrożenie wyżej wymienionych działań przyniosło wymierne efekty. Uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności matematyczne. Dowodem wzrostu ich wiedzy są wysokie wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego i bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego u uczniów klas trzecich biorących udział w projekcie. Maturzyści biorący udział w projekcie uzyskali na maturze z matematyki od 90% - 100% w zakresie podstawowym i od 50%- 74% w zakresie rozszerzonym.

W Matematycznych Mistrzostwach Polski wyróżnili się następujący uczniowie:
W kategorii klas pierwszych:
Dominika Ptak – 1 miejsce w powiecie, 3 w województwie
Agata Wilczyńska – 2 miejsce w powiecie, 5 w województwie
Krystian Stec – 3 miejsce w powiecie, 8 w województwie
W kategorii klas drugich:
Damian Drąg – 2 miejsce w powiecie, 7 w województwie

Twój IP: 3.226.122.74