Rzeszowski Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2013 20:54

Gra logistyczna z okazji Dni PatronaJako uczniowie klasy maturalnej stajemy przed jednym z najważniejszych i najtrudniejszych wyborów w naszym życiu. Zastanawiamy się, jaką uczelnię i kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości nie żałować. Wybór odpowiedniego kierunku jest tak samo ważny, jak wybór odpowiedniej uczelni – decyzja ta będzie miała wpływ na całą naszą przyszłość. Jednym z zadań szkoły jest pomoc w podjęciu tej decyzji.

Dnia 18 września uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami tj. Panią Moniką Rękosiewicz, Anną Bober i Martą Rusin wzięli udział w „Rzeszowskim Salonie Maturzystów - Perspektywy 2013”. Uczelniami – gospodarzami tegorocznej edycji były: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski.

Swoją ofertę przedstawiały tam nie tylko rzeszowskie uczelnie, takie jak np. PR, UR, WSIiZ, WSPiA, ale również uczelnie z Krakowa (UJ, AGH), Lublina (UMCS, KUL), Warszawy i innych miast Polski. Na stoiskach otrzymaliśmy ulotki i informatory oraz mieliśmy doskonałą okazję porozmawiać ze studentami, którzy pokrótce opowiedzieli nam o swoich uczelniach. Uczestniczyliśmy w cyklu wykładów rozwiewających mity wokół egzaminów maturalnych, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami OKE w Krakowie dotyczące matury z języków obcych, matematyki, geografii i biologii. Usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek i porad dotyczących egzaminu maturalnego.

Nowoczesne aule Politechniki Rzeszowskiej odwiedziły tłumy zainteresowanych. Była to doskonała okazja do rozmów z kolegami z innych szkół oraz studentami dotyczących mitów matury, jak i życia studenckiego na wybranych uczelniach. Wyjazd do Rzeszowa uważamy za bardzo udany. Dzięki zdobytym informacjom i wskazówkom na pewno łatwiej będzie nam przygotować się do egzaminów maturalnych oraz wybrać wymarzony kierunek.

Twój IP: 34.204.173.36
Lis 19, 2019