Rok szkolny 2013/2014
Informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 sierpnia 2013 20:54

Informujemy, ze na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są dostępne Informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

Informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015

 
Dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych z programu "Wyprawka szkolna" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 sierpnia 2013 21:13

Szczegółowe informacje znajdziesz w pliku: TUTAJ

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez JBS   
wtorek, 03 września 2013 13:13

SLO w Głogowie MałopolskimW dniu 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie naszego Liceum wraz z wychowawcami udali się na Mszę św, odprawianą przez naszego katechetę - ks. W. Klimka - w kościele parafialnym w Głogowie Małopolskim. Msza rozpoczęła się o godz. 9.30, a o oprawę liturgiczną i muzyczną zadbali uczniowie SLO. Po zakończeniu Mszy św. wszystkie klasy wraz z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami przeszli ulicami Głogowa Małopolskiego do budynku Liceum.

Więcej…
 
Kiermasz używanych podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 września 2013 19:29

W dniu 11 września 2013 r. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz używanych podręczników. Na przerwach o godzinie 11:25 i 12:20 starsi uczniowie mogli sprzedać młodszym kolegom podręczniki z poprzednich lat.

 
Stypendyści SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 września 2013 10:18

 
W banku, w sejfie czy w skarpecie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 września 2013 22:48

W banku, w sejfie czy w skarpecie?W dniach od 10-13 września br. część uczniów klasy IIb i IIIa wzięła udział w warsztatach pt. "W banku, w sejfie czy w skarpecie?". Zajęcia przeprowadziły studentki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Kasia i Gosia. Dziewczyny w dość ciekawy i przejrzysty sposób opowiedziały nam o działalności różnorodnych banków, sposobach inwestowania zaoszczędzonymi pieniędzmi, a także o wielu innych zagadnieniach z zakresu ekonomii. Nauczyliśmy się rozwiązywać zadania związane z bankowością oraz obejrzeliśmy kilka filmików, które nawiązywały do tematów z zakresu ekonomii. Wzięliśmy udział także w  zabawach interaktywnych, a w przerwie mieliśmy zapewniony drobny poczęstunek. Czas spędzony na warsztatach minął nam bardzo szybko i przyjemnie. Myślę, że każda osoba biorąca w nich udział powiększyła swój zasób wiedzy ekonomicznej i będzie umiała rozsądnie gospodarować powierzonymi jej i swoimi pieniędzmi.

 
Wyjazd integracyjny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 września 2013 22:52

KurozwękiIstotą życia szkolnego, a zwłaszcza klasowego jest wytworzenie takiej atmosfery, aby zadzierzgnięte podczas szkolnych lat więzi przetrwały długi czas, aby zawsze było co wspominać, o czym opowiadać. Temu celowi służą między innymi wycieczki szkolne, które stanowią okazję nie tylko do wyrwania się ze szkolnych murów, ale są skarbnicą możliwości poznawczych - przeżycia i poznania czegoś wspólnie. To również szansa na wzmocnienie koleżeńskich więzi. Wychodząc z tego założenia, uczniowie klas pierwszych - pod opieką swoich wychowawców pań Anny Białek i Joanny Kryńskiej oraz ks. W. Klimka - udali się 13 września 2013r. na integracyjny wyjazd.  Celem naszej eskapady były Kurozwęki, gdzie znajduje się zabytkowy pałac, którego historia sięga czasów średniowiecza i wiąże się z dziejami rodów Kurozwęckich i Popielów.

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Kiełb   
wtorek, 17 września 2013 20:50

Dnia 17 września 2013 r. o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyły się otrzęsiny uczniów klas I SLO. Uroczystość prowadzili Piotr Surdej oraz Katarzyna Piwońska. Część oficjalna spotkania rozpoczęła się od odśpiewania hymnu oraz ślubowania nowych uczniów, a następnie ze swoim przemówieniem wystąpiła pani dyrektor Dorota Depa. Pojawili się także uczniowie z Niemiec, którzy przybyli do nas ze Stadtallendorfu w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Następnie miała miejsce część nieoficjalna. Uczniowie II klas wymyślili wiele śmiesznych zadań, takich jak: krojenie cebuli na czas, odgrywanie różnych scenek – pokaz mody, wykonywanie makijażu, głuchy telefon czy karaoke, a także ułożyli piosenki specjalnie na tę okazję, wykonali dekoracje oraz przewodzili całej zabawie. Po uroczystości przyszedł czas na dyskotekę,  której tematem przewodnim były postacie z filmów i bajek. Uczniowie Liceum aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez klasy II oraz Samorząd Uczniowski atrakcjach, dobrze bawili się na dyskotece, a następnie bezpiecznie wrócili do domów.

 
Rzeszowski Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 września 2013 20:54

Gra logistyczna z okazji Dni PatronaJako uczniowie klasy maturalnej stajemy przed jednym z najważniejszych i najtrudniejszych wyborów w naszym życiu. Zastanawiamy się, jaką uczelnię i kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości nie żałować. Wybór odpowiedniego kierunku jest tak samo ważny, jak wybór odpowiedniej uczelni – decyzja ta będzie miała wpływ na całą naszą przyszłość. Jednym z zadań szkoły jest pomoc w podjęciu tej decyzji.

Dnia 18 września uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami tj. Panią Moniką Rękosiewicz, Anną Bober i Martą Rusin wzięli udział w „Rzeszowskim Salonie Maturzystów - Perspektywy 2013”. Uczelniami – gospodarzami tegorocznej edycji były: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski.

Więcej…
 
"Młodzieżowa Akcja – Reakcja" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 września 2013 20:40

Młodzieżowa Akcja-Reakcja23 września 2013 roku o godz. 12:15 w sali 101 odbędzie się spotkanie  informacyjno- rekrutacyjne  dotyczące autorskiego projektu pn. „Młodzieżowa Akcja – Reakcja”, realizowanego w ramach programu UE „Młodzież w Działaniu” Akcja 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe. Celem realizowanego działania jest propagowanie wśród młodych ludzi idei niesienia pomocy oraz wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży pochodzącej szczególnie z rodzin ubogich, z terenów o mniejszej świadomości społecznej. Koordynatorem  projektu jest Mateusz Mokrzycki – absolwent ratownictwa medycznego UR, jednocześnie student bezpieczeństwa wewnętrznego. Poszukujemy grupę 10-ciu uczniów ambitnych, którzy chcą nieść pierwszą pomoc, marzą, by zostać w przyszłości ratownikami medycznymi, lekarzami, pielęgniarkami itp.  W ramach projektu odbędą się warsztaty z zakresu psychoedukacji, pierwszej pomocy, wizyta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Rzeszowie, a także  udział w I Młodzieżowej Konferencji Pierwszej Pomocy z możliwością bycia prelegentem. Warsztaty będą prowadzone przez studentów ratownictwa medycznego.

 
O ratowaniu życia słów parę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 września 2013 20:45

O ratowaniu życia słów paręPolskie społeczeństwo coraz częściej myśli jedynie o sobie, a drugi człowiek jest uważany jedynie za obiekt spotkany na swojej drodze, który niekoniecznie musi coś wnieść w nasze życie. Człowiek często nie chce pomóc innej osobie, ponieważ uważa, że ktoś inny zrobi to lepiej, a on nie ma na to czasu, bo spieszy się do sklepu, pracy czy kina. Dlatego też rośnie wśród ludzi tzw. „znieczulica społeczna”, przez którą osoby mogące dziś funkcjonować normalnie, nie żyją, bądź są w różnym stopniu niepełnosprawne. Jest to straszne, ale niestety realne i dlatego też trzeba działać, póki nie jest za późno.

Więcej…
 
Konferencja "Nowoczesna klasa..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 września 2013 22:17

Dyrektorów szkół oraz nauczycieli z terenu województwa podkarpackiego serdecznie zapraszamy na konferencję „Nowoczesna Klasa – od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą”, która odbędzie się 26 listopada 2013 w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2

Jej celem jest praktyczne zapoznanie kadry pedagogicznej z interaktywnymi rozwiązaniami w zarządzaniu szkołą i w nauczaniu. W ramach konferencji odbędą się wykłady z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, a także warsztaty w mobilnych pracowniach komputerowych. Dyrektorzy i nauczyciele poznają również zasady kontaktu z mediami w przypadku powstania sytuacji kryzysowej w szkole.

Udział w konferencji jest bezpłatny!!!

Rejestracja: https://evenea.pl/organizator?id=9336

Program konferencji oraz informacje szczegółowe: konferencja2013.pdf

 
"Otwórz usta, pobierz wymaz." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak   
wtorek, 24 września 2013 17:41

O ratowaniu życia słów parę"Otwórz usta, pobierz wymaz." - takie  jest hasło Fundacji DKMS Polska, która zajmuje się prowadzeniem Bazy Dawców Komórek Macierzystych. W ubiegły weekend, we współpracy z siecią sklepów TESCO,  na terenie całej Polski zorganizowany został Dzień Dawcy dla dwuletniego Bartusia i innych osób chorych na białaczkę. W akcję włączyli się wolontariusze z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim. Przez trzy dni nasi uczniowie zajmowali się: działalnością informacyjną,  rejestracją potencjalnych dawców szpiku oraz zachęcaniem klientów do udziału w akcji.

Więcej…
 
Wyjazd do Komańczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 września 2013 22:30

W dniu 25 września minęła 60. rocznica uwięzienia prymasa Wyszyńskiego przez władze komunistyczne. Jednym z miejsc odosobnienia, w których przetrzymywano kardynała podczas jego trzyletniego internowania był klasztor w Komańczy. Tam też z okazji 60. rocznicy uwięzienia prymasa zorganizowano uroczystości, w których wzięła udział także reprezentacja naszej szkoły.

Więcej…
 
Matura 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 września 2013 22:37

Do tradycji naszej szkoły należą wrześniowe spotkania uczniów klas trzecich z Przewodniczącym i Zastępcą Szkolnego ZE dotyczące matury. Nie inaczej było i w tym roku. Zorganizowane 25 września 2013 r. na godzinie wychowawczej szkolenie miało przede wszystkim charakter informacyjny. Przyszli maturzyści zostali zapoznani z obowiązkami i prawami wynikającymi z przepisów dotyczących przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Zostały przekazane ważne terminy oraz komunikaty Dyrektora OKE w Krakowie m.in. w sprawie dostosowań wymagań i form przeprowadzenia egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Maturzyści zostali zapoznani także z instrukcją wypełniania deklaracji maturalnej.

Przypominamy: Osoby które zmierzają przystąpić do egzaminu maturalnego zobowiązane są złożyć wstępne deklaracje maturalne w sekretariacie do 30 września 2013 r. (jest to warunek przystąpienia do matury w 2014 r.), deklaracje ostateczne należy złożyć do 7 lutego 2014r. Po tym terminie nie ma już możliwości dokonywania zmian w deklaracji. W przypadku nie złożenia deklaracji ostatecznej z dniem 8 lutego deklaracja wstępna staje się deklaracją ostateczną.

 
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Szporko, 3C   
piątek, 27 września 2013 00:00

Pielgrzymka maturzystówDnia 27 września maturzyści wraz z panią Dyrektor Dorotą Depą, ks. Wacławem Klimkiem, Panią Krystyną Gnat i Panią Anną Bober udali się do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Celem pielgrzymki była modlitwa o zdanie matury. Zaraz po przyjeździe mieliśmy chwilę czasu wolnego, a następnie  wysłuchaliśmy krótkiego wykładu jednego z ojców paulinów. O godzinie 13.00 odbyła się Msza święta z udziałem Biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.  Po niej udaliśmy się do miejscowości Siedlec, gdzie mieści się tak zwana Święta Przeprośna Górka. Znajduję się tam Sanktuarium Ojca Pio. Ksiądz Zbigniew Bańkowski  krótko opowiedział nam o życiu Ojcu Pio. W Głogowie Małopolskim byliśmy o godzinie 21.00. Wszyscy uczniowie miło wspominają wyjazd i miejmy nadzieje, że każdy z nich wymodlił dla siebie 100% sukcesu na maturze.

 
Akcja Sprzątania Świata – zaczęło się w Australii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 października 2013 09:52

Sprzątanie Świata24 lata temu czterdzieści tysięcy mieszkańców Sydney zapoczątkowało Akcję Sprzątania Świata. W niedługim czasie popularność Akcji objęła cały świat. Ktoś może zapytać „po co sprzątać jeśli są do tego celu odpowiednie służby?”. Chodzi o  uświadomienie jak poważnym problemem są gromadzące się w środowisku odpady. Nie tylko szpecą otoczenie, czy świadczą o braku kultury, ale zagrażają naszemu zdrowiu zanieczyszczając środowisko.

Uczestnikami Sprzątania Świata są także uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim. W tym roku klasy pierwsze pod opieką pana Piotra Kawy porządkowały otoczenie szkoły oraz pobliski park. Okazało się, że teren jest stosunkowo czysty. Mimo dołożonych starań nie nazbieraliśmy dużo śmieci, co stwierdzamy z satysfakcją.

Wyrażamy nadzieję, że wkrótce wzrost świadomości ekologicznej i zwykłej kultury osobistej społeczeństwa spowoduje, że Akcja Sprzątania Świata przestanie być potrzebna.

 
Liga lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 października 2013 18:58

Liga lekkoatletyczna4 października grupa uczniów SLO wzięła udział w rejonowej Lidze Lekkoatletycznej, która odbywała się na stadionie Resovii w Rzeszowie. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, rywalizując przy pięknej pogodzie ze swoimi rówieśnikami ze szkół z Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego, łańcuckiego i leżajskiego.

Najlepsze wyniki uzyskali:
Katarzyna Bajor – skok w dal – 1 miejsce w klasyfikacji powiatowej – 6 w rejonowej
Monika Plizga – pchnięcie kulą – 2 miejsce w klasyfikacji powiatowej – 5 w rejonowej
Karolina Łuszcz – bieg na 800 metrów -  2 miejsce w klasyfikacji powiatowej – 10 w rejonowej
Damian Rembisz – bieg na 400 metrów – 2 miejsce klasyfikacji powiatowej -3 w rejonowej
Wszystkie wyniki dostępne są na stronach SZS Rzeszów lub tutaj.

 
Wycieczka do Belgii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak, kl. 3C   
piątek, 04 października 2013 22:38

W dniach: 29.09.-04.10.2013r. wzięłam udział w wycieczce do Belgii, organizowanej przez pana Tomasza Porębę, posła do Parlamentu Europejskiego. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, do którego uczniów SLO przygotował pan Dawid Rosół, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Podczas wyjazdu miałam szansę zobaczyć główne zabytki Brukseli: Grand Palace, Manneken Pis, Atomium, Pałac Królewski, Pawilon Chiński, Katedrę Świętego Michała i Świętej Guduli oraz Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej. W stolicy Europy odbyło się także spotkanie z europosłem. W Parlamencie Europejskim zapoznałam się z pracą i funkcjonowaniem instytucji unijnych oraz działalnością parlamentarzystów. Następnego dnia, wraz z grupą, udaliśmy się do Antwerpii, która jest jednym z głównych miast portowych w Belgii. Tam również mieliśmy czas na zwiedzanie. Wycieczkę wspominam bardzo pozytywnie. Zobaczyłam niesamowite miejsca i poznałam wspaniałych ludzi, z którymi utrzymam kontakt. Mam nadzieję, że coraz więcej uczniów SLO będzie miało szansę zobaczyć stolicę Europy.

 
Indywidualne biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 października 2013 18:57

Karolina Łuszcz9 października w Kamieniu rozegrane zostały zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych. Jedyną reprezentantką naszej szkoły oraz całej gminy Głogów Małopolski była uczennica klasy 3a Karolina Łuszcz. W gronie ponad 40 zawodniczek Karolina po bardzo dobrym biegu zajęła 4 miejsce co zaowocowało awansem do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!!!

 
Dzień Edukacji Narodowej w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 października 2013 19:39

W dniu 16 października bieżącego roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela. Z samego rana nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie mogli zobaczyć owoc ciężkiej pracy, jaką ich koledzy wykonali poprzedniego dnia, wieszając w oknach sympatyczny napis: Nauczyciele! Z okazji Waszego święta okażcie łaskę, nie pytajcie!

Bardziej oficjalna (lecz dalej w specyficznym i nam tylko znanym stylu) część uroczystości  odbyła się na godzinie wychowawczej w auli szkolnej, gdzie zebrali się wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Wszystko rozpoczęło się od odczytania życzeń i złożenia kwiatów na ręce Pani Dyrektor, po czym została wyświetlona prezentacja, na której to uczniowie naszej szkoły uwiecznieni na fotografiach, trzymali kartki, na których napisane zostały życzenia płynące prosto z serca Laughing Kolejnymi atrakcjami apelu było zaśpiewanie przez uczniów przeróbki wakacyjnego hitu Ona tańczy dla mnie oraz dobrze nam znanej reklamy Merci.

Dim lights

 
SLO Szkołą Matematycznych Innowacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 października 2013 21:05

SLO Szkołą Matematycznych Innowacji

18 października 2013 r. w Mińsku Mazowieckim na konferencji podsumowującej działania w projekcie „Matematyka Innego Wymiaru” nasze liceum otrzymało tytuł "Szkoły Matematycznych Innowacji". Tytuł ten został przyznany dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym w szkole mającym na celu podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych.

Więcej…
 
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Euroscola" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dawid Rosół   
czwartek, 24 października 2013 11:56

Młodzieżowa Akcja-Reakcja28 lutego 2014 roku 24 uczniów naszej szkoły weźmie udział w młodzieżowej debacie dotyczącej problemów współczesnej Europy. Debata odbędzie się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd do Francji jest nagrodą w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Euroscola", w której uczniowie naszej szkoły "prześcignęli" kilkaset innych szkół średnich z całej Polski. Dokładne wyniki i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.Euroscola.pl.

 
Comenius: Hiszpania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 października 2013 00:00

20 października 2013 r. wraz z panią Moniką Rękosiewicz-Tokarz w ramach projektu Comenius wyruszyliśmy do jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii  - Walencji.  Lot przebiegł bez zarzutów, a o godzinie 13.00 spotkaliśmy nasze koleżanki, u których mieliśmy zamieszkać. Po poznaniu rodzin, wraz z naszymi koleżankami, poszliśmy na spacer po tej nowszej części Walencji i po jej bliskich okolicach.

Więcej…
 
Spotkanie z poetką - Martą Fox PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
środa, 30 października 2013 21:31

W dniu 30 października 2013 r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie zorganizowane dla klas drugich ze znana powieściopisarką oraz poetką Martą Fox. Opowiedziała nam ona o swoim życiu prywatnym i początkach swojej twórczości. Prelekcję uzupełniła o zabawne historie związane ze swoim życiem: czasami studenckimi, młodością i kontaktami z czytelnikami. Odczytała również fragmenty książek,  co miało na celu zachęcić do ich przeczytania. Kilka osób z grupy uczestniczącej w spotkaniu zadawało pytania dotyczące twórczości  oraz życia prywatnego, na które pani Marta chętnie odpowiadała. Największe zainteresowanie wzbudziły wypowiedzi czytelników, czasem nawet kontrowersyjne, które pisarka przytaczała. Na zakończenie spotkania wyraziła życzenie, aby po jej książki w tutejszej bibliotece ustawiały się kolejki, tak, jak miało to miejsce w innych placówkach.

 
"Światełko Pamięci" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 02 listopada 2013 08:05

Światełko Pamięci

(...)Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć -
Palą się znicze...

Ryszard Przymus „Znicze” [fragm.]

W zawiązku ze świętem obchodzonym 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych, uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim, po raz kolejny włączyli się do akcji zbiórki zniczy, które zapłonęły na nekropoli w Łyczakowie we Lwowie.

W szkole akcja przebiegała pod hasłem: „ ZAPAL ZNICZ - DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI W NIEZNANY ŚWIAT - OCAL JE OD ZAPOMNIENIA”

Więcej…
 
Noc filmowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 listopada 2013 14:25

Kto może wziąć udział?

KAŻDY Z SLO!!! Wystarczy napisać mail na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. dlaczego chcesz wziąć udział w nocy filmowej (mogą być grupki po max 5 osób), podpisać imieniem i nazwiskiem swoim lub członków grupy. Jeśli liczba chętnych przekroczy 20 osób, o udziale będzie decydowało uzasadnienie, nad którym pochylą się przedstawiciele SU, opiekun SU oraz dyrektor SLO. Na maile czekamy do 4.11.2013 r godz 24.00

TERMIN

8-9.11.2013 z (noc piątek-sobota)
START: godz 20.00, FINISZ: 8.00

Co potrzebujemy?


Coś, z czego będzie można przygotować kolację i śniadanie, kubeczki na herbatę.

Śpiwór, karimata, poduszka, szczoteczka i pasta,dresiki

Zapraszamy!!

 
Akcja zbiórki książek i czasopism dla dzieci polskich z Litwy zakończona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
poniedziałek, 04 listopada 2013 08:04

We wrześniu i październiku nasze liceum wzięło udział w akcji, która była koordynowana przez władze gminy Głogów Małopolski, a w obrębie naszej szkoły, przez bibliotekarza.  Zbiórka wydawnictw spotkała się z dużym odzewem społeczności SLO. Ofiarodawcami byli uczniowie i ich rodziny oraz nauczyciele. Zebrano łącznie 209 książek i 84 czasopisma, a także piękny kalendarz upamiętniający historię Powstania Styczniowego. Wśród książek są: bajki, lektury, podręczniki, klasyka polskiej i światowej powieści dla dzieci i młodzieży, wydawnictwa publicystyczne i krajoznawcze. Wśród czasopism najliczniej reprezentowane jest religijne czasopismo „Dominik”.

Jako osoba odpowiedzialna za zbiórkę w SLO składam serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.

 
Nie zależało mu na blasku... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Wilczyńska, 2B   
poniedziałek, 04 listopada 2013 23:26

 
"Jak pracować z młodzieżą?" - debata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 listopada 2013 20:50

W dniu 6 listopada w ramach projektu "Młodzież ma wpływ" koordynowanego przez Fundację Civis Polonus, w naszej szkole odbyła się debata na temat "Jak pracować z młodzieżą?". Na zorganizowanym spotkaniu uczniowie i nauczyciele debatowali o tym jak w naszej szkole poprawić metody pracy z uczniami. W skład ekspertów, którzy po uprzednim przygotowaniu wypowiadali się i poddawali opinii wypowiedzi naszych uczniów wchodzili : pani dyrektor Dorota Depa, Agata Wilczyńska, Filip Bazan i Karolina Łuszcz .

Więcej…
 
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 listopada 2013 21:27

7 listopada w ramach projektu "Młodzieżowa Akcja-Reakcja" uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim przeszli szkolenie z zakresu  pierwszej pomocy prowadzone przez absolwenta Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim - Mateusza Mokrzyckiego oraz wolontariuszy koordynujących projekt. Nasza młodzież dowiedziała się, jakie podjąć działania w sytuacjach kryzysowych oraz miała okazję praktykować m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, a także inne zabiegi ratujące życie i zdrowie osobie poszkodowanej. Głównym celem tej inicjatywy było przygotowanie uczestników projektu do wyjazdu na Szpitalny Oddział Ratunkowy, działający przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Tak też się stało, uczniowie SLO,  dwa dni później (tj. 9.11.2013r) zwiedzili jeden z najnowocześniejszych SOR-ów w Polsce.

Rzeszowski SOR to dwupiętrowy budynek; na pierwszym piętrze jest oddział ratunkowy, gdzie przyjmowani są pacjenci przywożeni w nagłych wypadkach. Natomiast na parterze znajduje się izba przyjęć, w której przyjmowani są pacjenci na planowane operacje i zabiegi. Na oddziale znajdują się m.in. łóżka obserwacyjne i intensywnego nadzoru, sala resuscytacyjno-zabiegowa, gdzie udzielana jest pomoc nawet trzem pacjentom jednocześnie.

Dzięki wolontariuszom projektu mogli zobaczyć, jak szybka i dokładna jest diagnoza pacjenta, trafiającęgo do tego punktu medycznego. Największą uwagę zwrócił najdroższy sprzęt tej placówki - tomograf komputerowy. Za zgodą lekarza oddziału młodzież miała możliwość zobaczenia metod diagnostycznych, pozwalających na uzyskanie obrazów tomograficznych. Pracownia Tomografii Komputerowej okazała się punktem kulminacyjnym pełnej wrażeń i bogatej o nowe doświadczenia eskursji do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 
„Jedna sekunda - jedno życie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 listopada 2013 22:34

Spotkanie z policjantamiDnia 7 listopada br. uczniowie klas III Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim. Celem spotkania było podniesienie wśród młodzieży świadomości nt. zagrożeń istniejących w ruchu drogowym oraz popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Więcej…
 
Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:23

W dniu 11 listopada w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyły się obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Całości rozpoczęła się Mszą Świętą  godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Trójcy  Świętej w Głogowie Małopolskim. Następnie obył się przemarsz pod pomnik upamiętniających bohaterów i ofiary walk za Ojczyznę, przy którym zostały złożone wieńce w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny. Na uroczystości przybyły grupy ze sztandarami ze szkół, jednostek OSP, organizacji patriotycznych z terenów gminy Głogów Małopolski. Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ zespołu "Hanka".

Więcej…
 
List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie nowej matury od 2015 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2013 20:46

Treść listu do pobrania w formie pliku PDF

 
„Nowoczesna klasa – od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 listopada 2013 21:21

„Nowoczesna klasa – od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą” to tytuł konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli, która odbyła się 26 listopada w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim. Konferencję poprowadzili redaktorzy magazynu "EduFakty – Uczę nowocześnie" Maciej Kułak, Bartosz Krzyżaniak, Janusz S. Wierzbicki, na co dzień pracujący w Warszawie i propagujący najnowsze rozwiązania w zakresie nauczania z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Wykład inaugurujący poświęcony był „Myśleniu wizualnemu we współczesnej szkole z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”. Drugi z wykładów poprowadziła Sylwia Patoka – pracownik Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Był on poświęcony bezpłatnym e-podręcznikom, które w 2014 roku zaczną stopniowo pojawiać się, a w 2015 będą już w całości dostępne za pośrednictwem platformy przygotowanej przez ORE.

 

Więcej…
 
DOŁĄCZ DO SZLACHETNEJ PACZKI I ZOSTAŃMY DARCZYŃCAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 listopada 2013 23:26

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany - obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."

Jan Paweł II

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowujemy paczkę dla pani Danusi samotnie wychowującej 6-letniego Adasia, aby ich tegoroczne święta były wyjątkowe.

RODZINA KTÓREJ POMAGAMY POD-1381-047970

Pani Danuta (38 l.) samotnie wychowuje Adasia (6 l.) odkąd rozstała się z mężem, który nadużywał alkoholu. Nie podejmuje pracy ze względu na konieczność opieki nad chorym synem i codzienne dojazdy na rehabilitację. Adaś wymaga stałej opieki lekarskiej, ma głębokie niedowidzenie i problemy neurologiczne.  Rodzina zajmuje jednopokojowe mieszkanie. Wszystkie dostępne środki finansowe to alimenty (500 zł), zasiłek pielęgnacyjny (153 zł) i zasiłek rodzinny (106 zł). Pozwala to zaledwie na opłaty za mieszkanie i wydatki związane z chorobą Adasia. Niezwykle mało pozostaje na życie, 57 zł na osobę na miesiąc. Jako trzy najważniejsze potrzeby pani Danuta wymienia: środki czystości, artykuły wyposażenia domu oraz odkurzacz, którego nigdy nie miała, a codziennie musi zamiatać dywan, żeby bezpiecznie mógł się na nim bawić niedowidzący syn.

Więcej…
 
Konkurs na logo biblioteki SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 listopada 2013 23:37

Zapraszamy wszystkich uczniów uzdolnionych plastycznie do wzięcia udziału w konkursie. Każdy uczestnik może dostarczyć dowolną liczbę projektów. Również technika wykonania jest dowolna (umożliwiająca zeskanowanie), jednak format dzieła nie powinien przekraczać A4. Obowiązkowo należy dostarczyć prace w wersji papierowej, oprócz tego mile widziane są również wersje elektroniczne.

Projekty należy składać do świąt Bożego Narodzenia do bibliotekarza.

Konkurs daje szanse trwałego wpisania się do historii naszej szkoły oraz zaprezentowania swoich prac podczas wystawy pokonkursowej.

 
Nowe możliwości spędzania wolnego czasu w szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 listopada 2013 23:39

Informujemy, że w sekretariacie szkoły oraz w bibliotece znajdują się gry, układanki logiczne i kostki Rubika. Można z nich korzystać na długich przerwach, przed i po lekcjach.

Wśród gier polecamy szachy, Biznes po polsku i legendarną Kolejkę wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

 
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Fraszka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 listopada 2013 21:52

29 listopada 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Stowarzyszenie to od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak m.in. Uniwersytet Warszawski.

W bieżącym roku szkolnym uczestnicy mogli wziąć udział w teście konkursowym składającym się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku, zgodnie z programem nauczania dla swojej kategorii wiekowej uczestników (Licealista), oraz zwięzłej części opisowej. Test jednokrotnego wyboru składał się z 30 pytań (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów). Tematyka konkursu nie wykraczała poza program nauczania szkoły ponadgimnazajlnej.

Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów z klas drugich i trzecich: Monika Gola, Krystian Stec, Karolina Kłeczek, Mikołaj Kiwak, Agata Wilczyńska, Gabriela Skowrońska, Magdalena Szostak, Magdalena Baryła, Patrycja Matejek, Anna Kasica, Edyta Sala.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2014 r. - każda szkoła otrzyma listę imienną wszystkich uczestników wraz z ich punktacją. A zatem pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na informacje od organizatora.

 
Półmetek w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez uczestniczka   
sobota, 30 listopada 2013 13:41

Pod koniec listopada bieżącego roku uczniowie klas 2 obchodzili swoją małą, ale radosną uroczystość. Małą - bo to dopiero wstęp przed tym, co ich czeka - studniówką w klasie 3. Radosną - bo to już połowa nauki w szkole za nimi, a na dodatek wizja matury jest jeszcze odległa w czasie. W restauracji "Trzy Korony" przez całą noc bawili się uczniowie klas 2 wraz z osobami towarzyszącymi. Zaproszeni byli: dyrekcja SLO i wychowawcy poszczególnych klas 2. Nad organizacją imprezy czuwali rodzice uczniów. Piękne kreacje, fryzury, dobra oprawa muzyczna podkreśliły znaczenie tej uroczystości. Pozostawiła ona po sobie niezapomniane wrażenia.

 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 30 listopada 2013 23:47

 
"Ortograficzny Omnibus" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 grudnia 2013 18:37

W dniu 21 listopada nasze uczennice:

  • Joanna Kiełb, Magdalena Baryła - 2C
  • Agata Wilczyńska - 2B
  • Katarzyna Zuber - 3B
  • Beata Lepak - 3C

wzięły udział w "Ortograficznym Omnibusie", organizowanym przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, wcześniej wygrywając eliminacje szkolne. Podczas konkursu uczennice te pisały dyktando, sprawdzające znajomość właściwie wszystkich reguł ortograficznych i rozwiązywały test dotyczący poprawności językowej - oczywiście uwzględniający wiadomości na temat ortografii i interpunkcji. W tej kategorii (liceum) 1 miejsce zdobyła Agata Wilczyńska, 2 miejsce - Katarzyna Zuber, wyróżnienie - Beata Lepak.

W dniu 3 grudnia w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Uczennice do konkursu przygotowały: p. Anna Białek i Joanna Baran-Sabik, wcześniej przeprowadzając eliminacje szkolne.

Gratulujemy!

 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
środa, 04 grudnia 2013 22:58

4 grudnia 2013 r. odbył się wyjazd uczniów klas drugich i klasy 3C wraz z opiekunami tj.: p. Renatą Płodzień, p. Anna Depą i p. Joanną Baran–Sabik do Rzeszowa. Głównym punktem programu wyjazdu była wizyta w kinie Helios, a przy okazji w kręgielni w galerii Nowy Świat. Zbiórka miała miejsce przed szkołą, a po godzinie 11:30 wyruszyliśmy w trasę. Po tym, jak dojechaliśmy do rzeszowskiego kina Helios, podzieliliśmy się na dwie mniejsze grupy, które miały na celu obejrzenie dwóch różnych filmów -  "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" oraz "Papusza". Oba filmy zrobiły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Następnie odwiedziliśmy kręgielnię w Nowym Świecie. Pobyt tam okazał się bardzo wyczerpujący ale radosny i wesoły. Droga powrotna upłynęła miło i przyjemnie. Z utęsknieniem wyczekujemy kolejnych wycieczek.

 
Konkurs "Programuj w Scratch" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 grudnia 2013 14:30

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA [PDF]

KARTA ZGŁOSZENIA [DOC]

PRZYKŁADOWE ZADANIA

 
Szlachetna Paczka 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
sobota, 07 grudnia 2013 19:21

W sobotę 7 grudnia przed naszym liceum panował ogromny ruch. Do budynku wchodzili i wychodzili ludzie, na parking zajeżdżały samochody prywatne i Ochotniczej Straży Pożarnej, z rąk do rąk podawano sobie niezliczone ilości pudeł, ozdobionych w świąteczny papier i opisanych dziwnymi cyframi. W tym dniu nasza szkoła pełniła rolę Magazynu dla rejonu Głogów Małopolski, w ramach akcji Szlachetna Paczka. To było prawdziwe święto. Z radiowęzła zamiast szkolnych komunikatów słychać było zimowe piosenki, jedna z sal lekcyjnych została zmieniona w miejsce spotkań wolontariuszy z darczyńcami i miejsce oczekiwania na kolejny wyjazd do rodzin, inna była miejscem przechowywania paczek – było ich tyle, że część trzeba było umieścić na korytarzu. Wszędzie było widać kolor czerwony – charakterystyczny dla akcji Szlachetna Paczka. Czerwone były koszulki wolontariuszy, baloniki z logo akcji, naklejki na paczkach, a także policzki wszystkich zaangażowanych – najpierw z mrozu, potem z emocji.

Więcej…
 
Finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów "MASTER OF ENGLISH" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 22:34

9 grudnia w siedzibie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie odbył się finał konkursu Master of English skierowanego do wszystkich uczniów gimnazjów w naszej gminie. Konkurs zorganizowany został przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim przy współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski. Pierwsza część konkursu odbywała się w poszczególnych gimnazjach, gdzie uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę gramatyczną i opanowane słownictwo. Do tej części konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów z naszej gminy. Do finału zakwalifikowało się po dwoje najlepszych uczniów z gimnazjów w Głogowie Małopolskim, w Budach Głogowskich i Wysokiej Głogowskiej. Finaliści odpowiadali na pytania komisji i wykonywali zadania konkursowe.  A oto lista laureatów:

I miejsce – Agata Magierska – Gimnazjum w Głogowie Małopolskim
II miejsce – Aleksandra Jaskuła – Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej
III miejsce – Hubert Hess – Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej
IV miejsce – Miłosz Dworak – Gimnazjum w Budach Głogowskich
V miejsce – Michalina Gołębiowska – Gimnazjum w Głogowie Małopolskim
VI miejsce – Jakub Kunas – Gimnazjum w Budach Głogowskich.

Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Jeszcze raz gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!

 
Młodzieżowa Akcja-Reakcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Młodzieżowej Akcji–Reakcji   
wtorek, 10 grudnia 2013 21:54

W miniony wtorek (10 grudnia 2013 r.) Młodzieżowa Akcja-Reakcja pojawiła na targach edukacyjnych w Jarosławiu, które odbyły się w ramach programu Klub Młodych Liderów. Część naszej szkolnej grupy, ta która wygrała konkurs na film promujący i edukujący w zakresie pierwszej pomocy, pokazała uczniom z Zespołu Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu jak ratować życie.

Warsztaty prowadzili Ela, Monika, Damian i Kuba uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
Stypendium dla Agaty Wilczyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 grudnia 2013 20:17

17 grudnia 2013 r. wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i kurator oświaty Jacek Wojtas wręczyli uczniom z województwa podkarpackiego stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Uczestniczyło w niej 255 uczniów z województwa podkarpackiego, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen. Wśród stypendystów znalazła się uczennica naszego liceum – Agata Wilczyńska (kl. II b). Uroczystość zainaugurował występ chóru z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, następnie odbyły się przemówienia, w którym zaznaczono rolę nauki w naszym życiu. Na zakończenie przedstawiciele stypendystów podziękowali za wręczone wyróżnienia oraz podziękowali tym wszystkim, którzy pomagają nam w zdobywaniu wiedzy – dyrektorom, nauczycielom i rodzicom.

 
Brązowe medale naszych koszykarzy!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 grudnia 2013 14:53

17 grudnia 2013r. w Błażowej rozegrano finał powiatowej Licealiady w koszykówce chłopców. Drużyna SLO zaprezentowała się w tej imprezie bardzo udanie i zajęła III miejsce nagrodzone pucharem i brązowymi medalami. W swojej drodze na podium chłopcy pod opieką p.Konrada Surowca pokonali ZSzZ Dynów i ZS Sokołów Małopolski W skład zespołu weszli: Jakub Serafin, Damian Rembisz, Mateusz Woś, Tomasz Rejch, Krystian Stec, Patryk Stec i Dominik Tott.

Gratulujemy :)

 
Koszykarki SLO mistrzyniami powiatu!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2013 20:26

19 grudnia 2013 r. w na hali ZSzZ w Dynowie rozegrany został finał powiatowej Licealiady w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć szkół  i rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Koszykarki SLO zawsze stawiane były w gronie drużyn z szansami na medal ale przez ostatnie dwa sezony nie udawało się go zdobyć. Turniej na obiektach w Dynowie okazał się dla naszych uczennic bardzo udany i tym razem sięgnęły one najwyższego stopnia podium. Na swojej drodze do złotych medali pokonały najpierw ZS Tyczyn 15-8, następnie po bardzo dramatycznym i wyczerpującym spotkaniu zakończonym dogrywką - LO Dynów 20-15 oraz gospodarza zawodów ZSzZ Dynów po fanastycznie rozegranym taktycznie meczu 22-8. To ostatnie zwycięstwo otworzyło dziewczętom drogę do złotego medalu, ponieważ w ostatnim meczu wystarczyło już tylko nie przegrać zbyt wysoko z ZS Błażowa. Wynik 16-10 dla przeciwniczek dał naszym dziewczętom tytuł Mistrzyń Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2013/2014.

Drużynę tworzyły: Ela Kobylarz, Karolina Łuszcz, Beata Lepak, Sylwia Janda, Monika Gola, Kasia Kopacz, Paulina Jaskuła, Ewelina Ślęzak i Iza Wacht.

Gratulujemy!!!

 
Konkurs informatyczny w programowaniu wizualnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2013 21:02

19 grudnia 2013 r. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim zorganizowało konkurs informatyczny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w programowaniu wizualnym. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Młodzi programiści w ciągu 60 minut mieli do napisania 4 programy. Poziom konkursu był wysoki i dość wyrównany. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Maciej Bazan - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim
II miejsce - Wiktoria Pustelniak - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim
III miejsce - Jan Furman - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

 
Wigilia w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 22:21

„W maleńkiej stajence, w dalekim Betlejem

Przyszedł nam Jezus i przyniósł zbawienie

W maleńkiej stajence, w maleńkim mieście

Przyszedł Zbawiciel, przyszedł nareszcie...”

Boże Narodzenie to czas radości, kolędowania i spotkań w gronie rodziny, znajomych...

My również, jako „szkolna rodzina SLO” spotkaliśmy się w ubiegły piątek – 20 grudnia na tradycyjnej szkolnej wigilii. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi: panem burmistrzem Pawłem Bajem, radnym p. Pawłem Ślęzakiem, p. dyr. ZEAS-u Katarzyną Wajdą, gronem pedagogicznym i uczniami naszego SLO mogliśmy spędzić ten dzień w wyjątkowej świątecznej atmosferze.

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 stycznia 2014 22:39

Tradycyjnie 6 stycznia na rynku naszego miasta odbędzie się koncert „Kolędujmy Nowonarodzonemu”. W tym roku  kolędować będziemy razem z zespołem MANITOU, któremu towarzyszyć będą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Małopolskim.

W tym roku po raz pierwszy koncert poprzedzi Orszak Trzech Króli. Jest to ogólnopolska inicjatywa uczczenia Święta Objawienia Pańskiego przez wspólne przejście ulicami miasta i śpiewanie kolęd. Towarzyszy temu inscenizacja związana z Bożym Narodzeniem.

Przejście Orszaku rozpocznie się o godz. 15.00, początek w okolicach budynku Banku Spółdzielczego oraz domu „Pod krzyżem”. Tam też zostaną rozdane śpiewniki oraz korony, by uczestnicy Orszaku na wzór Trzech Króli mogli iść do szopki, ustawionej pod pomnikiem Jana Pawła II.

Ok 16.00 rozpocznie się koncert kolęd z zespołem MANITOU. Jak co roku podczas koncertu symbolicznie połamiemy się opłatkiem i a obok sceny pojawi się „żywa szopka”. Będzie można rozgrzać się gorącą herbatą.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Organizatorzy:
- Szkoła Muzyczna I stopnia,
- Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim,
- Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim,
- Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski
- Urząd Miejski w Głogowie Małopolskim

Dim lights

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 20:36

Jest 6 stycznia 2014 roku. Zbliża się godzina 15. W okolicach rynku i budynku Banku Spółdzielczego licznie gromadzą się mieszkańcy Głogowa Małopolskiego. Co się tam wydarzy?

To właśnie dzisiaj odbędzie się organizowany po raz trzeci koncert kolęd „Wspólnie Kolędujmy Nowonarodzonemu” połączony z uroczystym przemarszem orszaku Trzech Króli.

Przed budynkiem banku stoją nasi uczniowie i rozdają wszystkim przybyłym pamiątkowe korony, naklejki oraz śpiewniki przygotowane przez Fundację Orszak Trzech Króli z Warszawy. Orszak wyrusza punktualnie o godz. 15 a przewodzi mu ks. Wacław Klimek. Maszerujemy ulicami Głogowa a z ust uczestników płyną słowa kolęd. Śpiew słychać bardzo daleko, wszyscy się staramy – śpiewamy przecież naszemu Maleńkiemu Panu. Po dotarciu pod pomnik bł. Jana Pawła II, gdzie orszak kończy swój pochód, możemy zobaczyć krótkie jasełka, w których przygotowanie zaangażowali się członkowie grupy teatralnej działającej przy MGDK w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
22. Finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak, kl. 3C   
niedziela, 12 stycznia 2014 23:01

12 stycznia 2014 roku odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było uzyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku, w akcję włączyli się uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim. W niedzielny poranek grupa siedemnastu wolontariuszy z SLO, wyposażona w identyfikatory, puszki i czerwone serduszka, nie zważając na fatalne warunki pogodowe, udała się w trzy różne miejsca: na głogowski rynek, osiedle Niwa oraz Rogoźnicę. Kwesta organizowana była przez sztab Miejsko-Gminnego Dom Kultury, któremu przewodził Piotr Grygiel. W tym dniu na głogowian czekały również różne atrakcje: począwszy od turnieju piłki nożnej halowej, przez pokaz ratownictwa medycznego, kończąc na koncertach takich zespołów jak The Bricks, Tharantula, Ghalicyah oraz Jesus Chrysler Suicide.

Wolontariuszom nie zabrakło energii do działania, a mieszkańcy gminy mieli okazję przyczynić się do poprawy sytuacji medycznej w kraju, dzięki czemu akcja zdecydowanie zalicza się do udanych.

 
Pożegnanie semestru w klubie "SPIN" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 stycznia 2014 22:17

Tradycją SLO stało się już, że w ostatnich dniach pierwszego semestru nasi uczniowie wyjeżdżają do klubu sportowego "SPIN", aby rozegrać Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej oraz poćwiczyć z legendą rzeszowskiego fitnessu dr Anetą Przepiórą. Tak więc 16 stycznia grupa ponad 50 licealistów udała się do rzeszowskiego klubu. Najpierw swoje rozgrywki rozpoczęli chłopcy. Reprezentacje klas pierwszych, drugich i trzecich rozgrywały swoje zawody systemem "każdy z każdym". Rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana i emocjonująca, a wyniki poszczególnych meczy otwarte do samego końca. Ostatecznie rywalizację, nie bez trudu, wygrała reprezentacja klas III. Już trzeci raz chłopcy z tego rocznika zdobyli Mistrzostwo Szkoły i dokonali tego pierwszy raz w historii SLO. III klasy reprezentowali : Damian Rembisz, Kuba Surdej, Mateusz Woś, Tomek Sondej, Grzesiek Reguła i Kuba Serafin.

Dziewczęta z klas I, II i III  przez dwie godziny ćwiczyły z dr Anetą Przepiórą. Zajęcia z nowoczesnych form ruchu jak zawsze były bardzo atrakcyjne i nasze uczennice wyszły z nich bardzo zadowolone.

Opiekę nad uczniami sprawowali Renata Płodzień, Maciej Rusin i Konrad Surowiec.

 
VI Podkarpacka Gala Wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 stycznia 2014 23:36

Gala Wolontariatu17 stycznia 2014 r. w odpowiedzi na zaproszenie (w składzie: Jakub Surdej, Ewa Burek oraz Łukasz Zaleski) wzięliśmy udział w VI Podkarpackiej Gali Wolontariatu. Wydarzeniu temu towarzyszyła podniosła atmosfera - jest to święto dla każdego wolontariusza. Podczas gali odbyły się występy taneczne oraz wokalne. Po prezentacjach podsumowujących cały rok pracy podkarpackich wolontariuszy przyszedł czas na rozdanie nagród. Nasze liceum otrzymało nagrodę Szkoły "AKTYWNEJ I ODPOWIEDZIALNEJ SPOŁECZNIE". Byliśmy mile i pozytywnie zaskoczeni. Poproszeni na scenę poczuliśmy się wyróżnieni. Nagrody otrzymały także: Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej oraz Zespół Szkół w Klimkówce. Chwilę po nas nagrodę "WOLONTARIUSZ PODKARPACIA 2013" otrzymała piątka studentów.

Więcej…
 
Poloneza czas zacząć... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Szporko, 3C   
niedziela, 19 stycznia 2014 20:03

Studniówka 2014...takimi słowami 18 stycznia 2014 r. w hotelu "Trzy Korony" rozpoczęła się kolejna studniówka w historii Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim. Na samym początku zatańczyliśmy poloneza, którego ćwiczyliśmy bardzo długo... W części oficjalnej prowadzonej przez uczniów: Izę Wacht i Jakuba Surdeja z klasy 3A usłyszeliśmy przemówienia, które wygłosili: Pani Dyrektor Dorota Depa, Pan Burmistrz Paweł Baj, a w imieniu naszych wychowawców także Pani Krystyna Gnat. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, a przede wszystkim, że jesteśmy wyjątkowym rocznikiem Wink.

Co tu dużo mówić? Było świetnie!!! Na parkiecie nie było miejsca, gdyż cały czas wszyscy tańczyli... nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele wraz z Panią Dyrektor. Wspaniała zabawa trwała do białego rana. Uczniowie spędzili cudowne chwile, których na pewno nigdy nie zapomną... W końcu studniówkę ma się tylko raz Smile


 
Udział uczniów w wykładach na Politechnice Rzeszowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 01 lutego 2014 20:02

1 lutego 2014 r. uczniowie SLO w Głogowie Małopolskim zainteresowani karierą przez duże "K" uczestniczyli w wykładach na Politechnice Rzeszowskiej w ramach programu "Kariera Inżyniera". Program ten skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Nasi uczniowie wzięli udział w tematycznych wykładach z ćwiczeniami oraz laboratoriach. Zaprezentowana została również oferta edukacyjna Politechniki Rzeszowskiej na rok 2014/2015. Już w kwietniu planowane są kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów.

 
Wyjazd maturzystów do Biura Karier WSiZ. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 lutego 2014 21:53

Biuro Karier WSiZW środę 5 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach dotyczących wyboru dalszej drogi zawodowej. Zajęcia odbyły się w Biurze Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W pierwszej części trzecioklasiści dowiedzieli się, w których zawodach można najłatwiej znaleźć pracę oraz o nowych zawodach wchodzących dopiero na rynek. Okazuje się, że pracodawcy poszukują głównie analityków finansowych, programistów komputerowych, pracowników służby zdrowia i urzędników. Była mowa również o sporządzaniu CV i negocjacji wynagrodzenia.

W drugiej części spotkania, każdy z uczestników mógł za pomocą programu komputerowego samodzielnie sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe.

Należy mieć nadzieję, że rzeszowskie spotkanie pomoże naszym trzecioklasistom dokonać trafnego wyboru.

 
Comenius: Polska - SLO w Głogowie Małopolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kiełb, 3B   
piątek, 07 lutego 2014 20:58

W dniach od 2 do 7 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbyło się 6 spotkanie w ramach projektu Comenius. Wcześniej nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie i edukacja w innych krajach. Tym razem musieliśmy sprawdzić się w roli gospodarzy. W niedzielę przyjechali do nas goście z Portugalii, Węgier, Włoszech, Hiszpanii, Rumuni, Chorwacji i Turcji. Nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu "Trzy korony". Stamtąd też odebraliśmy naszych partnerów z projektu, którzy podczas pobytu w Polsce mieszkali w naszych domach.

fot. Marta Białek, klasa 3C

Więcej…
 
Dofinansowanie z funduszu prewencyjnego PZU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 lutego 2014 23:36

Monitoring w SLOW grudniu system monitorujący w naszej szkole został wzbogacony o dodatkową kamerę. Stało się to dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z funduszu prewencyjnego PZU. Kamera obejmuje monitoringiem  tylną część szkoły wraz z parkingiem. Jest to miejsce często uczęszczane przez uczniów i nauczycieli, a obecność kamery z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno ludzi jak i samochodów pozostawianych na parkingu. Skorzystają z tego także inne osoby, ponieważ parking ten często służy także tym, którzy korzystają z propozycji  Miejsko – Gminnego Domu Kultury.

Wartość dofinansowania przyznanego przez PZU to 600 zł.

W grudniu system monitorujący w naszej szkole został wzbogacony o dodatkową kamerę. Stało się to dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z funduszu prewencyjnego PZU. Kamera obejmuje monitoringiem tylną część szkoły wraz z parkingiem. Jest to miejsce często uczęszczane przez uczniów i nauczycieli, a obecność kamery z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno ludzi jak i samochodów pozostawianych na parkingu. Skorzystają z tego także inne osoby, ponieważ parking ten często służy także tym, którzy korzystają z propozycji Miejsko – Gminnego Domu Kultury.

Wartość dofinasowania przyznanego przez PZU to 600 zł.

 
Stypendia Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Skowrońska, 2B   
piątek, 28 lutego 2014 22:21

Stypendia Burmistrza Głogowa Małopolskiego28 lutego w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Wyróżnienie to otrzymało czterech uczniów naszej szkoły: Agata Wilczyńska, Dominika Ptak, Gabriela Skowrońska oraz Jan Furman. Dwie uczennice nie mogły wziąć udziału w tej uroczystości, ponieważ uczestniczyły w wyjeździe do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, który był nagrodą za udział w konkursie Euroscola. W zastępstwie za Panią Dyrektor Dorotę Depę, szkołę reprezentowała Pani Krystyna Gnat. Uczestnicy uroczystości obejrzeli występ artystycznym uczniów ze Szkoły Muzycznej oraz film o Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim.

To wyróżnienie daje stypendystom duża satysfakcję oraz motywację do dalszej pracy i nauki. Jest to dla nich również znaczące wsparcie finansowe, które umożliwia im dalszy rozwój.

 
Paryż-Strasburg 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Dragan, Gabriela Dziuba Klasa 3C   
sobota, 01 marca 2014 20:51

W dniach od 25 lutego do 1 marca bieżącego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Francji. Wyjazd ten był nagrodą za udział w konkursie Euroscola. Celem naszej podróży miał być Parlament Europejski w Strasburgu, jednak korzystając z okazji postanowiliśmy udać się także do miasta zakochanych - Paryża.

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 marca 2014 21:14

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

 
Konkurs ekologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
czwartek, 06 marca 2014 20:47

Konkurs ekologiczny6 marca odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiego konkursu ekologicznego EKO – PLANETA. Wzięło w nich udział 7 uczniów z klasy Ia oraz IIc. Uczestnicy zmierzyli się z testem wyboru, a w drugiej części odpowiedzieli na pytanie otwarte. Prace konkursowe oceni organizator, a wyniki poznamy pod koniec roku szkolnego.

 
Nowości w bibliotece dla miłośników zdrowia i nie tylko. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
niedziela, 09 marca 2014 20:49

Nowości w biblioteceBiblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki. Wśród nich coś dla siebie znajdą osoby , które swoją przyszłość wiążą ze studiowaniem medycyny, rehabilitacji, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i wychowania fizycznego. Liczymy, że zdobyta dzięki nim wiedza pomoże tym uczniom rozwinąć swoje zainteresowania, a w przyszłości  ułatwi studiowanie. Ponadto, wśród nowości znajdzie się coś dla miłośników science fiction i dla prawdziwych mężczyzn. Należy zaznaczyć, że kupując książki uwzględniono również sugestie uczniów.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 marca 2014 22:55

W dniach 6 i 11 marca odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział pięcioro kandydatów z klas pierwszych i drugich (w kolejności alfabetycznej): Piotr Flis, Sylwia Janda, Katarzyna Migut, Piotr Surdej i Dominik Wiglusz. W pierwszej turze wybrano Sekretarza Samorządu Uczniowskiego, został nim Dominik Wiglusz, który zdobył 25 głosów (III miejsce). W drugiej turze walka o fotel Przewodniczącego SU rozegrała się pomiędzy Kasią Migut (kl. 1) a Piotrkiem Flisem (kl. 2).

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Ostatecznie w składzie nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego, który rozpocznie swoje urzędowanie z chwilą odejścia klas trzecich znaleźli się:
Piotr Flis – Przewodniczący Katarzyna
Migut – Zastępca Przewodniczącego
Dominik Wiglusz – Sekretarz

Gratulujemy!

 
Dzień Kobiet w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 22:56

W dniu 12 marca 2014 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim, odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Głównymi koordynatorami przedsięwzięcia były Pani Monika Rękosiewicz-Tokarz oraz Pani Renata Płodzień. Zaszczyt uczczenia pamięci tego wspaniałego święta przypadł chłopakom ze wszystkich klas naszej szkoły.

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Więcej…
 
Dzień Liczby PI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszk, 3C   
środa, 19 marca 2014 20:00

W dniu 19 marca 2014 roku w naszej szkole  świętowaliśmy  Dzień Liczby Pi. Obchody Dnia  Liczby Pi zostały w naszej szkole zorganizowane po raz pierwszy i jak się okazało - był to strzał w 10! Wszyscy uczniowie zaangażowali się w  konkurencje przewidziane na ten dzień. Klasy do przygotowania miały plakat  przedstawiający liczbę Pi, wiersz, w którym liczba liter w każdym kolejnym słowie musiała być taka sama, jak kolejna cyfra liczby Pi oraz okrzyk na cześć nauk ścisłych.  Oprócz tego przedstawiciele każdej klasy wzięli udział w 2 konkurencjach: odgadywanie hasła matematycznego (anagramy) oraz udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania.

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Więcej…
 
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Organizatorzy   
piątek, 21 marca 2014 15:19

W piątek 21 marca klasy pierwsze SLO wcieliły się na kilka godzin w rolę posłów. Zajęcia „Parlament 2.0”, w których brali udział były pierwszymi z trzech prowadzonych w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu- projektu realizowanego przez Klub Jagielloński w stu szkołach ponadgimnazjalnych całej Polski.

Więcej…
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 marca 2014 21:25

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY21 marca w Zespole Szkół w Głogowie Małopolskim uczniowie gimnazjum przygotowali rozgrywki sportowe z okazji I Dnia Wiosny. Odbyły się one na porannych lekcjach. Wzięli w nich udział gościnnie także chłopcy z naszego liceum. W towarzyskim meczu piłki nożnej liceum vs gimnazjum zdecydowanie lepsi okazali się nasi uczniowie ale nie wynik był tu najważniejszy  tylko dobra zabawa i przyjacielska atmosfera między uczniami dwóch szkół. Nagrodą w meczu była piłka nożna ufundowana przez nauczycieli wychowania fizycznego z gimnazjum i liceum.
Uczniowie SLO dziękują gimnazjalistom z ZS w Głogowie Młp za zaproszenie na ten sportowy event :)

 
Budowa hali sportowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 marca 2014 21:31

Budowa hali sportowejJuż niedługo rozpocznie się budowa hali sportowej przy naszej szkole. 25 marca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Głogowie Małopolskim Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz właściciel firmy "Polbud" Tadeusz Szczepański podpisali umowę dotyczącą realizacji tej inwestycji.

Pierwszy mecz w nowej hali zostanie rozegrany w październiku przyszłego roku, bo na ten czas przewiduje się zakończenie inwestycji. Wartość za którą firma Polbud wybuduje halę to 2 614 640,36 zł.

A my już nie możemy się jej doczekać :)

 
I Konferencja IT Academic Day Junior 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 marca 2014 20:06

IT ACADEMIC DAY JUNIOR 2014 26 marca 2014 r. uczniowie interesujący się nowoczesnymi technologiami wzięli udział w I Konferencji IT Academic Day Junior 2014 organizowanej przez studentów oraz opiekunów kół naukowych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechnik Rzeszowskiej. W konferencji udział wzięło blisko 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Uczniowie wysłuchali prelekcji z tematów związanych z programowaniem w języku C#, środowiska Construct 2 i wielu innych ciekawych wykładów.

 
Uczniowie SLO na warsztatach biotechnologicznych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 marca 2014 21:47

W Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym nauka to nie tylko tradycyjne lekcje w szkole. Sięgamy również po inne sposoby, które pozwalają jeszcze skuteczniej i w atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę. Przykładem jest uczestnictwo w warsztatach biotechnologicznych uczniów klasy medycznej pod opieką nauczyciela biologii mgr Piotr Kawy. Zajęcia te odbyły się 26 marca 2014 r. i były prowadzonych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Więcej…
 
Spotkanie z archeologiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 18:21

Dnia 27 marca br. na siódmej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z archeologiem Tomaszem Bochniakiem. Pełni on funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Archeologów powstałego przy Uniwersytecie Rzeszowskim. W spotkaniu wzięły udział klasa 2 b i 2 c. Pan Tomasz wyjaśnił nam istotę jego zawodu. Zobaczyliśmy wiele zdjęć z prac wykopaliskowych m.in. w Rumunii, Bułgarii. Dana nam była szansa dowiedzieć się jak wyglądają takie prace, jakich technik i metod używa się przy prowadzeniu wykopalisk. Nasz gość zachęcał nas do studiowania archeologii, ale podkreślał, że jest to kierunek trudny i właściwy tylko dla tych, którzy prawdziwie interesują się takimi rzeczami. Pan Tomasz uświadomił nam także niesłuszność przekonania, że po archeologii nie ma pracy, ponieważ można założyć własną firmę, podjąć pracę w muzeach oraz służbach konserwatorskich. Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem. Dowiedzieliśmy się więcej o tym zawodzie i myślę, że to spotkanie było przydatne dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z archeologią.

 
Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP-S   
piątek, 28 marca 2014 23:03

Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskichW ramach Tygodnia kultury frankofońskiej - 28 marca 2014 r odbył się II szkolny "Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich". Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy odpowiadając na pytania testu sprawdzili swoją wiedzę z różnych dziedzin kultury i cywilizacji Francji i krajów frankofońskich. Zmagania zakończyły się sukcesem uczniów z klas drugich. Piotr Flis zajął 1 miejsce, Jakub Antosz 2 miejsce zaś 3 miejsce Piotr Surdej.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Lektor Klett. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Ostatnia wspólna wycieczka... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Szporko, kl. 3C   
sobota, 29 marca 2014 23:33

29 marca maturzyści wraz z kilkoma uczennicami z innych klas oraz ks. Wacławem Klimkiem, Paniami Renatą Płodzień i Sylwią Król odbyli swoją ostatnią wycieczkę w SLO.

Pierwszym punktem było zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau (Oświęcim i Brzezinka). Nie da się ukryć, iż ta część programu była bardzo smutna i przejmująca. Uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali tego, co mówiła pani przewodniczka na temat funkcjonowania niemieckich obozów koncentracyjnych w latach 1940-1945. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie.

Więcej…
 
PIŁKARKI NOŻNE SLO MISTRZYNIAMI POWIATU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 marca 2014 21:44

PIŁKARKI NOŻNE SLO MISTRZYNIAMI POWIATU31 marca na hali sportowej w Miłocinie odbył się finał Licealiady Powiatu Rzeszowskiego w piłce nożnej dziewcząt.

W zawodach spotkało się sześć drużyn w tym reprezentacja naszego liceum. Dziewczęta uczestniczyły najpierw w rozgrywkach grupowych. W nich nasze uczennice uległy 0-1 ZS z Sokołowa Młp tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu oraz pokonały ZS z Trzciany 4-2 awansując do fazy finałowej. W decydującej rozgrywce, po bardzo zaciętych meczach nasze zawodniczki pokonały faworyzowane drużyny LO Dynów 1-0 oraz ZSZ Dynów również 1-0 i zdobyły po raz pierwszy w historii naszej szkoły tytuł Mistrzyń Powiatu w piłce nożnej. Trener naszej drużyny p.Maciej Rusin chwalił wszystkie dziewczęta. Świetną w bramce Sabinę Wierzbicką, zdecydowane i niezawodne w obronie Asię Mazan i Monikę Plizgę, doskonale odnajdujące się w każdej sytuacji Beatę Lepak, Ewelinę Ślęzak i Sylwię Jandę oraz dodatkowo nagrodzone tytułami indywidualnymi za najwięcej zdobytych bramek, nasze napastniczki Kasię Kopacz i Karolinę Łuszcz.

Dziewczętom składamy wielkie gratulacje, tym bardziej, że niektóre z nich zdobyły już w  tym roku I miejsce na podobnych zawodach w koszykówce.

 
Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 kwietnia 2014 17:17

Spotkanie z podróżnikiemDnia 2 kwietnia 2014 roku młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem – panem Grzegorzem Chachurą. Przedstawiciel grupy „Trzask” zaprezentował uczniom bogaty materiał fotograficzny z podróży na Kubę – wyspy położonej na Morzu Karaibskim. Opowieść wzbogacona była interesującą prezentacją pamiątek przywiezionych z wyprawy, która przybliżyła nam ten kraj, poprzez masę anegdot, ciekawostek o jego mieszkańcach, warunkach ich życia, religii, kulturze i zwyczajach. Relacja z wyprawy była żywą lekcją geografii, historii i kultury tego odległego regionu Ameryki Środkowej. Spotkania te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Wszyscy z entuzjazmem słuchaliśmy opowieści i pełni wiary we własne możliwości wróciliśmy do szkoły, aby swój zapał realizować na pozostałych lekcjach.

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 kwietnia 2014 21:45

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT2 kwietnia uczennice naszej szkoły rozegrały Mistrzostwa SLO w siatkówce. Reprezentacje klas I, II i III grały swoje mecze systemem "każdy z każdym". W finałowym spotkaniu reprezentacja klas II pokonała, po bardzo emocjonującej grze w tie-breaku  15-13, reprezentację klas III.  Mistrzyniami SLO w siatkówce zostały: Gabrysia Węglowska, Edyta Skiba, Anastazja Wacht, Kinga Rusin, Gabrysia Skowrońska i Dominika Ptak.

GRATULUJEMY!!!

 
Spotkanie z przedstawicielami firmy MTU Aero Engine Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Antosz, 2B   

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy MTU Aero Engine Polska, na które licznie przybyli również uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego.

MTU jest firmą międzynarodową z siedzibą w Niemczech, która głownie zajmuje się produkcją silników samolotowych. Oprócz tego firma ta zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem, naprawą i serwisowaniem części samolotowych, dystrybucją oraz logistyką(kompletowaniem zestawów lotniczych).

Więcej…
 
Comenius: Chorwacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 kwietnia 2014 21:45

30 marca 2014r. uczennice Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp.  Karolina Kochanowicz (1A), Basia Posłuszna (1A) i Agata Wilczyńska (2B)  wraz z opiekunkami - panią Joanną Kryńską i panią dyrektor Dorotą Depą udały się w podróż do Chorwacji. Był to przedostatni wyjazd z projektu Comenius. Pobyt trwał cztery dni, które wbrew pozorom minęły bardzo szybko.

Pierwszego dnia uczniowie z Chorwacji przywitali nas bardzo ciepło w swojej szkole. Po ceremonii mieliśmy czas na poznanie się z innymi członkami projektu dzięki przygotowanej przez gospodarzy grze integracyjno-zapoznawczej. W tym dniu mieliśmy również zajęcia sportowe oraz ćwiczyliśmy układ taneczny (flash mob) , który został wykorzystany do kręconego przez nas filmu. Wieczorem udaliśmy się do rodzin, u których mieszkaliśmy. Po całym dniu byliśmy tak zmęczeni, że pragnęliśmy tylko położyć się do łóżek.

Więcej…
 
XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 kwietnia 2014 21:17

XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

23 maja 2014 r. odbędzie się XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę".


Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Poniżej zamieszczamy listę szkół, które zgłosiły uczniów do konkursu. Jest to jednocześnie kolejność prezentacji poszczególnych wykonawców na scenie. Konkurs odbywać się będzie w dwóch turach:
1.Kategoria gimnazjum (język angielski, niemiecki, francuski) – rozpoczęcie o godz. 10.00
2.Kategoria liceum (język angielski, niemiecki, francuski) – rozpoczęcie o godz. 13.30

Po każdej części nastąpi przerwa, podczas której jury uda się na obrady, a następnie ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody.

Lista uczestników Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”
Kolejność prezentacji na scenie

Więcej…
 
Innowacja pedagogiczna z biologii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
środa, 23 kwietnia 2014 20:28

Innowacja pedagogiczna z biologii„Funkcjonowanie organizmu w stanie zdrowia i choroby ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego.” – taki tytuł nosi innowacja pedagogiczna, która będzie realizowana w klasie II medycznej. Realizację przewidziano na okres od kwietnia do grudnia 2014 r.

Innowacja jest odpowiedzią na zainteresowania (biologia człowieka) uczniów tej klasy. W założeniu ma pomóc w realizacji ich planów edukacyjnych i zawodowych, a także pobudzić i rozwinąć ich pasje.

Innowacja polega na uzupełnieniu o zagadnienia ponadprogramowe wybranych działów tematycznych (układ pokarmowy, krwionośny, mięśniowo – kostny, krwionośny, elementy dietetyki). Uczniowie dowiedzą się między innymi o wpływie środków dopingujących na organizm, diecie kobiet ciężarnych i małych dzieci, nauczą się mierzyć ciśnienie krwi oraz analizować wyniki badań morfologii krwi.

Przyswajanie wiedzy będzie się odbywało poprzez spotkania z praktykami (lekarze, dietetycy itp.), prowadzenie strony internetowej, w planie jest też napisanie artykułów do lokalnej prasy i nakręcenie filmu edukacyjnego.

 
Pożegnanie klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 kwietnia 2014 20:14

25 kwietnia 2014 roku był dniem szczególnym dla wszystkich trzecioklasistów naszego SLO. To właśnie tego dnia zakończyli oni swoją edukację w murach naszej szkoły... Szybko minęły te trzy lata wspólnej nauki, spotkań, a teraz każdy z nich pójdzie w świat, zawrze nowe znajomości, pójdzie w nowe nieznane...

Uroczystość pożegnania klas trzecich rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył ks. Wacław Klimek, następnie uczniowie naszego SLO wraz z nauczycielami udali się do Gminnego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część pożegnania. Młodsi koledzy z klas I oraz II, pod przewodnictwem pani Joanny Baran-Sabik przygotowali apel oraz część artystyczną.

fot. Bartłomiej Krzyśko, klasa 2B

Więcej…
 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 kwietnia 2014 21:10

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 kwietnia 2014 23:53

29 kwietnia 2014 r. to Dzień Otwarty naszego SLO.

Od wczesnych godzin porannych uczniowie zaangażowani w promocję naszej szkoły z przejęciem, pełni emocji, ale i z uśmiechem na twarzach czekali na młodszych kolegów z gimnazjów. Pogoda dopisała, słoneczko od samego rana zachęcało do aktywności, więc mury SLO licznie odwiedzili gimnazjaliści m.in. z Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Rzeszowa, Cmolasu, Kolbuszowej czy też sąsiadującego z nami Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 maja 2014 19:36

Miło nam poinformować, że siedmioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach projektu systemowego pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2013/2014 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu IX, Działania 9.1, Poddziałania 9.1.3, numer WND-POKL.09.01.03-18-001/13, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita kwota przyznanego stypendium z przeznaczeniem na cele edukacyjne, dla każdego ze stypendystów, to 3600 zł.

Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich opiekunom!

 
Matura 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 maja 2014 20:34

5 maja o godz. 9:00 w naszym SLO rozpoczęły się egzaminy maturalne. Do tego najważniejszego egzaminu, zwanego EGZAMINEM DOJRZAŁOŚCI, w naszym liceum przystąpiło 54 abiturientów. W dniu rozpoczęcia egzaminów maturzyści odświętnie ubrani, uśmiechnięci, ale i zestresowani (oczywiście był to stres mobilizujący do wysiłku) stawili się w szkole, aby napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu.

Jako pierwszy przedmiot maturzyści piszą język polski na poziomie podstawowym, 6 maja matematykę (PP), a w środę 7 maja język angielski (PP).

"Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą..."

Więcej…
 
„Czuwaj wiaro i wytężaj słuch, pręż swój młody duch...” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 maja 2014 22:28

14 maja 2014 r. po raz szósty na Jasnej górze spotkali się uczniowie i nauczyciele szkół z całej Polski noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasze liceum reprezentowało 6 uczniów.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się przy Domu Pamięci Stefana Wyszyńskiego, gdzie zostali przywitani przez panią Iwonę Czarcińską - wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po przywitaniu wszystkich szkół, przy akompaniamencie werbli poczty sztandarowe i wszyscy zgromadzeni na placu udali się do auli ks. Kordeckiego, gdzie miała miejsce dalsza część programu (pogoda spłatała nam figla zsyłając deszcz). W auli mogliśmy wysłuchać programu artystycznego związanego z 70 rocznicą Powstania Warszawskiego przygotowanego przez jedną ze szkół oraz wspomnień pana Leszka Czarcińskiego - byłego powstańca.

O godz. 12 w samo południe rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył kapelan polskich sportowców. Po jej zakończeniu miało miejsce spotkanie wszystkich pielgrzymujących w auli ks. Kordeckiego.

Cieszymy się bardzo, że naszej ciężkiej pracy patronuje ks. kard. Stefan Wyszyński, że nasza szkoła nosi jego imię i jak co roku gromadzimy się u stóp Jasnogórskiej Pani, aby wspólnie się modlić i dziękować za otrzymane łaski. Następne spotkanie "szkół prymasowskich" już za rok...

 
Sukces uczniów w rejonowych zawodach sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 maja 2014 20:30

Sprawni jak żołnierze16 maja 2014 r. w Kamieniu odbyły się rejonowe zawody sportowo-obronne "Sprawni jak żołnierze". Znakomicie zaprezentowała się drużyna chłopców z SLO ( Mateusz Urban,Tomasz Sondej oraz Tomasz Rejch), która wygrała turniej. Drużynę do zawodów przygotował i opiekę sprawował nauczyciel T. Zygo. Zawody podobnie jak w poprzednich latach składały się z pięciu konkurencji: bieg na orientację, bieg sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie z kbks oraz pierwsza pomoc. Nasza drużyna  wygrał konkurencje: pierwsza pomoc oraz bieg sprawnościowy, w biegu na orientację zajęła 2 miejsce a 3 miejsce w rzucie granatem. O ostatecznym sukcesie zadecydowała ostatnia konkurencja bieg na orientację rozgrywana w ulewnym deszczu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

 
Informacja dla uczestników Konkursu Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 maja 2014 21:07

Poniżej zamieszczamy listę szkół, które zgłosiły uczniów do konkursu. Jest to jednocześnie kolejność prezentacji poszczególnych wykonawców na scenie. Konkurs odbywać się będzie w dwóch turach:
1.Kategoria gimnazjum (język angielski, niemiecki, francuski) – rozpoczęcie o godz. 10.00
2.Kategoria liceum (język angielski, niemiecki, francuski) – rozpoczęcie o godz. 13.30

Po każdej części nastąpi przerwa, podczas której jury uda się na obrady, a następnie ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody.

Lista uczestników Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”
Kolejność prezentacji na scenie

Więcej…
 
FINAŁ XII KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ – LISTA LAUREATÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek   
piątek, 23 maja 2014 21:56

23 maja 2014 r. odbył się XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Tegoroczną edycję konkursu patronatem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego oraz słowników językowych ufundowała Szkoła Języków i Zarządzania PROMAR-International oraz Księgarnia Językowa Bookland. Słodki poczęstunek dla uczestników otrzymaliśmy dzięki hojności pana Kazimierza Sali, prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim. Patronat medialny nad konkursem objęli: Katolickie Radio Via, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Portal Informacyjny „nowiny24”.

Więcej…
 
Wyjazd do Cavnic PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 maja 2014 20:32

W dniu 18 maja 2014 wraz z panią Moniką Rękosiewicz-Tokarz oraz panią Anną Bober wyruszyliśmy do ostatniego państwa z projektu Comenius – Rumunii. Po kilkugodzinnej jeździe minibusem dotarliśmy do miasteczka Cavnic - malowniczej miejscowości położonej w górach w Transylwanii, regionie Marramures.

W trakcie czterodniowego pobytu w tym kraju zwiedziliśmy szkołę i okolicę, wzięliśmy udział w zorganizowanych zajęciach z uczniami z innych krajów oraz poznaliśmy rumuńskie jedzenie, kulturę i zwyczaje. Jeszcze pierwszego dnia odwiedziliśmy lokalnego rzemieślnika umieszczającego małe figurki wewnątrz butelek. We wtorek zwiedziliśmy miasto Baia Mare wraz z Muzeum Mineralogicznym. W środę natomiast wzięliśmy udział w gali „The Congress of New Role Models”, która była uwieńczeniem całego naszego projektu na temat postaci modelowych. Ostatniego dnia udaliśmy się na kilkugodzinną wycieczkę po historycznych kościołach i cmentarzach w Rumunii, a wieczorem na pożegnalne spotkanie. Tańczyliśmy i jedliśmy, aż przyszedł czas wyjazdu i musieliśmy się pożegnać z naszymi ledwo poznanymi przyjaciółmi z całej Europy.

Zmęczeni i smutni, że to już koniec wróciliśmy do Polski w piątek 23 maja. Podczas tego wyjazdu spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, których nie zapomnimy już nigdy.


 
Finał wojewódzki zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 maja 2014 19:30

29 maja 2014 r. w Krośnie odbył się finał wojewódzki zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Tomasz Rejch, Tomasz Sondej, Mateusz Urban wywalczyła 3 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Tomasz Rejch zajął 2 miejsce uzyskując tyle samo punktów co zwycięzca. Za przygotowanie i opiekę nad uczniami odpowiadał nauczyciel Tadeusz Zygo.

 
Dzień Patrona 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 maja 2014 22:38

 
„Bezpieczeństwo i Sprawność” - zawody gminne pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 czerwca 2014 10:23

REGULAMIN ZAWODÓW

 
Dni Głogowa 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 czerwca 2014 23:22

W dniach 7 – 8 czerwca 2014 odbyły się, kolejny już raz, obchody "Dni Głogowa Małopolskiego".

Uczniowie oraz nauczyciele naszego SLO również wzięli w nich udział.

Pod parasolem, w skwarze prawie letniego słońca, dyżur pełnili nauczyciele zachęcając uczestników do wzięcia udziału w quizie dotyczącym znajomości Głogowa Małopolskiego. Każdy mógł „błysnąć” swoją wiedzą i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody...

Nasi uczniowie natomiast pełnili dyżur jako wolontariusze J Kilka uczennic prowadziło zabawy i konkursy dla najmłodszych, część zachęcała do zostania dawcą szpiku kostnego (wolontariat z DKMS). Mogliśmy również zobaczyć szybki kurs udzielania pierwszej pomocy poprowadzony przez naszych już absolwentów w ramach projektu "Akcja- Reakcja"...

Było gorąco, było ciekawie, była zabawa… Kolejne "Dni Głogowa" dopiero za rok...

 
ZAPROŚMY LATO DO SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 21:12

W dniu 11 czerwca 2014 r. miała miejsce akcja pod nazwą „Zaprośmy LATO do SLO”. Informacje o akcji rozpropagowały plakaty wykonane przez klasę 2c. W tym dniu obowiązywał strój letni, podczas przerwy o godz. 10.30 towarzyszyła nam muzyka opiewająca tę porę roku, a w klasach podczas godziny wychowawczej powstały kompozycje z owoców i warzyw, czekolady oraz bukiety z popularnych kwiatów.

Dowody swojej pracy uczniowie zaprezentowali w auli szkolnej - bukiety przyozdobiły ją, a owoce i owocowe przekąski zostały skonsumowane podczas dużej przerwy przez naszych uczniów.

Pozostaje mieć nadzieję, że lato skorzysta z naszego zaproszenia i pozostanie już z nami na dłużej.

 
Sprawozdanie z I Młodzieżowej Konferencji Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 23:50

I Młodzieżowa Konferencja Pierwszej Pomocy11 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się I Młodzieżowa Konferencja Pierwszej Pomocy, w której uczestniczyła grupa uczniów klas drugich SLO pod opieką pana Piotra Kawy. Konferencja ta była ukoronowaniem programu Młodzieżowa Akcja - Reakcja.

Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez grupę „małych ratowników” – dzieci ze szkół podstawowych. Następnie znany z prowadzenia zajęć w naszej szkole pan Mateusz Mokrzycki przedstawił historię działań Młodzieżowej Akcji – Reakcji.
Sesję przedpołudniową konferencji otworzyła pani doktor Karolina Statek. Ta część była  poświęcona udzielaniu pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Prezentację „Nagłe zatrzymanie krążenia” przedstawili tegoroczni absolwenci SLO: Elżbieta Kobylarz i Jakub Surdej.

Po krótkiej przerwie kawowej odbyła się dyskusja panelowa na temat metodyki nauczania pierwszej pomocy, w której wzięli udział między innymi przedstawiciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Fundacji Maltańska Służba Medyczna.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj425
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu425
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13764
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114374

Online: 11
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021