Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email
środa, 03 kwietnia 2013 23:40

Spotkanie z podróżnikiem3 kwietnia 2013 roku uczniowie nasze szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem z grupy „Trzask.pl”. Organizatorką spotkania była pani Anna Bober. Pan Grzegorz Chachura opowiedział nam bardzo barwną i interesującą historię o swojej podróży do Meksyku, którą wzbogacił pokazem multimedialnym i rekwizytami.

Miejsca, które odwiedził to m.in Mexico City-stolica, Guadalajara oraz Półwysep Jukatan. Mexico City zostało przez niego zapamiętane jako wiecznie zatłoczone, lecz pełne uroku miasto, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Szczególnie utkwiła nam w pamięci opowieść o metrze, w którym podróż jest jedną wielką "ciasną" przygodą. Kolejnym celem do osiągnięcia była Guadalajara, która była przeciwieństwem Mexico City. Panował tam spokój i rodzinna atmosfera. Była to odskocznia od gwaru jaki panował w poprzednim mieście. Ludzie byli bardzo przyjaźnie nastawieni i pomocni w każdej sytuacji. W swojej prezentacji podróżnik pokazał nam także pozostałości starożytnych cywilizacji indiańskich. Intrygującym, a zarazem kontrowersyjnym miejscem jakie odwiedził było muzeum mumii, w którym można było zobaczyć ludzkie szkielety zachowane w imponująco dobrym stanie. W ciągu roku to miejsce jest bardzo często odwiedzane przez turystów, a nawet wycieczki szkolne. Na Półwyspie Jukatan można zobaczyć dżungle, zrelaksować się w pięciogwiastkowych hotelach, a także poleżeć na piaszczystych plażach z widokiem na Morze Karaibskie. Według podróżników Meksyk to wspaniały kraj. Ludzie są tam bardzo gościnni i stwarzają ciepłą atmosferę. Trudno się rozstać z tym miejscem i chce się tam wracać.

Podczas spotkania panowała bardzo sympatyczna atmosfera, a pan podróżnik mówił w humorystyczny i bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu zdobył uwagę wszystkich uczniów. Ukazał nam piękno przyrody, kulturę i zwyczaje Meksyku. Była to bardzo ciekawa lekcja geografii, miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Twój IP: 35.170.76.39
Lis 17, 2019