Wyjazd do Komańczy PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2013 22:30

W dniu 25 września minęła 60. rocznica uwięzienia prymasa Wyszyńskiego przez władze komunistyczne. Jednym z miejsc odosobnienia, w których przetrzymywano kardynała podczas jego trzyletniego internowania był klasztor w Komańczy. Tam też z okazji 60. rocznicy uwięzienia prymasa zorganizowano uroczystości, w których wzięła udział także reprezentacja naszej szkoły.

Centralną częścią uroczystości była Msza Święta koncelebrowana przez księdza biskupa Jana Wątrobę. We Mszy Św. wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół noszących imię prymasa Wyszyńskiego, którzy przyjechali do Komańczy z Podkarpacia i okolicznych województw. Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Filip Bazan, Aleksandra Śliż, Wioletta Kopeć, Jan Furman, Patrycja Łyżeń i Katarzyna Bajor.

Dobra, słoneczna pogoda utrzymująca się przez cały dzień sprzyjała także aktywnemu zwiedzaniu. Zgodnie z życzeniem uczniów to było krótkie, ale ciekawe. Oprócz komanieckiego klasztoru sióstr nazaretanek (z pokojem internowania prymasa Wyszyńskiego i poświęconą Mu izbą pamięci) mieliśmy m. in. okazję obejrzeć tamtejszą cerkiew prawosławną i porozmawiać z jej proboszczem – księdzem Markiem Gocko.

Twój IP: 3.226.122.74
Lut 26, 2020