Wyjazd do Komańczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 września 2013 22:30

W dniu 25 września minęła 60. rocznica uwięzienia prymasa Wyszyńskiego przez władze komunistyczne. Jednym z miejsc odosobnienia, w których przetrzymywano kardynała podczas jego trzyletniego internowania był klasztor w Komańczy. Tam też z okazji 60. rocznicy uwięzienia prymasa zorganizowano uroczystości, w których wzięła udział także reprezentacja naszej szkoły.

 

Centralną częścią uroczystości była Msza Święta koncelebrowana przez księdza biskupa Jana Wątrobę. We Mszy Św. wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół noszących imię prymasa Wyszyńskiego, którzy przyjechali do Komańczy z Podkarpacia i okolicznych województw. Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Filip Bazan, Aleksandra Śliż, Wioletta Kopeć, Jan Furman, Patrycja Łyżeń i Katarzyna Bajor.

Dobra, słoneczna pogoda utrzymująca się przez cały dzień sprzyjała także aktywnemu zwiedzaniu. Zgodnie z życzeniem uczniów to było krótkie, ale ciekawe. Oprócz komanieckiego klasztoru sióstr nazaretanek (z pokojem internowania prymasa Wyszyńskiego i poświęconą Mu izbą pamięci) mieliśmy m. in. okazję obejrzeć tamtejszą cerkiew prawosławną i porozmawiać z jej proboszczem – księdzem Markiem Gocko.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj495
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1154
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3920
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12618
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16707
mod_vvisit_counterRazem809056

Online: 10
Twój IP: 3.226.122.74
,
Lut 26, 2020